Çatı Ondulin Aydınlatma Malzemeleri ve Kullanım Amaçları

Çatılarda ondulin güneş ışığının içeriyi aydınlatması için çeşitli ürünler kullanılır. Çatı ondulin aydınlatma malzemeleri adı verilen bu ürünler şeffaf, plastik, cam gibi ürünlerdir. Bunlar aracılığıyla güneş ışığından yararlanılarak tasarruf sağlanması amaçlanır. Çatı aydınlatma malzemeleri, çatıların küçük bir kısmana uygulanır. Tamamına uygulanmaz. Bu yüzden çatının diğer kaplama malzemesiyle uyumlu olması gerekir. En kaliteli çatı aydınlatma ürünlerini Küçükdeveci İnşaat firmasında bulabilirsiniz. Ondulin Kullanımı kolay, estetik, şeffaf malzemeler ile çatılarınızdan içeriye ışık girmesini sağlar, ışıklandırma gereksinimini en aza indirebilirsiniz.

Çok Yönlü Bir Çatı Malzemesi Eternit

Çatılarda kullanılan malzemeler gelişen inşaat teknolojileriyle oldukça çeşitlenmiştir. Dikkat çeken bir diğer çatı malzemesi eternit ürünlerdir. Eternit, çimento içine lif katılarak elde edilen bir üründür. Düz veya oluklu modellerde üretilebilir. Farklı kalınlıklarda ve ebatlarda üretilebildikleri için uygulaması son derece pratiktir. İstenmesi halinde boyanabilir. Hafif oldukları için çatılara artı yük katmazlar. Sudan, nemden, yangından, ısıdan etkilenmez ve en yüksek oranda yalıtım imkânı sağlarlar.

Çatı Kaplama Malzemeleri İstanbul‘da Nereden Alınabilir?

Çatılarda kullanabileceğiniz en kaliteli malzemeleri Küçükdeveci İnşaat firması aracılığıyla temin edebilirsiniz. Çatı malzemeleri İstanbul genelinde en uygun biçimde burada bulunabilir. Çatılarınızın ihtiyacı olan ısı yalıtım malzemelerini, ses yalıtım malzemelerini, su yalıtım malzemelerini burada bulabilirsiniz. Çatılarınızın ebadı ve özelliğine göre firma yetkililerinden en uygun ürünlerin hangisi olacağı konusunda yardım alabilirsiniz.