Sandviç Panel Fiyat Listesi Değişkenliği

Sandviç panel fiyat listesi, panel üretim aşamalarında sarf edilen levha, boya ve dolgu malzemelerinin özellikleri ile kullanılan üretim teknolojisinin maliyetine göre ürün bazında farklılık arz etmektedir. Sandviç panel, kullanılacağı yere göre üretilebildiğinden montajı firesiz yapılabilmekte, üst düzey ısı yalıtımı sağlayarak yakıt tasarrufuna katkı yapmakta ve hafif ağırlıkta bir malzeme olmasına karşın oldukça yüksek taşıma kapasitesine sahip olduğundan ekonomik yalıtım çözümlerinden biri durumunda bulunmaktadır.

Osb Levha Ölçüleri

Osb Levha Ölçüleri genişlik, hadve yüksekliği ve yalıtım kalınlığı açısından farklılık gösterebilmektedir. Osb levhanın nerede ve hangi amaçla kullanılmak istendiğine bağlı olarak bu ölçüler arasında tercihte bulunulmaktadır. Çatılarda yalıtım sağlamak üzere kullanılan paneller 11 mm’den 18 mm’ye kadar kalınlıkta üretilmesi mümkündür.

Camyünü Fiyatları İzmir İçin Değişir mi?

Camyünü Fiyatları İzmir için de farklı yapıları olması halinde değişmektedir. Camyünü kullanım amaçları ve yerleri çok çeşitli olduğundan üretim için farklı boyut, ağırlık ve kalite tercih edilmekte, buna bağlı olarak da fiyatlarında değişikliğe gidilmektedir. Ses yalıtımı için kullanılan paneller ile çatıların i kısmında ısı yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılan ve camyünü ile birleştirilmiş olan şiltelerin fiyatları birbirinden farklıdır. İstenilen ölçüde üretimi mümkün olan panellerin fiyatını belirleyen etmenlerden biri de ölçüleridir. Bununla birlikte sandviç paneller fiyatı değişiklik gösterse dahi ekonomik bir yapı malzemesi olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.