Orijinalini görmek için tıklayınız : Konya'da iş arıyorum!

mabellam
30-09-2006, 13:54
inşaat mühendisiyim.yeni mezunum.iş arıyorum.ama konya'da...

SerMimar
30-09-2006, 15:18
Selamlar Saime Hanım,
ne tür büro yada şantiyelerde çalışmak istiyorsunuz ve tecrübeleriniz nelerdir? bunun yanısıra size ulaşacakları mail adresi ve cv gibi bilgileri de verirseniz daha kolay sonuca ulaşmış olursunuz...

çalışmalarınızda başarılar diler , saygılar sunarım..

mabellam
02-10-2006, 07:57
günaydın :)
ilginiz için teşekkürler... tecrübelerimi sormuşsunuz.ilanda zaten yeni mezun olduğumu belirtmiştim.yani iş tecrübem yaptıgım stajları saymazsak yok.konyada kadın mühendis olup tecrübe kazanmak öyle zor ki... bütün firmalar en az 5-10 yıllık tecrübeyi şart koşuyorlar.hep tecrübeliler seçilirse biz yeni mezunlar nasıl tecrübe sahibi olacağız ki????
her neyse... bir kaç ay iş arayıp da bulamadıktan sonra bir asansör firmasına girdim geçici olarak.mekanik,elektrik vs.projeleri çiziyorum.yani bir teknikerin yapacağı işler... ama benim hala umudum var.iş aramaya devam ediyorum.bir gün gercek bir inşaat mühendisi olmayı umut ediyorum.

tevekkül
02-10-2006, 08:45
valla saime hanım konya şartlarında iş bulmak hakikaten zor. çünkü konya'da mühendis kaynıyor ve birçok yeni mezun bedava çalışacak yer bile bulamıyor. yeni mezun olsan bile senden çok şey bekliyorlar.

bir de siz bayansınız o ayrı bir statü belki sizin bu avantajınıza olabilir. çünkü bayan mühendis pek yok. bir bayan olarak kendinizi geliştirirseniz iş yaparsınız. başarılar.

SerMimar
02-10-2006, 09:54
günaydın :)
ilginiz için teşekkürler... tecrübelerimi sormuşsunuz.ilanda zaten yeni mezun olduğumu belirtmiştim.yani iş tecrübem yaptıgım stajları saymazsak yok.konyada kadın mühendis olup tecrübe kazanmak öyle zor ki... bütün firmalar en az 5-10 yıllık tecrübeyi şart koşuyorlar.hep tecrübeliler seçilirse biz yeni mezunlar nasıl tecrübe sahibi olacağız ki????
her neyse... bir kaç ay iş arayıp da bulamadıktan sonra bir asansör firmasına girdim geçici olarak.mekanik,elektrik vs.projeleri çiziyorum.yani bir teknikerin yapacağı işler... ama benim hala umudum var.iş aramaya devam ediyorum.bir gün gercek bir inşaat mühendisi olmayı umut ediyorum.

günaydınlar Saime Hanım;

size katılıyorum ve saygı duyuyorum..

neden sadece konya diye bir soru sorsam?

bence kendinizi köreltmektense tekniker olarak çalışmak daha mantıklı. umudunuzu yitirmedikten, dürüst ve samimi olup bazı değerlerden vazgeçmedikten sonra emin olun istediğinize kavuşacaksınız..

tevekkül arkadaşımın dediği gibi bu iş arama sürecinde kendinizi olabildiğinde gerek program anlamında gerek iş (bilgi ve şantiye) anlamında geliştirseniz bu süreç sizin aleyhinize değil de lehinize işlemiş olur...

çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarım..