Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 10

Konu: Autodesk Robot Structural Analysis

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    19

Autodesk Robot Structural Analysis

Değerli meslektaşlarım bu programı kullanmış olan var mıdır? Görüşleriniz nelerdir? Elinde bu programın eğitimi için kaynaklar bulunan var mıdır? Bu program ile ilgilenen var ise bu başlık altına ya da özelden bana görüşlerini bildirebilir.

iyi çalışmalar dilerim

Katılımcı Üye
    Thanks
    62
    Bu program için daha çok erken.Autodesk in kafasında bişeyler var ve bu program onlardan birisi.Tahminimce xsteel e alternatif oluşturmaya çalışıyor.Kütüphanesi çok kısıtlı ve açıkcası piyasadaki birisinin işine yarayacak halde değil.

Özel Üye
    Thanks
    34
    Robot Structural yapısal analiz için kullanılıyor. Detaylandırma işlemleri için autocad structural detailing var. Mimari içeren paket halinin adı ise Autodesk Revit Structural Suite. Robot ve Revit başlı başına birer program. Structural detailing ise autocad altında çalışıyor.

Autodesk komple BIM çözümünde henüz emekleme aşamasında. Hele structural detailing Tekla yanında FX hesap makinesi yanında duran abaküs gibi duruyor.

Fakat gelecek BIM yazılımlarında. Autodesk'in bu programları hızlı bir şekilde geliştireceğinden eminim.

Katılımcı Üye
    Thanks
    62
    Çok pardon, şimdi farkına vardım.Ben Revit Structural i kastettiniz sandım.Robobat başlı başına yapısal analiz uzmanıdır.Sistemi modelleyin,yükleri girin o da size nokta detay çözümlerine kadar sonuçları sunsun.Sap 2000 den avantajı, birleşim noktası çözümü üretebiliyor olması, artık autodesk in olduğu için revitten kolay dosya alabiliyor olması ,Türk deprem yönetmeliğine göre çözüm yapabilmesi v.b.

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    19
    Alıntı yusam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok pardon, şimdi farkına vardım.Ben Revit Structural i kastettiniz sandım.Robobat başlı başına yapısal analiz uzmanıdır.Sistemi modelleyin,yükleri girin o da size nokta detay çözümlerine kadar sonuçları sunsun.Sap 2000 den avantajı, birleşim noktası çözümü üretebiliyor olması, artık autodesk in olduğu için revitten kolay dosya alabiliyor olması ,Türk deprem yönetmeliğine göre çözüm yapabilmesi v.b.

robot structural TDY yi destekliyor mu? ben programın trialini kurdum ve biraz inceleme fırsatı buldum.. çok detaylı bir inceleme olmasa da ilk izlenimlerimin çok profesyonel bir program olduğu yönünde. expert 2010 adlı bir extensionu var ama polonyaca sanırım. bu yüzden anlamadım. ayrıca istediğim türde bir bağlantı detayı oluşturamadım. kompozit bir kolon ile kolon birleşimi yapacaktım ama program içerisinde herhangi bir "custom section design" tarzı bir modül göremedim. incelemeye değer bir program. ayrıca ankraj hesabı yapıyor olması hoşuma gitti. hatta istinat duvarı hesapları bile yapabiliyor. ve yakında türk yönetmeliklerini de destekleyeceğinden eminim zira içinde 30 a yakın ülkenin yönetmelikleri mevcut.

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Autodesk Robot, eski adi ile ROBOBAT tir, ozellikle Dogu Avrupa ulkelrinde, Romanya, Polonya gibi ulkelerde cok populer olmakla beraber, son bir kac yildir AUTODESK bunyesine alinmistir ve gelistirlmeye devam, etmektedir... Autodesk Robot STRC. komplex yapilarin cozumunde SAP2000 kadar kullanisli degildir...Celik yapilaral ilgili olarak beirlesim detaylarini yapmakatdir, tabiki butun kodlara gore degil... Betonarme donati cizimlerini yine bu programda yapabilirsiniz...

GSM kuleleri Hesabi icin TIA/EIA 222 F stanadardida mevcut olmasina ragmen program komplex dugum noktalarinda error veriyor...

Sesimic Code: Turkish 1998 DEPREM yonetmeligine gore sadece deprem yuku analizi yapmaktadir...Code kombinasyonlari ve dizayn turk standartlarina gore yoktur , TS500 VE TDY2007 eklenmemistir...Eger deprem yonetmeligi ile ilgili hesap yapacaksaniz 98 DEPREM YONETMELIGINI seismic code seceneginden manuel secerek yapabilirsiniz...

Katılımcı Üye
    Thanks
    31
    Videolardan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ama kısıtlı bilgi ile hata yapma riski artıyor. Programı kullanan var birlikte ise bir proje tamamlamak isterim. İyi Çalışmalar...

Yeni Üye
    Thanks
    0
    namet bende uğraşıyorum bu program için, şuana kadar hayran bıraktı nasıl ülkemizde bu program kullanılmıyor şaşırıyorum

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Robot Structural programı ile ilgili özel ders almak istiyorum ders verebilecek olanlar iletişime geçsin lütfen.
    [email protected]

Yeni Üye
    Thanks
    1
    Selamlar arkadaşlar...robot structural ile ilgili eğitim dökümanı veya videosu olan paylaşabilir mi acaba?