Merhaba arkadaşlar,
evlilik insanın hayatında çok önemli bir dönemeç. Ama güzel ülkemizde öyle bir yetiştiriliyoruz ki sanki evlenince her şey bitiyor. Dostluklar yalan oluyor aile ilişkileri zedeleniyor eğlence bilmem ne hepsi çöpe gidiyor. Oysa ki öyle olmak zorunda mı hayır. Evleneceğiniz kişi eğer kafa denginizse arkadaşlarınızla yaptığınız her şeyi onunla da yapmak istersiniz. Böylece arkadaş ilişkileriniz güçlenirken birlikte yeni arkadaşlıklara da yelken açabilirsiniz. Çünkü eşiniz olacak kişi aynı zamanda en yakın arkadaşınız olmalı. Öbür türlü evlenmenin anlamı var mı?

Hele bazı çiftler var evlendikten sonra yok kot pantolon giyemezsin bununu giyemezsin bunu giyemezsin diye baskı yapmaya başlarlar. Tabi öyle adamlarla evlenmeden önce bol bol istediğinizi giyebilirsiniz mesela Ama onu dışındaki adamlarla evlenmekten korkmayın. Bir adam arkadaşınız olabiliyorsa onunla korkmadan evlenebilirsiniz. Ama illaki insanın tek başına yapmak isteyeceği şeyler de oluyor ve bunlar evlendikten sonra pek mümkün olmayabiliyor. Örneğin, tek başına yurt dışı seyahati, sexy danslar içeren kurslar vs. Ya da eğer eşiniz kedi sevmiyorsa bir kediyle yaşamak için bekarlığınız bitene kadar zamanınız var.

Hayatınızın geri kalanında yapmak istediğiniz ne varsa bekarken yapın bence. Benim eşim kesi sevmiyordu ama önceden benim kedim olduğu için mecburen kabul etmek zorunda kaldı. Gerçi bir keresinde kedicik sıcak bulup yeni aldığı blazer ceket üzerinde uyumuştu ama sonrasındaki sinirini sakinleştiren yine ben olmuştum Kısacası evlilikten korkmayın ama evlenmeden önce kendi kurallarınızı koymanız, sonrasında kafanızın rahat olması açısından önemli bir şey. Yoksa tüm ömrünüzde ah vah etmeyin. Bu günler bir daha elinize geçmeyebilir