Geçmiş zamanlardan beri gücün ve güzelliğin sembolü olan saç, laboratuvar geliştirmeleri sayesinde geliştirilen bileşenlerle saç yoğunluğunu arttırmak artık mümkün. Kerastase ilk kez yeni saç tellerini açığa çıkarıyor. Saçların yenilenme potansiyelini arttırmak için kök hücreleri, kök hücre ortamını ve üstün yenileyici güçelrini korumak gerekir. Stemoxydine Molekülü ile kök hücrelerin işlevlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için en uygun ortamı yaratan Densifique, kök hücrelerin canlandırıcı etkilerini yeniden aktifleştirir.
Tüm saç tipleri için özel formülüyle saç yoğunluğunu ortaya çıkarmak için yaratılan ilk profesyonel saç bakım ürünüdür. İçerdiği Stemoxydine Molekülü ile kök hücrelerin işlevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilmeleri için gerekli ortamı sağlayan Kerastase Densifique (http://sachane.com/kerastase-densifique/), sahip olduğu yapılandırıcı polimerler ile saçlarda anında hacim etkisi yaratır. Günde bir ampul, saç derisine masaj yapılarak uygulanır.
Saç yoğunluğunu arttıran serum bakım ürünleri saç köklerini tetikleyerek yeni saç oluşumunu ve saç döngüsünün sağlıklı bir şekilde düzene girmesini sağlarken en az 3 aylık kullanım devamlılığını sağlamanız takdirde saçınızda gözle görülür şekilde yenilenme ve yeni saç oluşumu etkisini de göstermiş olacaktır. Kullanılan serum ürünlerini kullanmadan önce kullandığınız saç bakım markası ürününe ait olan şampuan ve saç kremi ürünlerini de devamında kullanmanız gerekecektir. Şampuan kullanımı saçınızı bakım öncesi hazırlık ve saçı yatıştırmak için önemli bir adımdır. Temiz saç ve saç derisine kullanacağınız bakım ürünü için hazır bir zemin oluşturarak etkisini daha çabuk gösterecektir.