Takip et: @yapisal

Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Proje Mühendisi nedir?

Katılımcı Üye
    Thanks
    0

Proje Mühendisi nedir?

Selamlar herkese;

Çevremdeki insanların proje mühendislerinin tanımını yalnzca proje çizen ve hesap yapan kişiler olarak bahsettiklerini gördüm. Sizler neler düşünüyorsunuz merak ediyorum.
    İnternetten kopyaladığım bir yazıyı paylaşıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

a) Planlanan hizmet hedefleri doğrultusunda şantiye takibi yapmak,
    b) hizmetin kaliteli ve sayısal olarak gerçekleşmesini sağlamak,
    c) verimliliğin artmasına yönelik stratejiler geliştirmek,
    d) Proje çizimlerini hazırlamak,
    e) Kendisine bağlı bölümün gelişmesi ve veriminin artması için hedef ve politikaların saptanmasında ve uygulanmasında yerinde, zamanında ve doğru karar vermek
    f) Bağlı bulunduğu birimin personelin çalışmasını, gerektiğinde iş mahalline giderek denetlemek, onlarla iyi ilişkiler kurmak ve onların verimini arttırıcı çalışmalar yapmak,
    g) Satış biriminden gelen teklif ve projeleri incelemek, projenin zaman, personel, malzeme ve teknik yeterliliğini ilgili yöneticiler ile analiz etmek,
    h) Müşteri isteklerine uygun kalitedeki hizmeti, maksimum karla gerçekleştirmek için öncelikleri doğru şekilde belirlemek, iş gücü, kapasite ve zaman tespiti yapmak, kaynakların optimum şekilde kullanılmasını sağlamak
    i) Proje ve teklif ile ilgili eksik ve yanlış olan bilgilerin temininde bilgi akışını sağlamak,
    j) Proje mahalline giderek keşfin hazırlanmasında görev almak,
    k) İş programının ve yapılacak işlerin personele aktarılmasını sağlamak, koordinasyonu yapmak,
    l) Servis ve Montaj işlemlerinin projeye ve programına uygun olarak yürütülmesini sağlamak,
    m) Yapılan günlük, haftalık, aylık ve proje bazlı programların planlandığı şekilde yapıldığını takip etmek, programdan sapmaları ilgili birime ve müşteriye bildirmek,
    n) Projenin müşteriye teslimini ve sistemin devreye alınmasını, müşteriye çalışır vaziyette teslimini, gerektiğinde düzeltici faaliyette bulunmak üzere izlemek ve raporlamak,
    o) Müşteriye çalışır vaziyette teslim edilen işlerin teslim form ve evraklarını incelemek, eksiksiz biçimde Hak ediş Birimi?ne teslimini sağlamak.
    Konu ekrem_can tarafından (15-11-2017 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.

Katılımcı Üye
    Thanks
    0
    Arkadaşlar nasıl oldu bilmiyorum ama Türkçe karakterler yazıyı karıştırdı. Konu isminde düzenleme yapamadım kusura bakmayın.

Özel Üye
    Thanks
    168
    Bazı firmalarda işe personel alımıyla ilgili çalışan elamanlar oluyor(insan kaynakları vb.) Firmanın kurumsallığını öne çıkarmak veya kurumsal değerliymiş havası katmak için 2-3 cümle ile tanımlanabilecek iş tanımı destan gibi yazdıkça yazarlar. Halbuki işe başlayınca bu yazanların çoğu size teğet bile geçmez.