Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5

Konu: Satılık sta4cad v13.1 kutusu faturası tam!!

Katılımcı Üye
    Thanks
    20

Exclamation Satılık sta4cad v13.1 kutusu faturası tam!!

Arkadaşlar kutusu, lisansı, faturası her şeyi tam olan kilidim satılıktır. (4500 TL)

Seri no mu firma adına mı olayını bahsetmiyorum bile çünkü bir kere bile proje yapmış arkadaşlar bilir kilit üzerinde yazan şeyin hiçbir önemi yoktur asıl olan projeye imza atan isimdir kimse kilitteki isime bakmaz.

Yeni versiyona yükselttiğinizde bile 0'ına göre 5000 tl ucuza almış oluyorsunuz (0'ı 10800 TL)

Boşu boşuna 0'ına o kadar para vermeyin alın bununla projelerinizi yapın.

İletişim: [email protected]

Özel Üye
    Thanks
    168
    Birçok proje yaptım ama dediğini bilmiyordum. Sanırım sta4cad yada İMO'da bilmiyor. Onlarda lisansın kullanacak kişiye ait olmasını istiyorlar.

Katılımcı Üye
    Thanks
    20
    Bu durumda sorun yaşayan gördünüz mü peki? Bir kural yönetmelik yok bu isimle ilgili “canı ister” in bir ehemmiyetinin olduğunu düşünmüyorum. Ben başkasının adına kullandım 20-25 projede hiçbir sıkıntı çıkmadı. Sorumluluğu alan imzayı atandır. Usb’nin adı önemli değil.

Özel Üye
    Thanks
    168
    Sadece sta4cad v13.1 programım lisans devirsiz satılıktır deseniz daha doğru olurdu."KİLİT ÜZERİNDE YAZAN ŞEYİN HİÇBİR ÖNEMİ YOKTUR" demeniz doğru olmamış.-Lisanlı programınızı başkasına sattığınızda fatura kesmeniz lazım,Böyle bir lisanslı program satma yetkiniz olmadığı için maliye açısından sıkıntı.-Lisanssız yazılım kullanma veya lisanslı yazılımı paylaşma,kopyasını verme vb. ceza kanuna göre suç.(autocad bir çok firmaya bu konuda ceza kesti)-İMO nun sitesine girdiğinizde veya itb kayıt esnasında lisanslı yazılımın faturasıyla birlikte istediğini göreceksiniz. Kimi şube bunu denetler kimi denetlemez o ayrı konu.
    Konu oktemmehme tarafından (04-07-2019 Saat 11:09 ) değiştirilmiştir.

Katılımcı Üye
    Thanks
    20
    Hocam sizin dediğiniz gibi bir durum yok. STA ben bunu satın alırken bana sordu ''ne isim yazalım firma mı sizin adınız mı seri no mu?'' diye ben ''bir önemi var mı?'' dedim ''önemi yok'' hangisini istiyorsanız yazarız dediler.

Herhangi hukuki bir durum olsa sizin adınıza olmak zorunda der kimlik fotopimi alıp üstüme işlemesi gerekirdi.

Yani gerçekten azıcık mantıklı düşünen ve bu işi yapan biri bunu anlar.

Bence siz de bunu biliyorsunuz ama konuya muhalefet için daldınız gereksiz bir şekilde uzattınız.

Bizim birbirimizin işini kolaylaştırmamız lazım zorlaştırmamamız lazım.

Fazladan 6000 tlsi olan kendi adını yazdırsın sadece raporun sağ üst kısmında yazan bir şey. İnsanlar raporun içine bakıyor sağ üstte yazan sayıya-isme değil.

Ayrıca isteyen hesaplarını gösterip elle bile yapabilir. Yani bu yazılım bir ARAÇTIR amaç değildir.

Benim amacım bağcıyı dövmek değil bende boşuna yatacağına insanlar kullansın faydalansın böyle bir dönemde fazladan 6000 tlyi çöpe atmasınlar.

Tekrar ediyorum Kendi adınız mühendis olarak bağlayıcıdır.

O yazı USB'nin adıdır herhangi resmi bir bağlayıcılığı yoktur.
    Konu muhendisbg tarafından (09-07-2019 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir.