Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 ve 7

Konu: Mantolama Devri bitti ( ısı yalıtım sıvası MANTO PLATE )

Üye
    Thanks
    32

Mantolama Devri bitti ( ısı yalıtım sıvası MANTO PLATE )

MANTO PLATE (HAZIR ISI YALITIM SIVASI
    Özellikleri :
    a) Gözenekli yapısı sayesinde yüksek kapasiteli nefes alımına sahiptir,Başta insan sağlığı ve diğer canlıların verimliliğini göz önüne alırsak en önemli faktörün bulunulan ortamlardaki oksijen seviyesinin korunması olduğunu söyleyebiliriz.Kapalı ortamlarda canlıların ve ortam içerisinde ki eşya ve düzeneklerin korunabilmesi MANTO PLATE hazır ısı yalıtım sıvası kullanarak mekanlarımızın hava ile irtibatını kesmeden daha sağlıklı ortamlar oluşturabiliriz.
    b) Özel bileşimleri sayesinde diğer formülasyonların ve alternatif malzemelerin dışında avantaj sağlayan durumdadır, Ne kadar sıcak ve soğuk verilirse verilsin kendine has yüksek ısı kapasitesine ve direncine sahip ısı yalıtım sıvasıdır.Geri dönüşüm ve doğal polimerlerden oluşur.(yeşil ev projesine uygun malzemedir)
    c) Yapılarımızda ısnmak ve serinlemek için kullandığımız kombi,kalorifer,soba,klima vb cihazlarda tükettiğimiz enerjilerde %50 nin üzerinde bir enerji tasarrufu sunan manto plate beraberinde sizlere sağlıklı ve konforlu bir yaşamı da getirmektedir.

d) Direkt ateşe maruz kaldığında yanmaz, ateşten etkilenmez.Dış cephe ve İç cepheden uygulanabilen MANTO PLATE ile yaptırmış olduğunuz ısı yalıtım sayesinde size artı olarak sunmuş olduğu yanmama özelliği sayesinde sizleri ve mekanlarınızı olası kazalara karşı maksimum zararlardan muhafaza eder.
    e) Üstün ses yalıtımı sağlar.Gürültü kirliliği insanlarda işitme sağlı ve algılamayı olumsuz etkileyen faktörlerden biridir,Aşırı kalabalık ve gereksiz seslerin insana Fiziksel olarak geçici yahut kalıcı işitme rahatsızlıkları,Fizyolojik olarak kalp atışlarında yavaşlama,dolaşım bozukluğu, solunumun hızlanması,kan basıncının yoğunlaşması,Psikolojik olarak aşırı asabiyet, yoğun stres,davranışlarda bozulma,Performans olarakda konsantrenin bozulması,iş gücünde azalma düşüş,hareket kabiliyetinin yavaşlaması gibi etkileri bulunmaktadır yapılarınızda MANTO PLATE ile yapacağınız ısı yalıtım size ayrıca ses yalıtımı sağlayacağından dolayı bu gibi rahatsızlıklardan uzaklaşmış olacaksınız.

Ürünün tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. http://www.isiyalitim.org/yalitim-sa...yalitim-sivasi
    Konu mantolamaci tarafından (22-10-2013 Saat 13:40 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Thanks
    32
    1. kat taraklı mala vasıtasıyla 6 ile 8 mm çekilir . Kuruduktan sonra yüzey perdahlanır manto plate sonlanma 1cm. Daha sonra özel izo plate su yalıtım harcı 2mm çekilir ve üzerine boya uygulaması yapılır. Delik delmeden dubel çakmadan %50nin üzerinde enerji tasarrufu sağlamaktadır. Hazır formda ve çimento bulunmaz bu yüzden bina oturumlarında çatlamaz. Tek parça halinde uygulandığı için ısı köprüleri oluşturmaz.

Konu mantolamaci tarafından (21-10-2013 Saat 01:12 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Thanks
    8
    m2 maliyeti nedir bu uygulamanın ?

Üye
    Thanks
    32
    Fiyatlarımız dış cephelerde 38 - 45 TL. Cephedeki merkezler fiyatı etkilemektedir.

Katılımcı Üye
    Thanks
    3
    Güzelce yazmışsınız %50 ye varan tasarruf vs diye. Hatta sırf merak ettim baktım sitenizde ısıl iletkenlik katsayısını falanda belirtmişsiniz (0.048 w/mk).

Sonrasında birde demişsinizki mantolama devri bitti ? O kadar güzel yazmışsınızki mantolamadan daha güzel bile görünüyor şahsen ben bile etkilendim. Sonrasında malzeme sarfiyatı bölümüne 1 cm kalınlık 1 m2 alana 9-10 litre demişsiniz.

Peki ısıl iletkenlik katsayısı 0.034 w/mk dolaylarında olan eps levhanın (5 cm kalınlığında uygulandığında) yalıtım performansını sizin ürününüz kaç cm kalınlıkta sağlıyor ? Ben hemen cevap vereyim, 7 cm.

Peki bu durumda malzeme sarfiyatı 9 litreden 63 litreye çıktığında bize maliyeti gene 40-45 liramı oluyor? %50 enerji tasarrufu sağlamam için kaç cm kalınlığında uygulanması lazım? birde bu %50 yi nasıl test ettiniz en çok onu merak ettim.

Son olarak 9 cm kalınlığında bu malzeme uygulanırsa binaya nasıl bir yük getirir ? Sonrasında kolonlarıda güçlendirelimmi?

Yeni Üye
    Thanks
    0
    ileride internetten bu sayfayi bulacak arkadaslara bi yardimci olayim.

http://www.mantolama.co/

Bu siteye bi bakin derim.Siz bi mantolama fiyat teklif istiyorsunuz binanizin bilgilerini giriyorsunuz (orn:mantolama yapilacak alanin yuzolcumu) sonra mantolama firmalari size fiyat veriyor.Sizde istediginizle anlasip isinizi yaptirabiliyorsunuz

Yeni Üye
    Thanks
    0

Mantolama Tavsiye

Ileride internetten bu sayfayi bulacak arkadaslara bi yardimci olayim.

http://www.mantolama.co/

Bu siteye bi bakin derim.Siz bi mantolama fiyat teklif istiyorsunuz binanizin bilgilerini giriyorsunuz (orn:mantolama yapilacak alanin yuzolcumu) sonra mantolama firmalari size fiyat veriyor.Sizde istediginizle anlasip isinizi yaptirabiliyorsunuz.