1000 m2 işyeri inşaat maliyet hesabı?

Forumda soruma benzer konu başlıklarına baktım ve az çok, belli oranda bir fikrim oldu ama tam olarak soruma karşılık bir başlık bulamadığımdan dolayı buradaki inşaat sektöründen tecrübeli arkadaşlardan yorum almak istiyorum. Şöyle ki: 450 m2 bir arsamız var ve 3 kat imar izni mevcut. İnşaat alanı 250 m2 civarı olduğunda yaklaşık 6 daire ediyor ve bu da müteahhite de bize de yaramıyor. Maalesef imar izni havza sınırları içerisine sokulduğundan ve arsa tem yanında olduğu için çevredeki arsa sahipleri de genellikle işyeri inşaatı yapmayı yeğliyor. Hem konut üretim maliyetinden daha ucuz olduğundan, hem de bölgede yoğun sanayi yapılaşması olduğu için. Sorum ise şu ki, 250 m2 inşaat alanında 5-6 m yüksekliğinde bodrum kat, giriş katta geniş bir showroom düzeni ve üstte yine iki kat yekpare bir salon. Bu katları da kullanacak işletmenin kendi düzenine göre bölümleyeceği bir prefabrik bölmeli 2 üst kat şeklinde düşünüyoruz. Hatta kat bölmelerini kiralayacak işletmenin kendi tercihlerine bırakabiliriz, dilediği şekilde odalara ayırır… Dış cephesi de cam kaplama ya da işyerine uygun ve maliyetli bir uygulama olabilir. Bu şekildeki bodrum dahil yaklaşık 1000 m2 bir binanın maliyeti ne olur?

yerinizin nerede olduğu önemli belediye harçlarından dolayı detayları konuşursak bir maliyet çıkarabilirim özyapı inşaat 0532.511.65.26 kadir öz