11. Sayfa - Toplam 20 Sayfa var BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 101 ile 110 ve 199

Konu: Araştırma - Yıl tecrübeniz? Okulunuz? Maaşınız? Mesleğinizden memnunmusunuz?

Yeni Üye
    Thanks
    3
    ben inşaat müh. değilim mimar adayıyım ama bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
    ben yeni mezun mimarlara maaşlarını veya hangi çizim programlarını bildiklerini v.s. sorduğumda genelde rahatsız oluyorlar ve cevaplamak istemiyorlar oysaki kötü bir niyetim yok piyasa durumunu öğrenmek ve ona göre davranmak istiyorum (
    bu yüzden buraya cevap yazan üyelere tekrar teşekkür ediyorum )

Yeni Üye
    Thanks
    0
    1.) Kaç yıllık iş tecrübeniz var?
    2.) Hangi okul mezunusunuz?
    3.) Ne kadar maaş alıyorsunuz?
    4.) Maaşın yanında çalıştığınız şirket ne gibi olanaklar sağlıyor (araba, ev,prim vb.).
    5.) Mesleğinizden memnunmusunuz?
    6.) Meslekle ilgili neler tavsiye edersiniz?

hep mühendis arkadaşlar yazmışlar, buralarda dolaşan mimar yokmu hiççç
    neyse ben biraz daha detaylı cevaplayım konuyu...
    1. toplam 4,5 sene
    2. yurt dışı üniversitelerden birisi
    3. baştan sona doğru proje bazlı gelir düzeyi aşağıdaki gibi,
    2005 ... yurt dışı 5 yıldızlı otel şantiyesi ... saha mimarı ..... 1000ytl
    2006 ... yurt dışı konut şantiyeleri ... ofis ve saha mimarı .. 2000ytl
    2007/1... yurt dışı konut şantiyesi başka firma .... şant. şefi ... 3000ytl
    2007/2... yurt dışı konut şantiyesi aynı firma .... şant. şefi ... 3500ytl
    2008 .... yurt dışı başka ülke, başka firma ..... ince yapı şefi ... 3500 USD

4. her türlü yaşama şartlarını sağlıyorlar, evden uzak kalırsınız ancak, her ayın sonunda bahsettiğim tutaru cuk banka hesabına atabilirsiniz...
    5. Eh şimdilik memnunum, ama evliyadelik bir iş değil, şantiyecilik kahırlı ve yıpratıcı bir iş, işinizi görüp tam zamanında başka ortamlara kaymayı bilmek lazımm..
    6. yukarıda yeterince tavsiye yazdım gerçi, ancak, en kralından mühendis arkadaşlarımın yazdığı aylık gelirleri ürkütücü... onca sene okumanın karşılığı bu olamaz... her ne kadar zor da olsa, yurt dışı şantiyelerini tecrübe etmek lazım, inanın onlar daha iyi kıymet biliyorlar....

3. The Following User Says Thank You to ktumay For This Useful Post:

sümürfüt (05-09-2008)

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Arkadasım herkes senın kadar sanslı degıldır. Demekki imkan ve zamandan dolayı böyle olabiliyor. Ben de senin gibi bir meslektaşım olduğundan utanıyorumkı o arkadasımıza destek olacagımıza bu sekılde meslegınden soğutuyorsun. yazık...

Yeni Üye
    Thanks
    0
    [
    Alıntı:
    tez´isimli üyeden Alıntı
    4 Yıllık iş tecrübem var ama çok sık iş değiştirdim şimdide çalıştığım yerden ayrılmak üzreyim.700 milyon maaş alıyorum. öğle yemeği için 100 milyon yemek kartı veriliyo.işimden maaş dışında memnundum 1 yıldır artış olmadığı ve benim konumumdaki müh. benden fazla aldığı için ayrılmak istiyorum.

meslektaşım demeye utanıyorum walla yaa. yahu ben bile geçen yaz 3 ay boyunca ağrı da bi okulun inşaatında göstermelik şantiye şefliği yaptım ayda 900 ytl ye üstelik öğrenci olmama rağmen. o fiyata o tecrübeyle orada kalacağına git simit sat 1000 ytl den aşşağı kazanmazsın. en azından bi saygınlığın olur kendi işinin patronusun diye. yazık o verdiğin emeklere. kendini niye kullandıracaksın ki elalemin ... yaw nasıl deli etti gece gece beni yaa...

-----------------------------------------------------------------------
    Bunu yazan arkadaşa cevaben yazıyorum.

Arkadasım herkes senın kadar şanslı değil. Ben de senin gib meslektaşım olduğundan utanıyorumki meslektaşımıza sahip çıkacagına meslegınden sogutuyorsun birader. yazıkkkk....

Buarada ben de 2005 gaziantep Üni mezunuyum.
    Okul bittiğinde Asgari ücretin biraz üzerinde bir maaşla çalıştım ve sonrasında askerlik yapılmadan maaşta düzeltme olamayacagını gordugumden askere gittim. sonrasında yabancı dilimin olmasından dolayı ırakta aldığım bir iş teklifi ile ırak a gittim. 4000 USD maasla orada çalıştım. şuan Türkiyede cok uluslu bır fırmada calısıyorum.
    şirketim servis +yemek + lojman ihtiyacı oldugunda lojman istihdamı saglıyor.
    Meslekle ilgili herseyın santıyede öğrenildiği unutulmamalıdır.
    Saygılar
    Konu SerMimar tarafından (02-03-2008 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Thanks
    15
    4.) Maaşın yanında çalıştığınız şirket ne gibi olanaklar sağlıyor (araba, ev,prim vb.).

1-7 yıl aktıf calısma
    2-sakarya meslek yuksek okulu
    3-1800ytl alıyordum suan calısmıyorum
    4-yemek +asgari sigorta+maaş
    5-mesleğimden gayet memnunum
    6-bu konu cok uzun surer kısaca degınmek gerekırse..işinizi ciddiye alın,öğrenin es gecmeyin vede kesinlikle iş ve hizmet konusun da imtiyaz vermeyin,öğrenmeye açık olun ama araştırarak ögrenın her yaşanılan deneyim inşaat piyasasında bir adım ilerlemektır..

Yeni Üye
    Thanks
    0
    2 yıl
    atılım unıversıtesı
    3.500ytl
    ev, araba,aracın yakıtı, sıgorta ve yılda en az ıkı maaslık prım
    sayılır
    gerektıgınde 24 saat calısabılecegınızı kafanız koyun,

Katılımcı Üye
    Thanks
    25
    Merhaba Gerçi Ben Daha öncede YAzdim Ama Aradan Baya Vakit Geçti 1. Selçuk 2005 Mezunuyum2. Işimden Memnunum3. 2,5 Senelik Tecrübem Var4.şirketim Ev +yemek+sigorta Sağliyor5. Maaşim şuan 3500 Dolar 6. Tavsiyem Gerçekten Güzel Bir Mesleğimiz Var Biraz Sabir Göstermek Gerekiyor.

Yeni Üye
    Thanks
    0
    1.) 0
    2.) S.D.Ü
    3.) 3.000 YTL ve Üzeri
    4.) Kendime bağlı
    5.) Hiç Yapmadım
    6.) 500-1500 YTLMaaş aralığına çalışıp mesleğiayağa düşüreceğime yapmadım yapmamda

Not: Ben kendi iş yerimi açtım , bilgisayar satış ve servis üzerine mesleğimi hiç yapmadım. Bu rakamlara mühendislikyapıpda kendimizi düşüreceğimize yapmayalım...
    Gidin vasıfsız eğitimsiz insanların yapabileceği işlere bakın 1000ytl alabiliyorlar.Yazık onca sınav onca ders uykusuz geceler ve sonuç 750 YTL maaş eminim bir çoğunuzunailesi üniversitedeokurken size bu parayı göndeiyordu. Çocuğunuz okuduğunda sizne vereceksiniz. nasıl yaşıyacaksınız. Size kim saygı duyacak bu parayaçok üzülüyorum çoooook

Yeni Üye
    Thanks
    1
    Bu maaşları hangi şirket veriyor size merak ettim. Ben kendi işimi yaptığım halde bazı aylar bu kadar para kazanamıyorum. ayrıca sigorta ve diğer imkanlarlar aylık masrafınız şirkete 5-6 milyarı bulur. ayda 3 proje çizsem bu kadar para kazanamam şirket ismi söylerseniz benden başlamak istiyorum...

Üye
    Thanks
    7
    beyler şu sallama işini bi bıraksnız diyorum 2000 ytl den fazla yazan herkes sallamış. sallamadım diyen varsa ispat'a davet ediyorum. şirket,adres iş, ve bodro göstererek.

ama gönlüm bu maaşları gerçekten almanızı ister...

11. Sayfa - Toplam 20 Sayfa var BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu