Merhaba arkadaşlar,
öncelikle müjdemi isterim. Sonun da oldu. Yıllardır hayalini kurduğum Amerika'ya sonunda gidiyorum. Uzun yıllar gitmenin bir yolunu aramıştım ve şimdi de bir dil okulu buldum ve diploma notum yüksek olduğu için burdan %40 indirim kazandım. Bu durumda çok ucuza geldi neyse 3 aktarmayla gideceğim. Uçak biletlerini öyle ayarladım. Direk uçuşlar bayağı pahalı. Böyle aktarmalı olunca daha uygun oluyormuş aklınızda bulunsun. Hı belki cefasını da çekersiniz ama bence çok da sorun olmaz. Yine de ben deneyimlerimi buradan yazarım.

Gelelim asıl konuya... İlk kez bu kadar uzun bir uçak yolculuğu yapacağım. Heyecan falan bir yana da yolculuk nasıl geçecek, nasıl idare edeceğim hiç bilmiyorum. Aranızda daha önce Amerika ya yolculuk yapmış olan var mı ? Varsa bir kaç şey soracağım.
Öncelikle bir kaç arkadaşımdan tavsiye aldım onların da kendileri gitmemiş de akrabaları ya da uzaktan tanıdıkları falan gitmiş öyle sallama bilgiler gibi geldi bana o yüzden buradan yazıyorum. Onlar rahat giyinmemi özellikle söylediler öyle erkek gömlek gibi şeyler giyme diye ısrar ettiler hatta. Onun yerine rahat bir tişört üstünde de mont gibi bir şey al gideceğin yer soğuk olur dediler. Ben de hesaplarını ona göre yaptım.

Tabi şimdi bir çoğunuz diyeceksiniz ki, nereye gittiğin önemli Amerika dediğin yer kocaman bir yer. Minnesota'ya gideceğim yani soğuk bir yer arkadaşlar. Doğru düzgün kabanım da yok sizce ne tip bir şey yanıma almalıyım? Çok mu yünlü olsun yoksa klasik bir klasik ceket modelleri arasından mı yapayım seçimimi? Açıkçası bu konuda desteğe ihtiyacım var. Bir de yolda kitap falan okursam tansiyonum düşer mi? Sonuçta upuzun bir yolculuk midem bulansın istemiyorum. Yanıma ne tip bir kitap almalıyım vs. Genel bir bilgilendirme bekliyorum yani arkadaşlar. Vee darısı başınıza diyorumm Şimdiden teşekkürler"