Takip et: @yapisal

Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 ve 1

Konu: Osb Levha , Taşyünü ve Camyünü yalıtım fiyatları

Katılımcı Üye
    Thanks
    0

Osb Levha , Taşyünü ve Camyünü yalıtım fiyatları

Folyo Taşyünü Kullanım Avantajları Nelerdir?

İnşaatlarda he türlü yalıtım malzemesi kullanılmaktadır. Onlarca çeşit olan bu malzemelerden biriside taşyünüdür. Bir tarafı alüminyum folyo ile kaplı taşyünleri folyo taşyünü olarak bilinmektedir. Bu malzemenin kullanım alanları arasında granit, mermer ve cam gibi cephelerin aralarında ısı ve ses yalıtımı bulunmaktadır. Aynı zamanda ısı dayanıklılığı sayesinde yangın risklerine karşıda dayanıklıdır. Çeşitleri ve geniş çaplı kullanım alanları hakkında Küçükdeveci inşaat firmasının web sitesinden geniş bilgi alabilirsiniz.

İzocam Camyünü Fiyatları Nerelerde Kullanılır?

Bir inşaat malzemesi olarak bilinen taşyünü, çatı izolasyonlarında, bina cephe mantolamalarında, sandviç panel üretiminde ve bu gibi inşaat alanlarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Kullanıldığı sektörlere göre farklı avantajlar sağlayan bir malzemedir. Mesela organik tarımda da çiftçiler tarafından toprak altına serilerek kullanılmaktadır. Taşyünü yapılarda ses, ısı ve nem yalıtımında kullanılır. Organik yapısı ile çürüme yapmaz ve ok uzun yıllar dayanıklılık sağlar. Ayrıca yangın tehlikesine karşı da dayanıklıdır. Yalıtımda kullanıldığı zaman dış ortam ile içi ortamı birbirinden ayırarak tam bir ses yalıtımı sağlarken ısı tasarrufunda da büyük katkı sağlar. Taşyünü nerelerde kullanılır sorusuna yanıt olarak en geniş kapsamlı bilgiyi Küçükdeveci inşaat web sitesinde bulabilirsiniz.

Osb levha Nerelerde Kullanılır?

Taşyünü yalıtım konusunda en güvenilir ve en çok kullanılan malzemelerden biridir. Çok yüksek sıcaklıklara dayanabilmektedir. Isı yalıtımında ok etkili bir yapı malzemesidir. Hawaii adalarındaki yanardağlardan uçan lav ipliklerinden esinlenerek üretilmişlerdir. Bazalt kayası ve kömür sıkıştırılarak yüksek sıcaklıkla eritilir. Daha sonra havalandırılarak taşyünü üretilir. Taşyününün düz bir zeminde kalıplar haline getirilmesi sonucu inşaatlarda kullanıma uygun taşyünü şilte üretimi yapılır.
    Konu ahmetuygur tarafından (18-10-2017 Saat 10:50 ) değiştirilmiştir.