Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Bu site ve Türkiye..

Katılımcı Üye
    Thanks
    20

Bu site ve Türkiye..

Yapısal forum gerçekten önemli bir site inşaat mühendisliği için Türkiyede en iyi site belki de.. içindeki insanlar tartışmalar ve fikir alış verişi bakımından.. Fakat hantal ve kendini geliştirmeme bakımından da ben sta4cad'e benzetiyorum.. yanlışlar, eksikler çok belli fakat bunu geliştirmek için çaba 0. yapısal forum yaklaşık 2 hafta kullanılıyorsa 2 hafta kullanılmıyor.. ya giriş tehlikeli kişisel bilgi sıkıntısı var ya da toptan çökmüş oluyor.. şahsen ben adminlerden de herhangi bir dönüş alamıyorum.. bir ay önce yanlışlıkla burda 1 sekme kapattım en az 2-3 kere mesaj attım nasıl düzeltiriz diye yanıt alamadım.. veya sta4cad; ne kadar doğru bilmiyorum v14 videosunu izledim çok az görsel iyileştirmesi dışında herhangi bir kolaylaşma yok gibi.. mesela akslama çok zor veya yapının en dışındaki poligon kolonları tam aksa oturtmak uğraştırıyor eğik kiriş görüntü olarak tatmin etmiyor.. bu konularda idecade yaklaşsa bile yeter.. ama alışkanlık stayı da bırakamıyoruz.. herkesi ve her şeyi eleştiriyoruz da ben tam mıyım ben de tam değilim bir sürü eksiğim var elimden geldiğince kapatmaya çalışıyorum.. sonuç olarak yapısal forum da sta4cad de bu ülkeye ve insanlarına yani bize çok benziyor bir sürü eksik ve yanlışa rağmen ne onlarla ne onlarsız olmuyor.. iyi günler diliyorum herkese..

2. The Following User Says Thank You to muhendisbg For This Useful Post:

oktemmehme (16-03-2017)

Deneyimli Üye
    Thanks
    150
    yapisal.net ilk üye oldugum 2008-2009 lu yıllarda altın çağını yaşıyordu, giderek çöküşe geçti.

Katılımcı Üye
    Thanks
    20
    Eski gönderilere bakıyorum aktiflik bakımından da öyleymiş. Daha çok bilimsel ve proje bazında tartışmalar varmış..

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    25
    El değiştirdiğinden beri ki el değiştirmesinin sebebini tahmin edebilirsiniz, pek de iyiye gitmedi. Bu tür bir girişime kazanç odaklı yaklaşırsanız, zaten işler pek de iyi gitmez. Çünkü talep belli. Yıllardır paylaşım yapan/yapmaya çalışan kişiler de hiç değişmedi. Onlar da sanırım yavaş yavaş yoruluyorlar.