Yapı Uygulamalarında Camyünü Fiyatları

Yapı uygulamalarında çatı ve duvar yalıtım işlemlerinin gerçekleştirilmesi, iç cephelerde yalıtım yapılması ve çatı alanlarında yalıtım gerçekleştirilmesi için kullanılan önemli malzemelerden birisi camyünü çatı şiltesi ürünleridir. Düzenli bir şekilde aracı malzemeler kullanılarak uygulanması sonrasında camyünü çatı şiltesi ürünler üzerinde nem riskine karşı folyolu olarakta kullanılır. Bu yalıtım ürünleri istenildiği şekilde serilerek kullanılır uygulaması kolaydır.

OSB Levha Suya Dayanır Mı Ve Şartları Nelerdir?

OSB levha ürünleri yüksek bir ısı dayanıklılığı ve yalıtımı oluşturduğu için binalarda kullanılan bir malzemedir. Ahşap tabanlı bir malzeme olmasına rağmen suya karşı dayanıklılık noktasında OSB levha suya dayanır mı sorusunun cevabı için rutubet ve neme karşı dayanıklı olarak üretildiği belirtilebilir. Çatı ve duvar kaplamalarında kullanılan bu malzeme oluşturmuş olduğu katman sayesinde yüksek bir nem dayanıklılığı oluşturabilir. Bu sayede yapılarda çürüme ve küflenme gibi durumların önüne geçilebilir.

Cephe Panel Boyutları Nasıl Hesaplanmaktadır?

Küçükdeveci İnşaat Firması tarafından satışa sunulan OSB levha ürünlerinde farklı kullanım alanlarına göre boyut özellikleri değişmektedir. Öncelikle OSB levha boyutları konusunda 11 milimetre ile 18 milimetre arasında değişen kalınlıklarda ürünler bulunurken standart olarak üretim yapılan malzemeler 122x133 santimetre boyutlara sahiptir. Bununla birlikte farklı üretim formları bulunan OSB levha ürünleri yine ebatları noktasında da değişim gösterebilmektedir.