Forum Kuralları
İnşaat Forumu Kuralları


01-) Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı İnşaat Forumu hiçbir sorumluluk kabul etmez.

02-) T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.

03-) Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, bencede, güzel, gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek yasaktır.

04-) Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Arap, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vb.)

05-) Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

06-) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri,avatarları ve bunu temsıl eden nick (rumuz) vb. kullanılamaz.

07-) Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

08-) Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

09-) Forumun isleyis ve kurallari konusunda katilimcilari bilgilendirmek forumun veya moderatörlerin görevi degildir. Katilimcilar bu kurallari okuyup uymak zorundadir.

10-) Forum katilimcilari yeni bir konu basligi acmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadigini kontrol etmeliler. Bunun icin forumun arama özelligi kullanilabilir. Ayni isimli veya ayni tartismalari iceren konular acilamaz.Moderatorlerin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır!

11-) Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir.Yanlış bölüme açılan topicler yöneticilerce ilgili bölüme taşınır...Tekrarı halinde SİLİNİR!Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.

12-) Forumda messenger adresi vererek veya özel mesaj yoluyla yardım istemek,etmek kesinlikle yasaktır.Burası paylaşım platformudur ne paylaşılıcaksa burda paylaşılmalıdır.

13-) Konu acarken,yardım,help,abiler lütfen yardım.. vs gibi başlıklar açmayınız.Sorununuz ile ilgili bir başlık yazmanız gerekiyor.Aksi takdirde konu kilitlenir yada silinir.

14-) Mesajlarda eklenen resimlerin boyutu sayfa düzenini bozmayacak şekilde en fazla 700x600 olmalıdır.

15-) Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.


Gizlilik ilkeleri

Kisisel Bilgileriniz:
Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafindan görülecektir. Girmiş oldugunuz bilgileri istediğiniz zaman degiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı değişikliği içimn admin'e başvurmalısınız.

Üyelik İptali:
Forum üyeliğini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Üyeliğinizi iptal ettiginizde size ait kişisel bilgiler tarafımızdan silinecektir. Üyeliğinizi iptal ettirmek için forum adminine başvurabilirsiniz.


İnşaat Forumu Yönetimi