Merhaba arkadaşlar.

Son birkaç aydır okulum (işletme sayılabilecek bir bölüm) bittiğinde girişmek üzere sektörleri araştırıyorum. Şimdi diyebilirsiniz ki, "öyle iş mi olur? İnsan hiç bilmediği bir sektöre sıfırdan balıklama atlayıp o sektörde tutunabilir mi?" Ben bu konuda daha önce çeşitli deneyimler yaşadım. İşletme ve pazarlama konusunda kendime güveniyorum. Elde var olan bir ürünü satmak, ambalajlamak, markalaştırmak, kalitesini arttırmak konusunda gözümü kapatırım, işimi yaparım.

Şimdi düşüncem uygun fiyatlı arsalar bulup satın alıp ya da müşterilerin arsalarına villa inşa etmek. Bir markam var ve satış kanallarım hazır. Daha önce belirttiğim gibi büyük bir marka gibi görünmek ve kaliteli, tam, kusursuz işler yapmak benim için tutku.

Bu işler için gerekli tapu işleri, ruhsat işleri, inşaat yapmak için gerekli temel bilgileri, denetim firmalarını ve diğer prosedürleri hatim etmek için hazırım.

Özellikle kısa sürede tamamlanabilen gaz beton içerikli yapılarda gelecek görüyorum ve o konuda yoğunlaşmak istiyorum.

İrili-ufaklı, hesaplı-lüks villalar inşa eden ve bunları satan bir şirket kurmak benim gibi "işletme" tabanlı biri için ne kadar risklidir?

Sektörün gidişatı sizce ne yönde? Böyle bir girişim düşüncesi olan bana nasıl önerilerde bulunabilirsiniz?