Yapılarda Kullanılan Camyünü Teknik Özellikleri Nelerdir?

Yapılarda ısı yalıtım ve ses yalıtım işlemleri için sıklıkla tercih edilen camyünü malzemesinin ana özellikleri arasında silis kumundan üretilmesi bulunmaktadır. Bu noktada camyünü teknik özellikleri arasında ilk olarak yüksek sıcaklıktan etkilenmemesi gösterilebilir. Kolay bir şekilde alev almaması ile birlikte paslanma ve küflenme gibi durumlar göstermemesi ve kolay kolay yapısı bozulmadığı için çok uzun yıllar dayanıklılık sağlar. Esnek ve hafif bir yapıya sahip olduğu için ideal bir malzeme oluşturmakla birlikte sarı rengi zaman içerisinde kullanımda değişiklik gösterebilir.

En Etkin Sonuç İçin Taşyünü Fiyatları Yalıtım

Yapılarda dış cephe yalıtım ve iç cephe yalıtım işlemleriyle tavan gibi cephelerde yalıtım işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve çatık işlemlerinde yalıtım için en etkili sonucu amacıyla cam yünü yalıtım yapılabilir. Cam yünü, teknik özelliklerine bağlı olarak çok kaliteli bir yapıda bulunduğu için yalıtımlarda ısıya dayanıklılığı sayesinde en olumlu sonuçları oluşturmaktadır. Ayrıca bu işlem sayesinde yüksek enerji sarfiyatının önüne geçilerek önemli bir tasarruf elde edilebilir.

Camyünü Alüminyum Folyolu Avantajları Nedir?

Normal bir şekilde Küçükdeveci İnşaat firması tarafından satışa sunulmakta olan cam yünü ürünleri şilte halinde veya levha halinde satışa sunulabilirler. Genellikle levha halinde satışa sunulan ürünler cam yünü alüminyum folyolu olmakla birlikte diğer ürünlere göre bu ürünlerin neme dayanıklılığı da bulunmaktadır. Bu ürünler yapılar içerisinde dayanıklılığını uzun yıllar koruyarak binanın korunmasını sağlayabilmektedir.