1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 15

Konu: Aluminyum Giydirme Cephe Kaplama

Yeni Üye
    Thanks
    0

Aluminyum Giydirme Cephe Kaplama

Son zamanların vazgecilmez iş merkezleri ve alıs veriş merkezleri binalarının dış cephesini zenginleştiren Aluminyum Cam Cepheler uzerine calısmaktayım dikkatinize bir kac uygulama resmi....

Yeni Üye
    Thanks
    0
    resimler yok ..bide giydirme cephe detayları varsa bizimle paylaşırsan çok makbule geçer..şu zaman çok ihtiyacım var..

Yeni Üye
    Thanks
    0
    arkadaşlar bende dış cephe üzerinde çalışıyorum alüminyum compozit vs. bana ulaşırsanız bilgi alışverişi hepimiz için iyi olur ayrıca elimde oldukça fazla uygulama resmi var paylaşabiliriz

Üye
    Thanks
    0
    Resimler nerde ?

Üye
    Thanks
    0
    babacan resim yok

Probina Ekibi
    Thanks
    0
    Merhabalar,

Bende alüminyum dış cephe statik hesaplarıyla ilgileniyorum. Bu konuyla ilgili kitap-kaynak-örnek hesap olanlardan bilgi rica etmekteyim.

Selamlar..

Yeni Üye
    Thanks
    0
    merhaba

alüminyum dış cephe kaplama işinin bir inşaat mühendisine uzun vadede kazandıracağı bilgi nedir.şu konuda yanlış anlaşılmak istemem bu alanı küçümsemek gibi hatta bilgi talebi olarakta algılayabilirsiniz bende inşaat mühendisiyim ve iyi maaş olmasına rağmen bu tür bir işi red ettim.işin içinde biri olarak size uzun vadede kattıkları konusunda beni aydınlatabilirmisiniz.

teşekkürler

Yeni Üye
    Thanks
    0

rr

ben de alüminyum dış cephe kaplamalarının profillerini çekiyorum ilgilenirseniz www.almetal-tr.com adresine girebilirsiniz.

Konu Yöneticisi Raphsody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    38
    Arkadaşlar... Resim yok, paylaşım yok... Neye teşekkür ediyorsunuz ki???
    Mühendis : Ulum-i riyaziyeden, ecsamın eşkalinden ve mesafelerin ölçülmesiyle her nev’i ebniye ve sairenin sureti tertib ve tesisi ile memur alim...

Katılımcı Üye 1architect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    7

Thumbs up alüminyum cephe kaplama ve detay resimleri

raphsody arkadaş yani benden çok yaşayacaksın ,neyse ben paylaşayım,bulduğum bazı örnekleri ve detay resimlerini ekledim,ihtiyacı olan arkadaşlar için,geçen yıl yapı elemanları dersinde az çizmedik bunların detaylarını,kolaygelsin..

M300 Falcon Alutherm
    (Isı yalıtımlı Sürme)
    1. M300 Falcom Alutherm serisi büyük açıklıklara çözüm sunar:
    Alman Hebe Schıebe sistemiyle, kanat iki adımda hareket etmektedir. Kol çevrildiğinde kanat yukarıya doğru hareket etmekte ve sonra da sürülmektedir.
    2. Kolay ve uzun ömürlü hareket için paslanmaz çelik ray.
    3. Yüksek düzeyde yalıtım özelliğine sahiptir.
    4. Diğer serilerde olduğu gibi kanatta fırça fitil değil EPDM conta kullanılmıştır. Bu durum da kanat kasaya oturduğunda contalar sıkışarak mükemmel yalıtım sağlamaktadır.

M19800 Accordion Alutherm.

M 19800 serisi yalıtım özelliğiyle konut ve diğer yapılardaki katlanır kapı ihtiyacını gidermektedir. Çok geniş açıklıklar
    içeren mekanlarda (oto galeri, restorantlar, özel mekanlar, eğitim ve sağlık hizmetleri v.b.) güvenle uygulanmaktadır.

1. 50 mm kanat genişliği

2. Uzun yıllar güvenli kullanım, kolay ve rahat hareket özelliği

3. Katlanır olma özelliğinden dolayı uygulandığı geniş a çıklıklarda, açıldığı zaman dış mekanla iç mekanı kesintisiz olarak birleştirme özelliği

4. Çepeçevre kullanılan dört EPDM contayla kesintisiz yalıtım sağlanmaktadır.

5. 200 kg ağırlığındaki kanatları taşıyabilen dört rulmanlı özel Vagonet menteşeyle sayısız kanat uygulayabilme imkanı.

6. 24-32 mm kalınlığında ısıcam kullanabilme imkanı

M9800 Accordion Alutherm.

M 19800 serisi yalıtım özelliğiyle konut ve diğer yapılardaki katlanır kapı ihtiyacını gidermektedir. Çok geniş açıklıklar içeren mekanlarda (oto galeri, restorantlar, özel mekanlar, eğitim ve sağlık hizmetleri v.b.) güvenle uygulanmaktadır.

1. 50 mm kanat genişliği

2. Uzun yıllar güvenli kullanım, kolay ve rahat hareket özelliği

3. Katlanır olma özelliğinden dolayı uygulandığı geniş açıklıklarda, açıldığı zaman dış mekanla iç mekanı kesintisiz olarak birleştirme özelliği

4. Çepeçevre kullanılan dört EPDM contayla kesintisiz yalıtım sağlanmaktadır.

5. 200 kg ağırlığındaki kanatları taşıyabilen dört rulmanlı özel Vagonet menteşeyle sayısız kanat uygulayabilme imkanı.

6. 24-32 mm kalınlığında ısıcam kullanabilme imkanı

M10800 Skylight Alutherm

Skylight Işıklık Sistemleri Başlıca Özellikleri:

1. Çok farklı yapılarda uygulanabilme imkanı. Pramid, çatı ışıklıklarda, kapatılmak istenen özel mekanlarda, v.b. gibi.

2. Kış bahçelerinde veya yapılarda iki veya gört bölümlü çatı olarak uygulanabilme kolaylığının yanında ışıklık olarak kullanıldığında, damlalık veya farklı uygulamalarla güvenli olarak bir arada uygulanabilmektedir.

3. Farklı mesafelerdeki açıklıkları, bir çok makinadan oluşan her hangi bir tertibata ihtiyaç duyulmadan kolayca uygulama imkanı

4. Maruz kaldığı yük ve en sert doğa şartlarından, uzun yıllar etkilenmeden, renk ve şekil değiştirme olmaksızın kullanabilme
    imkanı.

5. Nemden ve buharlaşmadan etkilenmeyen özel sızdırmazlık sistemi.

P100 Office

İç mekan bölmelerinde 70 mm duvar kalınlığını baz alan mimari dizayn iç mekan bölme sistemi tozu ısıyı ve sesi birbirinden ayıran özel bir sistemdir.

Özellikleri:
    1. 48 dB ses yalıtım sertifikalı.

2. Özel olarak dizayn edilmiş cam ve ahşap kapı kullanımı.

3. Camlararasına hareket mekanizması gizlenmiş özel üretilmiş jaluzi profilleri kullanabilme imkanı, ayrıca alt baza içindeki kablolarla istenilen noktayapriz takabilme imkanı.

4. Tavandan tabana veya istenilen yükseklikte bölme uygulayabilme imkanı.

5. Monte edildiği yüzeyleri bozmadan kolay ve hızlı montaj, 90 derecelik kesimleriyle hızlı ve kolay uygulama imkanı

M1 Solar Standart
    Dış kapakları 55 mm profil kalınlığıyla klasik cephe sistemi.

Başlıca özellikleri:

1. Basit dizaynıyla kolay, ekonomik, hızlı uygulama ve montaj imkanı.

2. Sızdırmazlığı sağlayan üç contayla mükemmel yalıtım.

3. Her tür ihtiyacı sağlayan üç contayla mükemmel yalıtım.

4. Her tür ihtiyacı sağlayan zengin profil çeşidi.

5. Gizli kaset vasistas uygulaması sağlayan profiller, cam aralığı 6-32 mm.

6. 90 ve 180 derecelik köşeleri tek profille geçebilmenin yanında, sisteme düz açılır doğrama veya giriş kapısı uygulama imkanı.

M2 Solar Linear

M1 cephe sistemiyle aynı özelliklere sahiptir ve ayrıca:

1. Özel mimari çizgisiyle, yatayları ön plana çıkaran uygulamada estetik dizayn özelliği, yatay kayıtlar farklı renk ve seçeneklerdeki baskı çitası kapağı ile uygulanamakta, dikeylerde ise baskı çıtası kullanılmamaktadır.

2. Dikeyde camlararasındaki boşluk EPDM fitil veya silikonla kapatılarak mükemmel yalıtım sağlanmakta ve yüzeyin kesintisiz sürekli cam olduğu görüntüsü verilmektedir.

3.Yatayda kapak kullanılmayan kasetlerde diğer yüzeylerle aynı görüntüyü veren vasistas uygulaması.

M4 Solar Structural
    M3 Semistuctural sisteminde kullanılan aynı profil ve aksesuarlar bu sistemde kullanılmaktadır. Farklılığı ise dış görünüşünde alüminyum olmaması yani cephenin tamamen cam görünmesi ( silikon cam cephe ).

1. Bu sistemde camlar profillere özel Drow Coring silicokonla yapıştırılmakta ve camlar alttan özel profillerle desteklenmektedir.

2. Sistemde uygulanacak farklı özellikteki malzemeye (granit mermer, alçıpan, özel yalıtım malzemeler v.b.) uygun ideal destekleme ve tamamlama profilleri, iç veya dış yüzeylerdeki bitiş veya başlangıç noktalarındaki boşlukları kapatma profilleri yatay veya dikey taşıyıcılara destek ve tamamlama profilleri.

3. Yalıtımlı ve yalıtımsız olarak iki şekilde uygulanabilmektedir.

Alüminium Compozit Panel

Yüksek mukavemetli malzemelerden üretilen sandviç kesitli panel.
    Polietilen iki alüminyum levha arasına yapıştırılarak üretilmekte, ve spendral panelin dış yüzeyini oluşturan kısmı da çok sert iklim şartlarına ve dış etkenlere dayanan PVDF özel boyayla boyanmaktadır. Teknik özellikler ve uygulama kolaylığıdeğişik fikirlerle birleşerek her tür farklı yüzeylerikolaylıkla kaplayabilme imkanı sunmaktadır. Mükemmel sonuçlar elde edilen karakteristik uygulama şekilleri:

1. Yapıların iç ve dış dekorasyonunda ve Reklam panoları 2. Tünel, metro istasyonları iç yüzey kaplamaları, tren garları, havaalanları 3. Otobüs durakları, benzinlikler 4. Asmakatlar, bölmeler, depolar 5. Yürüyen merdivenler, telefon kulübeleri, asansörler

Üretilen renkler; Silver Metalik, Chambpange Metalik, Bronze Metalik, Smpke Silver Metalik, Grey Metalik, Pearl White, Ivory, White, Grey, Blue, Bordeaux, Alumil Yellow, Green.

Kaynak : http://www.tunayapi.com.tr/urunlerimiz.html
    Konu YapisalAdmin tarafından (29-09-2007 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir.

11. The Following User Says Thank You to 1architect For This Useful Post:

pinar (16-12-2009)

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu