Benim bir kız kardeşim var. Yaklaşık iki buçuk yıl önce ayrı bir eve çıkmak istedi ve kendi evine taşındı. Onunla ilgili durum bayağı karışık ve burada onun hakkında nereden başlayacağımı bilmiyorum.
Ona dram kraliçesi diyebiliriz. Ailenin diğer üyelerine göre daha pasif ve sessiz. Uzun süredir böyleydi. Birlikte okula gittik sonrasında da bir süre birlikte çalıştık. Kardeşimin nefret çizgisinde yıllar boyunca birçok kişi oldu. Kız kardeşim, suçun bulunmadığı her şeye saldırır ve sonra onun yolunda sessiz ve pasif olur.
Bir dönem kız kardeşimin ailede kimseyle konuşmadığı bir zaman vardı. Nefret ettiği bir işte çalışıyordu ve onun adına mutsuz oluyordum.
2012 yılının sonlarına doğru bir şeyler düşündüm. Sanki yıllarca kız kardeşim her zaman nefretiyle birilerini yanına çağırmıştı ve sanırım bir sonraki sırada kendimin olacağını düşündüm. Kötü enerjileri için yeni birini bulması uzun sürmedi. Şimdi başka bir şehirde yüksek lisans yapmaya gitti ve evi neredeyse hiç aramıyor. Belki de yaşamının bedeli çok ağırdır ve sıklıkla eve telefon edemiyor.
Bir gün aradım onu kendine mont alacaktı malum kış geliyor acaba üşür mü diye düşünmekten kendimi alamadım ve aradım hatırlatmak ve sormak için ama kız kardeşim söyleyeceklerimi duymak istemedi. Bütün durumdan ve söylediğim her şeyden rahatsız oldu ve ""neden aramak için mazeret arıyorum"" diye sordu.
Bir süre sonra ablam kardeşime göndermek için bir mesaj hazırladı ve telefona kaydetti. Bana gösterdi ve ben de - sakın ona gönderme. Sadece bırak rahat etsin kafasını dinlesin iyileşecek dedim. Mesaj kızgınlıklar ve kırgınlıklar içeriyordu. Beni dinledi, şükürler olsun ama bir süre sonra mesajı gönderdi.

Resmen savaş çıktı. Araları yani aramız iyice bozuldu. Bana sorarsanız ablam bu mesajı göndererek yanlış yaptı. Bence o şeyleri bırakmalı ve kendi istediğinde evi araması için kapıyı açık bırakmalıydı. Bu olaydan sonra kız kardeşim iyice bizden koptu. Onu sevmediğimizi anlamadığımızı düşünüyor. Psikolojik sorunları var ama öyle bile olsa biz onu çok seviyoruz. Ona yardımcı olmak istiyoruz. Ona kız çocuk ayakkabı modelleri bakmaya gittiğimiz o gün kadar neşeli ve sevecen olsa keşke. Ama artık o orada değil. Ne yapacağım bilmiyorum. Sizce arayı nasıl düzeltmeliyiz yıllar oldu haber alamıyoruz.