Tektaş pırlanta her kadının beğenisini kazanacak, çok özel hediyelerdendir. Sevdiklerinize özel günlerde hediye ederek, onların gönlünü fethedebileceğiniz birçok tektaş pırlanta modeli bulunmaktadır. Tek taş pırlanta yüzük, kolyeler, küpeler, bileklikler gibi. Tektaş pırlantalar ışıltısı, zarafeti, şıklığı ve benzersizliği ile her kadının arzuladığı zarif bir takıdır. Tektaş pırlanta modellerinin hepsi elbette çok özeldir ama pırlanta yüzüklerin apayrı bir yeri vardır.
Sevdiğiniz kadına beğenerek aldığınız ve sevdiğinizin ışıltısını yansıtacak olan tektaş pırlanta yüzüğün, hayatınızdaki özel olan bu kişinin parmağına dar ya da bol gelebilmesi sizin için can sıkıcı bir durum olabilir. Ayrıca geçen zaman içerisinde kadınların parmaklarında incelme ya da kalınlaşma olması da muhtemel durumlardandır.
altın tektaş yüzük modelleri büyütme veya küçültme nasıl yapılır? sorusunu yanıtlamadan önce bu konuda kesinlikle profesyonel yardım alınması gerektiğini, söylemek gerekir. Yüzük tasarımı yapan kişiler, yüzük ölçüsünde değişiklik için işlem yaparken üç farklı yöntemden faydalanmaktadır. Bu çalışmalardan en yaygın olarak kullanılan teknik yüzüğün kesilerek büyütülme ya da küçültülme işleminin yapılmasıdır. Bir diğer yöntem ise sadece yüzük genişletme işlemlerinde kullanılan yüzüğün esnetilerek ölçüsünde büyütme sağlanmasıdır. Pırlanta yüzüğün kesilerek ölçüsünde değişiklik yapılacak olan işlemlerde en güvenilir ve sağlıklı olan işlem lazer ile kesim yapılmasıdır. Lazer ile kesilen tek taş pırlanta yüzük, büyütme yapılırken yüzük açılarak, gerekli ölçüde bir parça eklenmektedir.