Orijinalini görmek için tıklayınız : inşallah ibret alırız..!h_yagiz23
26-11-2006, 15:28
Arkadaşlar aslında sizlerle bu görüntüleri paylaşmak isterdim ama resimler görüntülenemiyor, bakmak isteyen olursa mail adresini versin göndereyim.Saygılar,

Аllаhın Ayeti İbret için: Kabir azabı
Fotoĝrafta Ommanın devlet hastanesinde ölen 18 yaşlı gencin resmi. Gencin cesedi gömüldükten sonra üç saat sonra babasının talebi üzerine kabirden geri çıkarılmıştı. Hastanede vefat eden genç aynı gün hoca tarafından yıkanmış, cenaze kılınıp defnedilmişti. Görgü tanıkların, akrabaların ve doktorların ifadelerine göre genç siyah saçlı, hiç bir yerinde kırık, dövülme veya işkence yeri olmadıĝı şekilde defnedilldiĝini ifade ediyorlar. Fakat gömüldükten üç saat sonra babası doktorların oĝlunun ölüme sebep olan dianoza şüphe eder ve oĝlunun kabirden çıkartılıp otopsi yapılmasına talep etmişti.


Üç saat önce defnedilen genç çıkarıldıktan sonra, onu gören aile fertleri ve tüm akrabaları şok olmuşlar. Çünkü kabire koydukları genç idi, fakat üç saat sonra önlerinde yatan saçları bem-beyaz olan, sanki çok ihtiyar bir insanın cesedi idi. Saçları beyaz, bütün bedenine inanılmaz seviyede işkence ve azab vermenin izleri bulunuyordu. Ellerin, kolların ve ayakların kemikleri kırık vaziyette. Kaburga kemikleri kırık ve bedenin içeresine inanılmaz bir şiddetle basık durumdaydılar. Bütün bedeni ve yüzü yekpare bir morluk hale gelmişti. Kurtuluşu artık ummayan ve sonsuz acıya mazhar olduĝu açık gözlerinden ve kurumuş kandan gencin inanılmaz bir işkenceye tutulduĝunu gösteriyor.


Ölen gencin akrabaları İslam âlimlere yöneldiler. Onlar da durumu öĝrendikten sonra, hepsi dilbirliĝi ile Kabir azabının ibretli bir örneĝin olduĝunu ifade ettiler. Ki Allah (c.c) ve Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.) Kabir azaptan haber veriyor ve ümmeti sakındıryorlar.

Şok geçiren baba oĝlunun şımarık hayat yaşayıp, çeşitli günahlarda bulunup namazlarını kılmadıĝını itiraf etti.

Allahın yolunda, yani Cihadda şehid olanlardan başka ölen her bir insan Kabir imtihanından geçecektir. Kıyamet gününden önce insanı bekleyen ilk korkunç bir sınav.

Peygamberimizden (s.a.v.) İmam Ahmedin rivayet ettiĝi hadis şerifte şöyle naklediliyor:

Peygamberimiz, onun üzerine selat ve selam olsun buyurdu:

- Ölümden sonra ölünün ruhu tekrar cesede döndürülür. Yanına da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler: „Rabbin kim?“

Insan cevap verir: „Rabbim – Allah.“ Sonra onlar sorar: „Senin dinin ne?” O cevap verir: “Dinim – İslamdır.” Sonra onlar sorar: “Size gönderilen uyarıcı kim?” O cevap verir: „O Allahın resülüdür.” O zaman onlar sorar: “Sen bunları nereden biliyorsun?” O cevap verir: “Ben Allahın Kitabını okudum ve Ona iman ettim.”

O zaman semadan ses gelir: “Kulum hakikatı söyledi, ona cennet döşeĝini serin ve önünde cennet kapılarını açın” - , sonra o çok sevinecek, cennet ferahlıĝına kavuşacak ve onun kabri göz alabildiĝi kadar geniş olacak.

Kâfire ve günâhkârâ gelince onun hakkında Allah resülü, sallallahu aleyhi vesellem, şöyle buyurdu:

- ve ruhunu tekrar cesede döndürürler. Yanına da Munker ve Nekir isimli iki tane melek gelir ve sorguya çekerler: „Rabbin kim?“

O cevap verir: „Bilmiyorum.“ Sonra ondan sorulur: “Size gönderilen uyarıcı kim?”O tekrar: “Bilmiyorum” der, ve o zaman semadan gelen ses şöyle: “Bu yalancıdır, ona ateşten döşek serin ve önünde cehennem kapılarını açın!” - , o zaman onun kabrini cehennemin harareti sarar, kabri ise dar olur ve kaburgalar birbirine girinceye kadar kabir onu sıkar.

Başka hadislerde söyleniyor: Sorgu esnasında Melekler kâfir olan veya günâhları çok olan müslümanı işkence edip dövecekler, ve bu işkence dehşet vericidir.

Peygamberimizin (s.a.v.) de Allahdan Kabir azabından kendisini korumasını ve bu duayı herkese de emir ettiĝi rivayet ediliyor.

Kabir azabı iki çeşittir:
Birincisi, hiç bitmeyen Kabir azabı. Bunlar hakkında Allah Taala Kur’ani Kerimde buyuruyor:
- "...o ateştir, sabah ve akşam ona giriftâr oluyorlar."

Bazı azap ise bir müddet devam edip sonradan kesilen Kabir azabı. Bu tip Kabir azabı günâhkâr muslumanlar için olur, azabın şiddete ve aĝırlıĝı ise işlediĝi günâhların aĝırlıĝına göredir.

18 yaşlı genç hakkındaki hadise inanan kalpler için bir ibrettir, kalbi mühür basılmış şahıslar için de tekrar bir masal, oyun gibi gelecektir. Çünkü onlar bakıyor fakat görmüyorlar, dinliyorlar fakat duymazlar…

by_fenaaa
27-11-2006, 00:34
resim nasıl gözükmüyor anlamadım

zamora
27-11-2006, 00:36
beratyumuk@yahoo.com.tr

resmi gönderebilir misiniz?

TuğraMuh
27-11-2006, 00:50
arkadaslar google da aratın bulursunuz ben adresi veriyorum ancak +18

(arkadaslar resimler cok urkutucu)


h*****


İyi Çalışmalar...

by_fenaaa
27-11-2006, 00:55
MEVLA'nın hikmetidir muhakkak...
ama böle haberler çok çıkıyor...

inanmamazlık yapmam ben ama ne bilim BİRİLERİDE yapmış olabilir...


ama ŞÜKÜRLER OLUNKİ bir mahlukatın bu hallere gelebileceğinden ŞÜPHEM yok

zamora
27-11-2006, 01:10
Balon bunlar...

1) Bundan bir süre önce Ruslar güya yerin derinliklerinde cehennemden gelen sesleri duymuşlardı (En azından yalansa bile Sesler gerçekten korkunçtu ve cehennemdeki seslerin nasıl gelebileceğine dair insanan bazı mesajlar veriyordu)İsteyen yanlış hatırlamıyorsam wav formatındaki o sesleri internetten bulabilir.

2) Kuranda geçen yanlış hatırlamıyorsam AD kavmi için arabistanda dev insan iskeletleri resimleri bulunmuştu.Balon olduğu sonradan açığa çıktı.

3)Hatta 10-15 yıl önce Adile Naşit için bile buradaki haberin aynısı şehir efsaneleri şeklinde yayılmıştı.

4)Ayda ses duyan ve o 10 yıl sonra Mısırda ezan duyarak "Ben bunu Ayda da duydum diyerek Müslüman olan Neil Armstrong'un aslında hiç müslüman olmadığı hatta aya hiç gitmediği aslında ABD nin uzaydan çektiği görüntüleri stüdyoda çektiği görüntülere monte ettiği zaten çok aşikar bilinmekte.(Hala ayda dalgalanan bayrağı açıklamaya çalışıyorlar)

5) Kaptan Custo asla müslüman olmadığı,

6) Arzdan Arşa sonsuzluk kulesi (ki bizim öğrenceiliğimizde bir solukta 3 kere okuyup bitirdiğimiz ve dünyanın nobel ödülü verilmemiş 8. harikası olan eserleri yazan Hans Von Aiberg in aslında alman olmadığı Bülent ... adında bir dolandırıcı olduğu,

vs vs yüzlerce yalan dolanla islamın güzelliğini yayma adına hakaret edip iftira attıkları bilinen bir gerçek olmuşken tekrar yazıyorum.BUNLAR BALON !

1) Bugüne kadar en masumundan en azılısına kadar binlerce insan mezardan çıkarıldı kimde gördük bu manzaraları ? Oysa Münker ve Nekir herkesi sorgulayacaksa niye bu güne kadar böyle 100-150 kişi çıkmamıştır?

Allah' a iftira atandan daha zalim kim vardır.?

zamora
27-11-2006, 01:15
Dünyada dost istersen
Hazreti Allah yeter

Mürşidi kamil istersen
Hazreti kur’an yeter

Eğer delil istersen
Hz.Muhammed yeter

Meşgul olmak istersen
Hakka ibadet yeter

Zengin olmak istersen
Kanaat yeter

ibret almak istersen
Ölüm yeter

Bunlarda yetmezdersen
Narı cehennem yeter

mal ve mülke mağrur olma deme var mı ben gibi
bir muhalif rüzgar eser savurur harman gibi

Elde mal var ike düşman bile dost olur
Mal elde kalmayınca dost bile düşman olur.

Merhum M. Akif

TuğraMuh
27-11-2006, 01:21
Arkadaslar linki kaldırıyorum bu konu cok geniş bir konu...