Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: İnşaat mühendisliği için Uludağ Üniversitesi mi İstanbul Üniversitesi mi?

Yeni Üye
    Thanks
    0

İnşaat mühendisliği için Uludağ Üniversitesi mi İstanbul Üniversitesi mi?

Merhabalar herkese;

Konuyu özetleyecek olursam:ygs-1'de 44k sıralama yaptım.Lysde de mevcut durumumu ve okuldan gelecek puanımı göz önüne alaraktan,iyi veya kötü anlamda bir süpriz olmazsa çok büyük ihtimalle mf4'te 25-30k arası bir sıralamam olacak ve iki üniversiteyi de tutturuyor olacağım..

Avatarımdan da anlayacağınız üzere Bursa'da yaşıyorum ve Bursayı ciddi anlamda seviyorum şehir ve yaşantı olarak..Yani asla İstanbulu şehirdeki aktiviteler anlamında değil de;tamamen eğitimi için yazacağım yazarsam,okuduktan sonra da Bursaya dönerim zaten çalışmak için okulu bitirdiğim gibi o derece hoşlanmıyorum İstanbuldan düşünün.

Şimdi soruya gelelim:gönül ister ki 15-25k arası bir sıralama gelse de itü veya ytü inşaat gelsin ama dediğim gibi mucize gibi bir şey benim için.. Buradan hareketle eğitim olarak İstanbul üniversitesi kendini yazdıracak derecede daha mı iyidir Uludağdan mühendislik konusunda?Bursadaki işverenler işe alımlarda mesela teknik üniversite olmasa da sonuçta istanbuldan mezun olmuş şeklinde bir değerlendirmeyle uludağdan önce mi tercih ederler dersiniz?

Cevaplarınızı bekliyorum..

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    1
    İÜ mühendislik eğitimde hiç bir artısı olmayan sıradan bir okul. Zaten kampüsününde avcılarda olduğunu düşünürsek "İstanbul" sadece okulun adında. İÜ de okuduğun taktirde muhtemelen okul civarı bir ev yada yurtta kalacak ve şehir merkezinden çook uzaklarda bir hayatın olacak.

Bursalıysan, seviyorsan tabi ki de Uludağa iyidir. Ama iki üniversite de mezun ettiği öğrencilere pek bir avantaj sağlamaz. Sınava daha çok var. Otur çalış ytü yada itüye gir derim

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Alıntı yenimezunmuhendis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İÜ mühendislik eğitimde hiç bir artısı olmayan sıradan bir okul. Zaten kampüsününde avcılarda olduğunu düşünürsek "İstanbul" sadece okulun adında. İÜ de okuduğun taktirde muhtemelen okul civarı bir ev yada yurtta kalacak ve şehir merkezinden çook uzaklarda bir hayatın olacak.

Bursalıysan, seviyorsan tabi ki de Uludağa iyidir. Ama iki üniversite de mezun ettiği öğrencilere pek bir avantaj sağlamaz. Sınava daha çok var. Otur çalış ytü yada itüye gir derim
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Ben de bu iki üniversiteden tercihen Uludağı yazarım(her ne kadar eğitim konusunda birbirlerine göre durumlarını bilmesem de);ama gelgelelim ailem bahsettiğiniz üzere sırf adında "İstanbul"olduğu için bile İstanbul üniversitesi konusunda diretecek gibi yazın tercih döneminde..

Ytü ve itü konusunda ise:zaten elimden geldiğince çalışıyorum hocam,gönül ister ki bu yerlerden birisi gelsin ama en kötü senaryoyu bile düşünmek lazım yine de..

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Alıntı impavido. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Ben de bu iki üniversiteden tercihen Uludağı yazarım(her ne kadar eğitim konusunda birbirlerine göre durumlarını bilmesem de);ama gelgelelim ailem bahsettiğiniz üzere sırf adında "İstanbul"olduğu için bile İstanbul üniversitesi konusunda diretecek gibi yazın tercih döneminde..

Ytü ve itü konusunda ise:zaten elimden geldiğince çalışıyorum hocam,gönül ister ki bu yerlerden birisi gelsin ama en kötü senaryoyu bile düşünmek lazım yine de..
    Ayrıca nickinizden mühendis olduğunuzu varsayarak,acaba çevrenizde bahsettiğim bu iki okulun herhangi birinde okuyan veya mezun olmuş fikrini bildirebilecek arkadaşlarınız varsa benim adıma bu soruyu sorabilir misiniz?İnanın büyük sevaba girmiş olursunuz.

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünün sayfasında bulunan, bölümü tanıtıcı sunumlar yapmışlar. Aktif bir bölüme benziyor. Gayet başarılı sunumlar hazırlamışlar. Aşağıdaki linklerden inceleyebilirsin.

http://insaat.uludag.edu.tr/TR/uludag-insaatli-olmak
    http://insaat.uludag.edu.tr/TR/bolumun-gelisimi
    http://insaat.uludag.edu.tr/TR/fiziki-yapi

Özel Üye
    Thanks
    45
    İstanbulda okumak her zaman ayrıcalıktır. Okulun vereceği şeyler fazla olmasa bile istanbul ile hiç bir ili kıyaslayamazsın. Keşke istanbulda okuyabilseydim. Daha mezun olmadan iş bulabilme imkanın istanbulda daha fazladır. Kurs imkanları daha fazla. Avcılar merkeze uzak demişsiniz ama İstanbulda merkez diye bir olay yok. Şirin evler Avcılara çok yakın ve kurs olanakları çok fazla. Hafta sonları öğrenci olarak iyi bir fiyata çalışma imkanı bulabilirsin. İstanbul her zaman farklıdır. 3 öğrenci arkadaşım var İstanbul ünisinde. Hocalarından pek memnun değiller. ama Bursayı İstanbulla karşılaştırma. Eğitim bir yere kadar. Tabi kazanabileceksen İtü Ytü yü zorla.