Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Müteahhit Olmak.

Yeni Üye
    Thanks
    0

Müteahhit Olmak.

Merhabalar..
    Geçen sefer bir soru sormuştum ve mühendis abilerim çok güzel açıklamışlardı.Ve kafa takılan başka bir soru için tekrar konu açma gereği duydum.
    Liseye gitmeme rağmen ileriye dönük hedefler koymuş bulunmaktayım. Önce iyi bir üniversiteden mezun olup mühendis olmak ardından işi öğrenip müteahhitliğe geçmek.Bazı kafama takılanlar var.
    Müheahhit dediğimiz kimselerin başarıya ulaşmaları için ne yapmaları gerekiyor.Önceden arsa alıp 20 sene sonra değerlendiğinde konut yapmaları mı gerekiyor? Farklı tasarımlı binalar mı yapmaları gerekiyor ? Başarı için sabah 7 akşam 8 işin başında şantiyede yatıp kalkmaları mı gerekiyor? Bu işte devleşen kişiler bu pozisyonlara nasıl geldi ? Örneğin Ali Ağaoğlu. Bu denli başarılı olmak yasal yollardan imkansız mı? Hak/hukuk çiğnemeden namusuyla insan yüksek mevkilere çıkamaz mı ? Yada arkada zengin baba yada çevre m gerekli ? 0'dan büyük bir inşaat şirketi kurulamaz mı ? Büyük projeler yapılamaz mı ? Diğer sorum 2 yıllık inşaat teknikerliği okursam eğer benden bişe olmaz mı ? Yani imza yetkisi olmadan inşaat teknikeri fonksiyonsuz biri mi ? 2 yıllık okuyup daha erken iş hayatına atılmayı düşünüyorum. Acaba bu ne derece mümkündür ? Abim ve amcalarım müteahhit bu arada.Yani 2 yıllık okursam dışarda kalmam o açıdan söylüyorum.
    Bu konularda değerli tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    Teşekkür ederim.

Konu Yöneticisi serdar_perwer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    398
    müteahhitlik yapacaksan mühendis veya tekniker olman güzel bir etiket olabilir..
    mühendislik okursan ufkun daha genişler bunun olumlu ve olumsuz yanları var
    olumsuz yanını söylim bir işe girişmeden hemen kar zarar hesabı yaparsın büyük ihtimalle zarar hesaplayıp o işten vazgeçersin müteahhit ise o işe gözü kapalı girer ve her ne hikmetse kar eder...
    sıfırdan şirket kurarsan basamakları birer birer çıkarsın bazen inersinde diğer şekilde üçer beşer atlarsın bazen helikopterle bile çıkabilirsin sonra yaptım oldu dersin ...
    saygılar...
    ''İnşaatı Herkes Yapar.Arada Birde İnşaat Mühendisi Yapar!!!''

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Peki şart değil o zaman 4 yıllık.. O zaman bi tanıdık gerekli bu tip işlerde.Peki müteahhit olacak insanın inşaat bilgisi kadar, işletmeden ve insanı etkileyecek tasarımlar yapmadan da anlaması gerekiyor mu? Birtanr mühendis ve mimar birde müdür işe alsa bunlara gerek kalmaz sanırım??

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Konu güncelliğini korumaktadır