Paykasa Nedir? Nerelerde Kullanılır?
İnternet üzerinden alışverişlerin yaygınlaşması, bir yandan da online alışverişlerdeki güvenlik ve gizlilik sorununun ortaya çıkmasına neden oldu. Bu sorunları en aza indirmek ve kullanıcı gizliliğini sağlamak için üretilen birçok ürün ve hizmette, bu sorunların bertaraf edilmesi hususunda önemli bir rol oynamaktadır. Bunlardan birisi de, paykasa ve paykwik gibi ödeme sistemleridir. Peki, Paykasa nedir? Ya da diğer bir ürün olan, Paykwik gibi benzer ürünler tam olarak ne işe yarar? Tüm bu soruların cevabını ve daha fazlasını, aşağıdan bulabilirsiniz.
Paykasa Nedir?
İnternet üzerinde yapılan alışveriş ödemelerinde, kullanıcı gizliliğinin ve güvenliğinin sağlanması amacıyla hazırlanmış, içerisinde Euro para biriminin tanımlı olduğu ön ödemeli sanal karttır diyerek, Paykasa nedir? Sorusunu anlaşılır bir şekilde cevaplandırabiliriz.
Sistemin mantığını, ön ödemeli cep telefonu operatörleri gibi düşünebiliriz. İçerisinde para yüklü bir kart olmasına rağmen, bu kart tamamen sanal olup fiziki bir özelliği bulunmamaktadır. Kartta hiçbir kişisel bilginin bulunmaması, alışveriş yapan kişilerin gizliliği ve güvenliğini sağlamaktadır. Bu tip ödeme yöntemiyle yapılan alışverişlerde, banka ve kişisel bilgileriniz alışveriş yaptığınız internet sitesinde dahi gözükmemektedir. Ödemenin Paykasa tarafından yapıldığı bilgisi yer almaktadır.
paykasa
ya da