Merhaba arkadaşlar,
ne zamandır kafama takılan bir şey var. Zaten ben kendim çok takıntılı bir insan olduğum için bunu da bayağıdır düşünmekteyim pırlantada F mi G mi daha önemlidir.? Mesela ben pırlanta beş taş yüzük alacak olsam, ne tercih ederim ya da siz ne tercih edersiniz? İşte cevaplar;
Pırlantada G; Renk (Color), sınıflandırmasının bir diğer değeridir. F color gibi, pırlantanın rengini açıklar. Yalnız F’den daha renklidir. Elbette bu renk farklı çok iyi bir şekilde, profesyonel bir gözle ve aletlerle incelendiğinde fark edilebilir. F’den sonra gelen renk kalitesine sahiptir. F ve G arasındaki farkı gözle görmek mümkün değildir. Bu yüzden eğer bütçenize uygun seçenekler arıyorsanız, G sizin için daha uygun fiyatlar içermektedir. Çok ince bir fark içermesi sebebiyle bariz farklılıklar göremeyebilirsiniz. F color ve M color arasında bu farkları daha net bir şekilde görebilirsiniz. Yani işin özü pırlantada F mi G mi sorusunun cevabı sizin tercihlerinizde saklıdır. Bütçeniz el verdiği sürece, F colorpırlantaları tercih edebilirsiniz. Eğer ekonomik durumunuzu göz önünde bulunduruyorsanız G color pırlantalardan oluşan beş taş yüzük daha iyi bir seçenek oluştururlar. Nihayetinde pırlanta yine parmağınızda ışıl ışıl olacaktır…