Doktora veya Doktora Sonrası Araştırma Yapan Araştırma Görevlileri için Burs İmkanı

Amerika Birleşik Devletleri üniversitelerinden birinin mimarlık bölümünde araştırma yapmak üzere, halen Türk Devlet Üniversitelerinin Mimarlık Bölümlerinde Mimari Tasarım (Bina Bilgisi) Ana Bilim Dalında doktora veya doktora sonrası araştırma yapmakta olan araştırma görevlilerinden, her yıl bir kişiye Hülya Yürekli Bursu verilecek. 2007 - 2008 öğretim yılı güz veya bahar yarıyılı için verilecek olan burs için başvuran adaylarda daha önce herhangi bir nedenle yurtdışında uzun süreli bulunmamış olmak ve yurtdışına kendi olanakları ile gitme şansına sahip olmamak özelliği aranacak. Bursu alan öğretim elemanından, dönüşte yurtdışı çalısması ile ilgili bir makale veya bildiri sunması, yayınlaması ve bir kopyasını burs komisyonuna iletmesi beklenecek.

Adaylardan başvuruları sırasında bir adet referans mektubu, tezleri, yayınları, projeleri kapsayan CV ve portfolio, katılınan formel ve enformel eğitim etkinlikleri dökümü ve üzerinde çalışılan konunun özeti ve çalışmanın yurtdışıyla ilgili olarak öngörülen kısmının açıklaması ve detaylı çalışma programı ile başvuru yapmaları gerekiyor.

Burs sonucu 15 Nisan 2007 tarihinde internet ortamında açıklanacak ve ayrıca kazanan adaya yazılı olarak da bildirilecek.

Hülya Yürekli Araştırma Görevlisi Bursu

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 29 Kasım 2006 - 30 Mart 2007
Yer: Çengelköy - İstanbul

İletişim
Telefon: 05334847057
E-posta: [email protected]

Amerika Birleşik Devletleri üniversitelerinden birinin mimarlık bölümünde araştırma yapmak üzere, halen Türk Devlet Üniversitelerinin Mimarlık Bölümlerinde Mimari Tasarım (Bina Bilgisi) Ana Bilim Dalında doktora veya doktora sonrası araştırma yapmakta olan araştırma görevlilerinden, her yıl bir kişiye Hülya Yürekli Bursu verilecek.

2007 - 2008 Öğretim Yılı Burs Koşulları
Burs Kapsamı
- ABD'ye gidiş-dönüş uçak bileti.
- Üç buçuk ay için, aylık 2000 dolar yaşama ücreti (toplam 7000 USD).

Burs Dönemi
- Burs 2007 - 2008 öğretim yılı güz veya bahar yarıyılı için verilecek.

Genel Koşullar
- Türk Devlet Üniversitelerinde Mimari Tasarım Anabilim Dalında Mimari Tasarım Doktorası yapmış veya yapmakta olan Araştırma Görevlisi olmak ve bağlı olduğu bölümden bu burs nedeniyle yurtdışı görevlendirilme almak (postayla gönderilecek).
- Daha önce herhangi bir nedenle yurtdışında uzun süreli bulunmamış olmak (adayın imzası ile beyan edilecek, postayla gönderilecek).
- Yurtdışına kendi olanakları ile gitme şansına sahip olmamak (adayın imzası ile beyan edilecek, postayla gönderilecek).
- Başvurulması düşünülen ABD üniversiteleri için burs komisyonundan emaille onay alınması gerekmekte.
- Gidilecek üniversiteden misafir araştırmacı veya öğrenci olarak kabul almış olmak (ücret gerektirmeyecek misafir araştırmacı veya kısmi öğrenci statüsü kabul belgesi, postayla gönderilecek).
- Dönüşte bu yurtdışı çalısması ile ilgili bir makale veya bildiri sunmak, yayınlamak ve bir kopyasını burs komisyonuna iletmek.
- Burs New York şehri dışındaki ABD üniversiteleri için geçerli.
- Burs herhangi bir yurtdışı bursu veya görevlendirilmesi ile birleştirilemez.
- Burs herhangi bir yurtdışı bursu veya görevlendirilmesinin süresini uzatmak için kullanılamaz.

Gerekli Ek Belgeler
- Bir adet referans mektubu (referans veren tarafından kapatılmış ve imzalanmış zarfın üstünde adayın ismi bulunacak, posta ile gönderilecek).
- Tezleri, yayınları, projeleri kapsayan CV ve portfolio (7 adet A4 sayfayı aşmayacaktır, email ile gönderilecek).
- Katılınan formel ve enformel eğitim etkinlikleri dökümü (email ile gönderilecek).
- Amaç açıklaması: Üzerinde çalışılan konunun özeti ve çalışmanın yurtdışıyla ilgili olarak öngörülen kısmının açıklaması ve detaylı çalışma programı (email ile gönderilecek).
- Başvurular 30 Mart 2007 tarihine kadar bu adrese e - mail yolu ile yapılacak.

İletişim Bilgileri
-Posta adresi: Esin Yürekli, Çengelköy Cad. 65, Çengelköy, İstanbul 34680 (kargo için telefon: 0 533 484 70 57).
-E - mail: [email protected]

Sonucun Açıklanması
- Burs sonucu 15 Nisan 2007 tarihinde internet ortamında açıklanacak ve ayrıca kazanan adaya yazılı olarak da bildirilecek.

Notlar

- Burs komisyonu aday seçiminde kullandığı kriterleri açıklamakla yükümlü değil.
- Burs tutarı ile ilgili intikal vergisi burs alanın sorumluluğunda olacak.
kaynak:arkitera