1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 36

Konu: Dumlupınar Üniversitesi

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    3

Dumlupınar Üniversitesi

İnşaat Mühendisliği Bölümü çağdaş eğitim-öğretim esaslarına dayanan bir düzen içinde, ülkenin ihtiyaçlarına uygun insan gücü yetiştirmek amacı ile; ortaöğretime dayalı lisans düzeyinde eğitim-öğretim, bilimsel araşma, yayın ve danışmanlık yapmak, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek, konut ve yapısal problemlere çözüm aramak, her türlü yapı, yol, tünel, köprü, su şebekesi, havaalanı gibi hizmet ve endüstri yapılarının tasarımı, planlaması, projelendirilmesi, yapımı ve denetimi ile ilgili konularda eğitim ve araştırma yaparak ülkeye ve insanlığa hizmet etmektir.

Lisans öğrenimi için öğrenciler Üniversite Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile seçilirler. Her yıl yaklaşık olarak 100 öğrenci alınmaktadır. İnşaat Mühendisliği Bölümünde yaklaşık 450 öğrenci öğrenim görmektedir. Bölümde ikili öğretim yapılmaktadır. Öğrenim süresi 4 yıldır. Bölüm mekanik, ulaştırma, yapı, geoteknik, hidrolik, malzeme ve yapı işletmesi anabilim dallarından oluşmaktadır.

İnşaat Mühendisliği geniş bir ilgi alanına sahiptir. Bu nedenle yapı mühendisliği, temel mühendisliği, su mühendisliği, malzeme bilimi gibi uzmanlık alanlarına ayrılmıştır. Bu bölümden mezun olan öğrenciler bir yapıda kullanılacak her türlü malzemenin seçimi, alınması, iş planının yapılması, denetlenmesi, iş sahipleri ve işçiler ile iyi ilişkiler kurabilecek, düşüncelerini başkalarına aktarabilen ve inşaat mühendislerinde aranan nitelikleri taşıyacak şekilde yetiştirilmektedirler.

Öğrencilerin mezun olabilmeleri için, ortalamalarının 2,00’ın üzerinde olması ve derslerin dışında, 60 iş günlük stajlarını yapmış olmaları gerekmektedir. Bu bölümden mezun olanlar inşaat mühendisi ünvanı almakta ve çalışmalarının bir kısmını bürolarda, bir kısmını da şantiyelerde sürdürmektedirler. Mezunların çeşitli kamu kuruluşları ile özel sektörde iş bulabilme imkanları bulunmaktadır.

İnşaat Mühendisliği Bölümü Eğitim ve Araştırma Altyapısı,

Mevcutta kullanılan 3 adet laboratuarımız vardır. Bunlar; bütün bölümlerin ortak kullandığı Bilgisayar Laboratuarı , Yapı Malzemesi Laboratuarları ve Zemin Mekaniği Laboratuarıdır. Kuruluşu tamamlanma aşamasına gelen laboratuar da yakında hizmete girecektir. Günden güne gelişen Mühendislik Fakültesi Kütüphanesi de önemli hizmetler vermektedir.

Bilimsel Aktiviteler ve Lisansüstü Eğitim

İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin uygulamada kullanılan çeşitli yapı malzemelerini tanımaları, teorik olarak gösterilen malzemelerin pratikteki uygulama alanlarını görmeleri amacına yönelik olarak , İnşaat Mühendisliği-Sanayi işbirliği kapsamında seminerler düzenlenmekte ve öğretim üyeleri tarafından da bilimsel seminerler periyodik olarak verilmektedir. Bunun yanında, çeşitli yapı malzemeleri ve inşaat makinelerinin tanıtıldığı fuarlara teknik geziler düzenlenmektedir. Bölümümüze ayrıca yüksek lisans ve doktora eğitimi için öğrenci alınmaktadır. Hidrolik, yapı, geoteknik dallarında yüksek lisans programları halen yürütülmektedir.

İnşaat Mühendisliği Bölümünde Sosyal Faaliyetler

Bölümümüzde her yıl futbol, tenis, basketbol, voleybol,masa tenisi turnuvaları düzenlenmektedir. Bunun yanında, çevredeki tarihi yerlere geziler düzenlenip piknik yapılmakta ve mezuniyet geceleri düzenlenmektedir.

Endüstriyel Danışmanlık

Bölümümüzde bazı inşaat firmaları için çoğu beton ve zemin ile ilgili olmak üzere çeşitli deneyler gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında yapı ve geoteknik dallarında danışmanlık hizmeti verilmekte ve tasarım, planlama ve inşaat projeleri yapılmaktadır.
    http://insaat.dumlupinar.edu.tr

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    3

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    3
    kimse yok mu dpü den ya.

Yeni Üye
    Thanks
    0

slmss

slm dpü inşaat son sınıftaaymm.burda dpü görünce şaşırdımm dorusu..

Yeni Üye
    Thanks
    0
    slm dpü lüler bende bu sene meğzun oldum süleyman kimse olmaz olurmu ya biz varız artık

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Slm dpülüler bende varım .. Ama ben daha yolun başındayım bana biraz yardımcı olun..

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    3
    Alıntı cel_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm dpü inşaat son sınıftaaymm.burda dpü görünce şaşırdımm dorusu..
    neden şaşırdın ki dpü lü birçok arkadaşım foruma katkıda bulunuyor.

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    3
    Alıntı dpu_ibo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm dpülüler bende varım .. Ama ben daha yolun başındayım bana biraz yardımcı olun..
    Allah yardımcın olsun işin zor dostum. Başarılar.

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    3
    Sayın dpü inşaat müh. öğrencileri. işte mahmut hoca ve yüksel hoca görüntüleri.

http://www.youtube.com/watch?v=ryQi0...elated&search=

http://www.youtube.com/watch?v=s1ZHn...elated&search=

Yeni Üye
    Thanks
    3
    Selam arkadaşlar bende dpü den

1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu