Takip et: @yapisal

Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Bilmediğim şantiyeye imza atmak

Yeni Üye
    Thanks
    0

Bilmediğim şantiyeye imza atmak

Arkadaşlar bir mimarlık mütahitlik firmasında işe başladım ama işe girerken benim için paranın önemi olmadığını söyleyerek işe girdim önemli olanın tecrübe olduğunu söyledim iş girdim bi şeyler öğreniyorum iş yapmaya başladım ufaktan hatta patronun bu süre zarfında güvenilir bir adam olduğu kanaatine vardım patron teknisyen ama işi kurdu olmuş çalışkan bi adam 1 tane mimar çalıştırıyor 1 tane teknisyen çizim kısmında bugün patron şantiye şefine ihtiyacı olduğunu söyledi 3500tl vereceğini söyledi şantiye şefliğim boşta olduğu için bende tamam dedim paramı verdi imza attım bende şantiye gitmem gerekli olmadığını söyledi ama istersen git dedi işçiler umursamaz seni morelin bozulur dedi bende güvenilir biri olduğunu düşünüyorum ama yine de kuşkuya düşiyorum sonuçta hiç çalışmadan para geliyor ne yapmam gerek acaba bu işler nasıl yürüyor red etsem aramızda güvensizlik olurdu güvensizlik ortamındada çalışma şansın olmadığındam bi nevi imza attım büroda bir şeyler öğreniyorum sonuçta bu işi iyi mi etmişim kötü mü etmişim acaba kuşkuya düşdüm bu işler nasıl yürüyor nlur yardım edin çok tereddütte kaldım şu anda?

Özel Üye
    Thanks
    49
    İnşaat sektöründe kimse güvenilir değildir, Türkiye'nin en meşhur müteahhitlerinin çok kalitesiz imalatlarına şahit oldum. Patronunuz ne kadar profosyonel birisi bilmiyorum ama reddetmeniz güvensizlik anlamına gelmez, sonuçta ölümlü iş kazası riskini üzerinde taşıyan bir iş şantiye şefliği ( gerekli önlemleri alsanız bile bu risk var ) . Bu riski almak istemeyen olabilir. Ayrıca piyasada şantiye şefliklerine balıklama atlayacak birsürü mühendis var, size para kazandırmak, sizin iyiliğiniz için teklif etmiştir. Piyasada işlerin nasıl yürüdüğü konusuna gelince, evet piyasada işler bu şekilde yürüyor, inşaat mühendislerinin çoğu imza atıp şantiyeye gitmiyor. Ama ben buna karşıyım diyip şantiye şefliği almayan, alırsa şantiyedeki aksaklıkları çevre ve şehirciliğe bildiren mühendisler de az sayıda da olsa var. O yüzden şantiye şefliği alıp sonra işleri kontrol etmemek kötüdür, yanlıştır, insanların hayatını riske atmaktır. İnancınız varsa öbür dünyada hesabı sorulur. Herkes yapıyor mu, yapıyor.