Mukavemet
Özel agrega karışımı, 40 ila 60 kg./cm2 konsantre yükler için gerekli mukavemeti sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Küçük tekerlikli taşıtlar LateXfalt zeminlerde zorlamadan ve rahatlıkla çalışabilirler.

Kalıcı plastisite
LateXfalt bağlayıcı emulsiyon zeminine kalıcı bir elastikiyet kazandırır. Çatlaklar ve zemin deformasyonları oluşması imkansızdır. Herhangi bir sebeple oluşabilecek problemler ise LateXfalt zeminin kendi kendine iyileştirme özelliği ile ve üzerindeki alışılmış trafik sonucu zamanla kaybolur.

Termoplastik hareket özelliğinin olmaması
Yüksek ısılarda uygulanan asfalt zeminlerin aksine LateXfalt zeminlerin Termoplastik özellikleri kayda alınmayacak kadar önemsizdir. Zeminin kullanımı -20 ile +60C derecelerde dahi garantilidir. LateXfalt emulsiyonunun, çimento ve ince - iri agregalarla bağlanması termoplastik hareketlerin oluşmasını engeller.

Aşınmaya, tozumaya, kaymaya dayanıklılık
LateXfalt, agregalarla tamamen bağlandığı için, yoğun ve ağır dinamik yükler altında bile hiçbir deformasyona ve aşınmaya uğramadan senelerce tozumayan ve kaymayan bir yüzey sağlar.

Çalışanlar ve malzemeler için konfor
LateXfalt'ın elastikiyeti, zemin darbelere karşı dayanıklılığını sağladığı gibi dahili trafiğe de konforlu bir yüzey sağlar. Mükemmel ses izolasyon özelliği ile çalışanları rahat ettirir. Yüksek kaliteli aşınmaz yüzeyi sayesinde dahili trafik ekipmanının bakım ve onarım giderleri de büyük ölçüde azaltılmış olur.

Kuruluk ve izolasyon özelliği
Mükemmel ısı izolasyon özelliği ile buharlaşmayı azaltır, beton zemin türlerinin aksine "ayağa sıcak" bir kaplama oluşturur. Özellikle pirinç, tütün, kağıt, vs gibi malzemeler doğrudan doğruya LateXfalt zemin üzerine depolanabilir.

Eksiz ve derzsiz düzgün geçişler
LateXfalt kaplama alan ne kadar büyük olursa olsun derzsiz uygulanır. Genleşme derzleri dikkate alınmaz. Mevcut genleşme derzleri gerek görülürse korunabilir.

Tamiri kolay
Zeminde, zaman içerisinde yapılacak çalışmalardan veya yer değiştirecek makinalardan sonra herhangi bir tamirat gereğinde, bu gibi tamirleri hazır Coldfix tamir harcımız kullanarak sahada ve kendi personeliniz ile çok basit şekilde çözümleyebilirsiniz.


LateXfalt zeminleri bir çok durumda sadece en uygun çözümü değil en ekonomik çözümü de aşağıda belirtilen nedenler çerçevesinde getirir.

1. Normalde mevcut zeminin kaldırılması gerekmez..
2. Kür şartlarına göre LateXfalt zeminler uygulama sonrası 2 ila 5 gün arasında trafiğe açılır..
3. İyi bir uygulama planı ve fazla çalışma ile üretimin durması gerekmez veya minumuma indirilebilir..
4. LateXfalt zemin kaplaması özel istekleri karşılayacak kalınlıklarda da uygulanabilir. Bu durumlarda dahi hiç bir özelliğini kaybetmez..

LateXfalt zeminlerin mevcut zeminlerle bitimi sıfırlanarak yapılabilir. Balıksırtı metodu problemsiz yapılabilir. (Aderansı çok yüksektir.) Normal şartlarda dilatasyonlar ve derzler nazarı itibare alınmaz.
Neticede LateXfalt size duvardan duvara, eksiz, derzsiz, aşınmaz, tozumaz, kolay temizlenebilen bir zemin sağlar.


LateXflat zeminleri yüksek nem, yangın ve benzeri olaylara karşı dayanıklıdır ve parçalanmaz:

* Kalıcı kaymayı önleyici dayanıklı özellikler.

* Toz tutmaz.

* Aşınmaya dayanıklıdır.

* Modern teçhizatlar için uygundur


<!-- / message --><!-- sig -->