1. Sayfa - Toplam 20 Sayfa var 12311 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 199

Konu: Araştırma - Yıl tecrübeniz? Okulunuz? Maaşınız? Mesleğinizden memnunmusunuz?

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    20

Araştırma - Yıl tecrübeniz? Okulunuz? Maaşınız? Mesleğinizden memnunmusunuz?

Arkadaşlar yeni mezun olacak arkadaşlara ve mezun arkadaşlara bilgi vermek amacıyla bu foruma cevap veriniz? Herkes piyasayı bilsin ve yeni işlere girdiği zaman piyasa şartlarını öğrensin? Duyarsız kalmayalım lütfen.

1.) Kaç yıllık iş tecrübeniz var?
    2.) Hangi okul mezunusunuz?
    3.) Ne kadar maaş alıyorsunuz?
    4.) Maaşın yanında çalıştığınız şirket ne gibi olanaklar sağlıyor (araba, ev,prim vb.).
    5.) Mesleğinizden memnunmusunuz?
    6.) Meslekle ilgili neler tavsiye edersiniz?

Vermek istediğiniz benim atladığım birşeyler varsa onlarıda yazabilirsiniz.

Saygılarımla.
    Konu Yönetici tarafından (31-08-2006 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Thanks
    0
    1.) 4,5 yıllık iş tecrübem var
    2.) anadolu üniversitesi mezunuyum inşaat mühendisliği bölümü
    3.) işsiz kaldığım senelerde oldu,(özellikle kriz yıllarında), şu an bursada çalışıyorum, masa başında proje ve ihale işlemleriyle ilginiyorum 900 ytl maaş alıyorum
    4.) Şirket öğle yemeği veriyor
    5.) işimden memnumum

ARKADAŞLAR GÖRÜYORUMKİ KONU OKUNMASINA RAĞMEN, CEVAP VERMEKTEN KAÇINILIYOR(yanılıyo olabilirim, hewmen tepki vermeyin)
    BENCE BU FORUMDAKİ HERKES ÇEKİNMEDEN BU BAŞLIĞI DOLDURMALI, SONUÇTA HEPİMİZ AYNI SEKTÖRÜN İNSANLARIYIZ, BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ.
    BEN İLK SENELERİMDE PİYASA ŞARTLARINI BİLMEME SORUNUNU ÇOK YAŞAMIŞTIM, BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ BENCE.
    AYRICA SORULARA HERKES MESLEĞİNİ VE ÇALIŞTIĞI ŞEHRİ YAZARSA DAHA ANLAMLI OLUR BENCE,
    herkese iyi çalışmalar

3. The Following User Says Thank You to elifkaya For This Useful Post:

sümürfüt (05-09-2008)

Konu Yöneticisi
    Thanks
    9
    [QUOTE=halimtoptac]Arkadaşlar yeni mezun olacak arkadaşlara ve mezun arkadaşlara bilgi vermek amacıyla bu foruma cevap veriniz? Herkes piyasayı bilsin ve yeni işlere girdiği zaman piyasa şartlarını öğrensin? Duyarsız kalmayalım lütfen.

4.) Maaşın yanında çalıştığınız şirket ne gibi olanaklar sağlıyor (araba, ev,prim vb.).

1.)2 yıllık iş tecrübem var
    2.)akdeniz ünv.inşaat mühendisliği
    3.)asgari ücret
    4.)öğlen yemeği
    5.)evet memnunum
    6.)sermayeniz yoksa,fazla bi şey kazandırmayan bir meslek...

5. The Following User Says Thank You to statiker For This Useful Post:

sümürfüt (05-09-2008)

Kıdemli Üye
    Thanks
    349
    Thanked 1.481 Times in 504 Posts
    Arkadaslar ben bu sene mezun oldum suanda bi ise sahip değilim.İMO nun baslattıgı 1 senelik tecrube için ve biraz para kazanmak için calısmak istiyorum.ve en onemlisi bişeler ogrenmek istiyorum onun için bu konuya bise yazamadım.Teknik olarak biliosunuz universitelerde egitilioruz ama piyasa bilgisi ve iş bilgisi olarak egitilmioruz.Benim suandaki istegim onumde olması gereken 1 yıl içinde en ii sekilde bişeler ogrenmek ve biraz para kazanabilmek....Bu konuda yardımcı olabilecekseniz sevinirim....

ii çalışmalar....

Yeni Üye
    Thanks
    0
    1.)1 yıllık iş tecrübem var
    2.)erciyes ünv.inşaat mühendisliği
    3.)750 ytl (proje ve büro takip işleri-bursa)daha önce yapı denetimdede aynı paraya çalışmıştım
    4.)öğlen yemeği
    5.)memnun olmak zorunda hissediyorum çünkü geç kaldım
    6.)Zor ama az para kazanılan bir meslek...

Özel Üye
    Thanks
    173
    1-Yeni mesun oldum.
    2-SDU inşaat mühendisliğini bitirdim
    3-Karın tokluğuna çalışıyom desem yeridir.Konya'da bir mühendislik bürosunda çalışıyorum bazen şantiyelere de gidiyor kontrol yapıyoruz.Daha başlayalı 45 gün olmuş.Henüz net bir maaşım yok.
    4-Öyle yemeği.
    5-Memnunum.
    6-Tavsiye edemeyecek kadar tecrübesizim.

Paylaşımcı Üye willcivileng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    0
    Alıntı halimtoptac Nickli Üyeden Alıntı
    1-İşe bu sene başladım.Yığma yapı projeleri yapıyorum(Tabi ki patronun kontrolü altında)
    2-Erciyes Üniversitesinde hala okuyorum.Daha 2. sınıfa yeni geçtim.
    3-100-200 duruma göre bişeyler alıyorum işte
    4-Öğle yemeği
    5-Hemde çokk.
    6-Herkese mezun olmadan bişeyler yapmalarını tavsiye ediyorum.Asla mezun olmayı beklemeyin.Örnek benEğer yaptığınız iş beğenilirse mezun olduktan sonra iş sıkıntınız olmaz.

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    12
    1.) 3,5 yıllık iş tecrübem var
    2.) osmangazi üniversitesi mezunuyum inşaat mühendisliği bölümü
    3.) şu an antepte çalışıyorum, genelde maaşlı çalıştım yurt içi yurt dışı şimdi kendi işimizi yapıyoruz konut inşaatlarımız ve projelerimiz
    4.) ortaklı iş yapıyoruz herşey %50 nazar değmesin die kazanılan kazancı yazmıcam
    5.) işimden memnumum sonuçta kendi işim kendi adım çok çalıştıkça başkası değil ben büyüyorum

Katılımcı Üye
    Thanks
    0

İTÜ de okuyorum. 3. sınıfa yeni geçtim... Henüz çalışmıyorum ama program yönünden kendimi geliştirmeye gayret ediyorum.. Okuluma devam ederken zorlanmadan yürütebileceğim bir nebeze de olsa işin içine girebileceğim bir iş arıyorum... Bir an önce Rusyaya gitmek istiyorum.. bunun için dil eğitim almaya çalışıcağım bu dönem.. Öğrencilik yıllarında keşke yapsaydım daha iyi olurdum dediğiniz şeyleri lütfen bizden esirgemeyin.. teşekkürler.. hepinize kolay gelsin

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Arkadaşlar bende Akdeniz Üniversitesi'nden yeni mezun oldum. 10-15 gün Antalya'da bir yapı denetim firmasında 800 YTL'ye çalıştım sonra bıraktım ve memleketime yakın diye Mersin'e geldim. Burasının parası daha iyi tabi, şantiye işi.
    Antalya'da, yapı denetimlerde, bir milyarın üzerinde alan sınıf arkadaşlarım var ama aynı yerde 600'e çalışan 20 senelik emekli mühendisi de gördüm. Piyasayı kendi kendimize düşürüyoruz sanırım. Adana'da yapı denetimler duyduğuma göre 500 YTL'ye işe alıyormuş. Zaten diploma 400 ediyor!!! Bunu yapanlar yine biz değil miyiz?..
    Benim de hayalim kendi işimi yapmak tabiki ama hayırlısı, bir kaç sene deneyim gerek.

1. Sayfa - Toplam 20 Sayfa var 12311 ... SonuncuSonuncu