Gösterilen sonuçlar: 1 ile 8 ve 8

Konu: muğla bodrumda rutubet sorunu

Yeni Üye
    Thanks
    0

muğla bodrumda rutubet sorunu

muğla bodrumda yeni aldığım evde alt katta bahçeden(yerden)rutubet almakta ayrıca duvarlardaki catlaktan dolayıda dış cephede boya atması var.malum evi yeni aldık ve kredi ödemekteyiz o nedenle en ekonomik çözüm önerilerinizi çok acil bekliyorum.teşekkürler herkese hayırlı işler

Yeni Üye
    Thanks
    0
    kimsenin yardımcı olmak ile ilgilenmemesi çok üzücü.thermocoat diye bir ürünü duydum acaba bu ürün sorunumu çözermi.bu sefer birilerinin cevap vermemsini umuyorum

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Merhabalar.bodrum'daki eviniz için tam kesin üretilmesi için yapının yerinde incelenmesi gerekir.bodrum izalasyon sorunu ciddi bir sorun ve işten anlamayan bir çok insan izalasyon işini yapmakta ve geçici çözümler sunulmaktadır.

YAPI DANIŞMANI
    Thanks
    392
    BODRUM iÇ ve DIŞ DUVARLARINA ( NEGATiF BASINÇLI SU ) YALITIMI ( ISI ve SU)

(-) BASINÇLI SU iZOLASYONU (BODRUM iÇTEN)

1-Tozuma astarı
    2-(-) basınç toz uygulama (YKS)
    3-Kumlama astar
    4-Latex'li sıva
    5-Konvensiyonel
    6-Renklendirme

BODRUM DIŞ DUVAR iZOLASYONU (SU VE ISI)

1-Perde duvar yüzeyi
    2-Su yalıtımı (özel)
    3-Latex'li sıva
    4-Bitüm yapıştırıcı (Emülzer)
    5-Polystren yalıtım levhası
    6-Toprak

NEGATiF BASINÇLI SU iZOLASYONU ( DIŞTAN iÇE ) öZEL UZMANLIK GEREKTiRiR...

Kıdemli Üye
    Thanks
    349
    Thanked 1.481 Times in 504 Posts
    Alıntı nihatcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muğla bodrumda yeni aldığım evde alt katta bahçeden(yerden)rutubet almakta ayrıca duvarlardaki catlaktan dolayıda dış cephede boya atması var.malum evi yeni aldık ve kredi ödemekteyiz o nedenle en ekonomik çözüm önerilerinizi çok acil bekliyorum.teşekkürler herkese hayırlı işler
    Öncelikle almıs oldugunuz ev için hayırlı olsun gule gule oturun.Sıkıntınıza gelince yerden rutubet alıyor diyorsunuz.Egimli bir arazide ise eger eviniz (tahminim oyle)toprak altında kalan kısmın betonarme perde duvar yada tugla duvar olup olmadıgını ilk olarak bilmemiz gerekir.Cunku bazen egimli yerlerde zeminin egimine gore perde duvar dokuyorlar.Geri kalan kısım için ise tugla duvar oruyorlar oradan su alıyor olabilir.Eger perde duvar varda su alıyorsa perde duvarın yapımı sırasında ya izolasyon uygulanmamıs(ev yeni yapılmıssa boyle bir ihtimali atlayacaklarını sanmıyorum) yada uygulanan izolasyonda yanlıs uygulama nedeniyle yeterli izolasyonu saglamamıs olabilir.Bu soylediklerim sadece bir kac ornek.Sorunlar bir cok nedenden kaynaklanıyor olabilir.Onemli olan soruna neden olan nedenin belirlenip ona gore cozum uretmek.Çözüm için ise en guzel yol yerinde incelenmenin yapılmasıdır.

Saygılarımla...

İyi Çalışmalar...
    Tesekkur etmek için "tesekkur et" butonunu kullanalım.Forumda mesaj kirliligi olusturmayalım daha kullanılır bir forum için butonu kullanalım...

Yapı Mühendisliği, kesin olarak belirlenemeyen yükler etkisinde, özellikleri ancak tahmin edilebilen malzemeler kullanılarak, sadece yaklaşık olarak analiz edilebilen gerçek yapılar yapma sanatıdır.

Edward L. Wilson

Üye
    Thanks
    1
    evin çevresini 1,5 metre deriniliğinde 1metre eninde kazdırın membran dediğimiz malzemeden yaptırın hem ucuza gelir hemde sağlıklı bir çözüm olmuş olur dilerseniz yapalım makine ile kazı+membran+işçilik+kapatma vs. m2si 55 lira ya olur...mehmet yiğit gökçel 0532 642 83 55 / 0312 309 51 09 yurt içi her yöne servisimiz mevcuttur!!!saygılarımızla

Yeni Üye
    Thanks
    0
    selamlar.ilk önce çatlak yerlerin tadilatını yapın.(sıva hazırlanışında su içine bir miktar su kes malzemesi koyun.sıvayı yaptırın.24 saat geçince duvarları komple amerikan malı yalıtım malzemesi sürerek tamamlayın.(biraz pahalı malzeme ama parayı verdiğinize değer)üzerine dış cephe akrilik boyasını vurup tamamlayın.hadi geçmiş olsun.

Yeni Üye
    Thanks
    0

Exclamation

selamlar.ilk önce çatlak yerlerin tadilatını yapın.(sıva hazırlanışında su içine bir miktar su kes malzemesi koyun.sıvayı yaptırın.24 saat geçince duvarları komple amerikan malı yalıtım malzemesi sürerek tamamlayın.(biraz pahalı malzeme ama parayı verdiğinize değer)üzerine dış cephe akrilik boyasını vurup tamamlayın.hadi geçmiş olsun.soracağınız birşey olursa telefonum:0 555 273 40 63