Sandviç Panel Duvar Kaplaması

Sandviç panel duvar kaplamalarında da kullanılabilen etkin bir yalıtım malzemesidir. Özellikle prefabrik binalarda ve çelikten inşa edilmiş yapılarda çatı kaplamasının yanı sıra duvar kaplaması için kullanılmaktadır. Sac malzeme arasına konan dolgu ile üretilen sandviç paneller için kullanılan dolgu malzemeleri yalıtım sağlama özelliklerinin başarısını artırmaktadır. Poliüretan ya da taş yünü, dolgu malzemesi olarak kullanılabilmektedir. Üretim için galvaniz sac tercih edilebileceği gibi alüminyum sac da kullanılabilmektedir.

Farklı Özelliklere Sahip Cephe Panel Bursa

Sandviç panel bursa için yapılarda yalıtım performansı fazla olan bir malzemedir. Isı yalıtımı ile birlikte ses yalıtımında ve su yalıtımında da tercih edilmektedir. Bu özellikleri dolayısıyla hem çatı kaplamalarında hem de cephelerde kullanılmaktadır. Ölçülerinin değiştirilebiliyor olması uygulama alanlarının yaygınlık kazanmasını sağlamıştır. Montajın firesiz olması da kullanıcıların yapı malzemesi tercihlerinde öne çıkmasının ana sebeplerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Montaj kolaylığı ve büyük ebatlarda kullanılabiliyor olması geniş yüzeyli yapıların çatı ve cepheleri için sandviç panelleri ideal malzeme haline getirmektedir.

Sandviç Panel Fiyatları Antalya İçin Nasıldır?

Sandviç panel fiyatları Antalya için kullanıcıların malzemede bulunmasını istedikleri niteliklere göre değişmektedir. Sandviç panelin dış kısmını oluşturan sac ya da iç dolgu malzemesi farklı malzemelerden oluşabildiğinden malzeme seçimine bağlı olarak fiyatlar değişecektir. Buna ek olarak fiyatları belirleyen diğer bir husus da sandviç panelin ölçüsü ve kalınlığıdır.