Merhaba arkadaşlar,
Anadolu nun bağrından kalkıp istanbul da %100 burslu bir üniversite kazandım. Bu özel üniversitede herkes inanılmaz şık ve tarz yani. Ben ise daha yeni gözünü açmış bebek gibiyim. Birde yani Türkiye'de yaşayanlar bilir modanın en zirve olduğu yer istanbul ve izmir dir bence ankara bile değil. o yüzden ben de küçük bir şehirden geldim ve açıkça söylemek gerekirse moda tasarım bölümünü kazandım. Şimdi hayatı boyunca en fazla outlet giyim mağazalarından marka ürün giyen biri olarak gerçekten bu okula başladığımdan beri kendimi yabancı gibi hissediyorum ve kesinlikle ait hissetmiyorum. Bu çok kötü bir his bilmiyorum biliyor musunuz?
Herkes çok zengin ve çok tarz. Yeşil saçlar pembe balyajlar havalarda uçuşuyor. Ben de saçlarımı alttan toplayıp çizimi mi yapıyorum. Hepsi o kadar. Şimdi kışın gelmesiyle bir tane mevsimlik mont almak istiyorum. Ama böyle kaliteli ve marka olması gerekiyor. Çünkü bari onunla biraz şık görünmeliyim diye düşünüyorum. Ama nasıl bir şey almalıyım bilmiyorum.
Şimdi inanmazsınız ama ben çizimde çok iyiyken iş kendi giyimime gelince hiç bir şey yapamıyorum. Hiç bir şeyi uyduramıyorum.
Güzel giyinen insanlara bakıyorum bir de kendime bakıyorum ben onların yanında bildiğiniz leşim ya. İnanamazsınız acayip paspal. Aynen şu fi dizisindeki Bilge gibi hissediyorum kendimi. Öylesine çalışkan ama paspallıktan ölen Evet bu konuyu başlangıçta bu kadar kafama takmıyordum. Yani şimdi aman takma bilmem ne gibi cevaplar verirseniz muhtemelen bende işe yaramayacaktır. O yüzden daha çok fikir veren şeyler yazarsanız sevinirim. Mesela kot pantolonun üzerine zengin gösterecek ne giyebilirim? ya da etekleri neyle uydurabilirim? Bu konuda biraz desteğinizi bekliyorum açıkçası. Şimdiden teşekkürler