Orijinalini görmek için tıklayınız : tüm kaba inşaat işleriniz yapılır

os-21
22-03-2012, 15:27
............................

almost
23-03-2012, 21:30
merhaba , ben Uşak'ta öğretmenim. kısmet olursa müstakil bir ev yaptırmak istiyoruz. ama bu işlerden hiç anlamadığım için işin içinden çıkabilirmiyim, bütçem elverirmi bilemiyorum. sizlerden mümkünse yaklaşık maliyet ne olur onu öğrenmek istiyorum.daha önce sordum ama net bir cevap alamadım.
ev yaklaşık 160-170 m2 , 3+1 şeklinde ve zemin kat boş dükkan,depo gibi( daire şeklinde olmasınki iç maliyeti az olsun diye) , üst kat normal daire, birde çatı katı(2 odalı gibi) teraslı olacak şekilde .
tabi keyfe para yetmez. ama biz kaliteli malzeme mümkün olduğunca kullanmak istiyoruz. imkanlarımız ölçüsünde ise böyle bi hayalimiz var. bilgi verirseniz çok sevinirim. bizi aşan bir iş ise ona görede uygun bi daire falan bakıcaz, yani ona göre yolumuzu çizeriz.
sadece kaba inşaat olarakta yaklaşık rakam verebilirseniz sevinirim. fiyatlar eminim çok değişkendir ama yaklaşık bir fikir verirseniz çok iyi olur.kaba inşaat olarak kaça mal olur izinler,ruhsatlar falan dahil olarak? ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkürler.

os-21
24-03-2012, 00:38
sorunuza cevap verip sizi bilgilendirmek isterim tabikide .şimdi anladığım kadarıyla zemin kat 160 m2 dukkan olacak,1.kat 170 m2 ve teras katta tahmini 80 m2 gibi olur.yani toplam inşaat alanınız tahminimce 410 m2 gibi olur.normal yapılarda yani benim bazı kamu ihalelerine girince verdiğim tekliflerden ve analizlerden yola çıkarak m2 si size 500 tl ye anahtar teslimi mal olur.buda tahmini 400m2 x500 dersek 200 bin tl gibi maliyet çıkar ,dükkanlarda yapmıyacağınız imalat fiyatta bi düşüş sağlar bu ne kadar olur onu kestirmek mümkün değil ,ancak projeniz netleşirse ona görede net bir rakam söylenebilir ,ancak dediğim gibi bu işin maliyeti anahtar teslimi 200 bini geçmez..hayırlı günler diler ,işlerinizde başarılar dilerim.

fatihinsaat27@gmail.com

0553 328 78 56

almost
24-03-2012, 18:42
cevabınız için çok teşekkürler,bugün burda 2 farklı mütahit firma ile görüştüm,onlar 250 bin den aşağı çıkmaz dediler , oda en az. kaba inşaat m2 si kaç lira olur acaba? 130-150 arası fiyat verdiler.içini olmazsa imkanımız ölçüsünde yaparız yavaş yavaş diye.tekrar ilginiz için teşekkürler. bu arada siz nerdesiniz acaba?

os-21
24-03-2012, 20:52
öncelikle tekrar ediyorum maliyet 200 bini geçmez zaten kaba inşaatın yapımı inşaat maliyet seviyesinin %35 i ne denk geliyor.diğer firmalarda zaten benim dediğim gibi bir fiyat çıkarmışlar kaba inşaat için .kaba inşaat için söylenen rakam m2 150 tl yi geçmez .benim yerimi sormuşsunuz ben izmirdeyim şuan burda bir 6 dairelik işimiz var.

almost
24-03-2012, 22:05
kaba inşaat olarak m2 si 150 tl ise 400 m2 lik bir inşaat 60 bin olması lazım ama 130 bin diyolar yani iki katı daha fazla, sizin söylediğiniz gibi değil.çok daha yüksek çıkardılar onlar.
kusura bakmayın böyle soruyorum ama dediğim gibi çok hevesliydik ev yaptırmaya ama burdaki firmalar hevesimizi kursağımızda bıraktı. kafamız karıştı iyice. bir türlü net birşey öğrenemedik. bizim yaklaşık 170 bin tl paramız var. üzerine az birşey ekleyip yapabilirz diyorduk ama uşaktaki firmalar çok yüksek rakam çıkardılar. o yüzden ne yapacağımızı bilemiyoruz. ilgilendiğiniz için tekrar teşekkürler. size hayırlı işler ve kazançlar diliyorum.

os-21
25-03-2012, 00:11
kafanızın karışmasına hiç gerek yok ,şimdi sizin anlıyacağınız şekilde açıklamasını yapayım.siz şayet sadece kabasını yaparsanız işin o zaman yaptığınız evin temel metrekareside işe dahil edilir,yani 400 m2 normal katlar 200 m2 temel toplam 600 m2 yapar bunuda ortalama 150 ile 200 arası yani 175 desek ,
600x175=105.000,00 tl (yüzbeşbintürklirası)yapar.ancak yok ben anahtar teslimi verecem derseniz ise ben bu işi size 400X500=200.000,00 (ikiyüzbintürklirası)tl ye yaparım.kabasını ise 105.000,00 tl ben yaparım.

almost
25-03-2012, 11:13
sizin fiyatınız oldukça iyi,birde şunu sormak istiyorum kaba inşaat deyince neleri kapsıyor? yani işte duvar yalıtımı,sıvası, çatı gibi şeyler ayrıca proje,yapı denetim, ruhsat gibi şeyler dahilmidir? bunlar artı olarak eklenecekmi? ve tabi sizin ücretiniz dahilmi ?
birde biz dediğim gibi zemin kat boş dükkan,depo gibi( daire şeklinde olmasınki iç maliyeti az olsun diye) istiyoruz. ama yapı denetim projenin komple bitmesini istiyormuş öylemidir?

os-21
25-03-2012, 11:45
ruhsat ,yapı denetim ve çatı işleri fiyata dahil değil..temel kazımı ,temel izolasyonu,temel,zemin ve 1.kat beton,demir duvar malzemeleri ve işçiliklerinin tümü dahildir benim verdiğim fiyata.yani anlıyacağınız sıvaya hazır şekli ile kaba inşaat teslim edilecek size.

os-21
26-03-2012, 11:30
oky...........

os-21
28-03-2012, 17:04
.....................

bedrisonmez
17-04-2012, 12:07
Bursa kurşunluda ev yaptırıyorum şu anda proje aşamsında 40 güne proje çıkacak . 80 m2 zemin üzerine bodrum+2 kat şeklinde olacak bodrum artı iki katın betonunu atırmak istiyorum kaça paraya yaptırabilirim
bana fiyat teklif sunabilirmisiniz.

ayhanözgür
22-05-2012, 21:55
Bursa'da kendi arsama 240 m2 (brüt) , 170 m2 net ölçülerinde 2 katlı kaba inşaat yaptırmak istiyorum , bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ? Maliyeti hakkındada bilgi verirmisiniz .

zaman22
08-06-2012, 15:32
os-21 merhabalar.Kendi arsamız var buraya 1+1 daireler yapmak istiyoruz.Onun için detaylı araştırma yapmaya başladık.Bir soru sormak istiyorum size. Kaba inşaatı hesaplarken temelden başlayıp bütün katların m2 sini hesaplıyorsunuz , Anahtar teslim yaparken de temel hariç bütün katların toplam m2 lerini hesaplayarak fiyat veriyorsunuz.Herkes böyle mi yapıyor?
Ben hesaplarken anahtar teslim fiyatı olarak m2 fiyatı verenlerin fiyatları ile binanın temelden çatı katına m2 ile çarpıyorum.

ahmetcan1
08-06-2012, 17:46
almost bey, size tavsiyem m2 fiyatı almak yerine, önce gidip yaptırmak istediğiniz evin projelerini çizdiriniz.Sonra bu projeyi kaba+ince işler olmak üzere 2 ayrı şekilde yaptırmaya çalışınız.Tabii önce kabası yapılacak.Çıkacak kaba inşaat projesinde zaten ne kadar kalıp ne kadar demir ne kadar beton olacağı bellidir.O miktarlara göre fiyat alıp şartnamelere uyacak şekilde elinizdeki proje esas olacak şekilde fiyat alır, en hesaplısına verirsiniz işi.Ama dediğim gibi en önce bir mimarla görüşüp proje çizdiriniz.

cemele
15-06-2012, 15:45
http://www.turkogludemircilik.com/?kategori=prefabrik-celik-yapi-villa-luks-prefabrik&kt=18&akt=190&kw=prefabrik-ev-planlari

Yukardaki linkte bulunan; K0093
105 m2 özellikle geniş aileler için yapılmış çok 3+1 prefabrik ev

evin aynisini fakat altta 40m2 lik bir bos tek parca bodrum olacak evin kabasini kac tl ye yaparsiniz?

Yada bu konuda bilgi verebilirmisiniz? Bir kac kalfa dene bilecek kisiden fiyat aldim sok oldum. Birakin kabasini temelden cikamiyacagiz.

İlginiz icin tesekkurler