Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: KOSGEB hakkında

Katılımcı Üye
    Thanks
    6

KOSGEB hakkında

inşaat mühendisi olup yeni iş kurup kosgebten destek alan var mı aramızda ? eğer alan varsa bilgi olması açısından bizleride aydınlatsanız olur mu?

Katılımcı Üye
    Thanks
    0
    Merhabalar;
    Kosgebden destek alabilmeniz için öncelikle "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" almanız gerekiyor. Bu eğitimi almadan açtığınız işletme veya şirketlere "Girişimci Desteği" alamıyorsunuz. Birde genel kanı olarak toplumda, proje getirene hemen destek veriyor gibi bir algı var. Bunun böyle olmadığını bu girişimcilik eğitimlerinde anlıyorsunuz. Gerçek durum şu şekilde. Siz zaten elinizde iş kuracak kadar sermayeniz var ve iş kuracaksınız. İşinizi kuruyorsunuz, harcamaları yapıyorsunuz. Alacağınız donanım, yazılım, demirbaşları faturalı bir şekilde ve banka üzerinden ödemelerle alıyorsunuz. Bunları saklıyorsunuz. Daha sonra bu harcamalarınız bittiğinde Kosgeb e sunmak üzere hazırladığınız projede ( Kosgeb de bu İş Planı olarak geçiyor) belirtiyorsunuz. Projeniz onaylanırsa bu harcamaların KDV hariç tutarı üzerinden belli bir yüzdesini geri alıyorsunuz. Bu süreçte geçen prosedürler çok fazla. Eğer böyle bir yola girecekseniz iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

3. The Following User Says Thank You to loscromwell For This Useful Post:

SerMimar (31-03-2016)

Katılımcı Üye
    Thanks
    6
    ben aslında son aşamadaydım eğitim sertifikasını aldım şirket kurdum..fakat ssk sorunu ortaya çıktı.İnşaat mühendisleri şantiye şefi oluyor 5 binada..ve bu oldukları yerde ssk lı görünüyorlar.bende aynı durumdayım şimdi..Bu yüzden de kosgeb kabul etmez diyorlar.buna bir çaresi olan veya başına gelen var mı ?