Merhaba arkadaşlar,
Sizin de hiç bir şeyi çok isteyip gerçekleştiremediğiniz oldu mu? Yani her insanın illaki olmuştur da, asıl sormak istediğim şey şu; gerçekten tüm ömrünüzü adayıp da bir türlü gerçekleştiremediğiniz bir hayaliniz var mı? Benim var ve açıkçası çok emek verdiğim halde olmadı. Şöyle ki; bütün enerjimi zamanımı liseden beri, yan flüt çalmak için harcadım. Tabi bu arada derslerimi falan da başarıyla verdim ama öncelikli hedefim konservatuvara gidip profesyonel müzik eğitimi almaktı. Tabi ki konservatuvar için düşündüğüm tek yerdi İstanbul... spor giyim tarzımla günler öncesinden 40 kere prova ettiğim aynı şarkıyı belki 10 yıldır zaten çalabiliyordum. Ama o gün heyecanı başka oluyor.
Neyse hazırlanıp bin bir ümitle ve kazanacağıma kesin gözüyle bakarak sınav alanının yolunu tuttum. Heyecanlıydım ama kendime güvenim sonsuzdu. Nasılsa hep yaptığım bir şeyi sadece gösterecektim hepsi o kadar.
Ama öyle olmadı. Salondan içeri girer girmez giydiğim bayan kaban tarzından tutun ayakkabılarıma kadar her şey sorun oldu. Görevliler ihbar almış beni de aramak istediler. Kabanımı ayakkabımı falan hep çıkardılar. Bir sürü kişi vardı neden benden şüphelendiklerini anlamadım. Neyse o kötü enerjiyle kontrolü geçtikten sonra sınava girebildim. Şarkıyı güzel çalmış olmama rağmen. Jüri üyesine hiç söylemem gereken bir şey söyledim. ""-aslında daha iyi çalıyorum bunu ama bugün tam istediğim gibi olmadı"" Bunu demeye ne gerek vardı bilmiyorum.
Bu lafımdan sonra kendi aralarında konuşup, o""-o zaman daha iyi çaldığını düşündüğünde bir daha dinleriz."" deyip beni gönderdiler. Sonuçlara baktım. yerleşememişim. Yapacak bir şey yok demeyin bu resmen haksızlık. Bu durumla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum...