Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: çıktı sorunu

Yeni Üye
    Thanks
    1

çıktı sorunu

[sıze=4]arkadaşlar merhaba.teklada hazırladığım bir modelde bazı kesitleri çizimini alamıyorum. Aut of memory diye bir uyarı geliyor.daha sonra run time error hatası veriyor .bu problemi nasıl aşabilirim.[/sıze]

Yeni Üye
    Thanks
    0
    modeliniz boru kesitler içeriyorsa ve bu borularda part cut kullandıysanız sebeplerden biri bu olabilir. muhtemelen oluşmayan resimler de bu profillerin içinde olduğu assembly resimleridir diye düşünüyorum. örneğin boru boru birleşiminde makro menüsündeki kurtağzı birleşimi makrosunu kullanmak yerine iki elemanı part cut yoluyla birleştirdiyseniz ve bu birleşim çok sayıdaysa model gereğinden fazla şişer ve resim oluştururken bu assembly resimleri bahsettiğiniz uyarıyı verir. eğer elemanlarınız da çap toksa yani dairesel bi geometrisi yoksa kubbe kirişi ve benzeri geometriden bahsediyorum. makro kullanarak sorunu aşarsınız. eğer bu tip bi geometriyse zahmetli bi yolu var cevabınıza göre dağıtmadan bu yolu da yazabilirim sanırım. kolay gelsin.

3. The Following User Says Thank You to harman For This Useful Post:

pelsinnevr (27-11-2008)

Konu Yöneticisi dmrmrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    16
    Sisteminiz 3d programlar için yeterli değil ise bu uyarıyı almanız bence gayet normal.

Yeni Üye
    Thanks
    1
    öncelikle ilginiz için teşekkürler.hazırladığım modelde boru profiller yok.bilgisayarda gayet yeterli.modeli yollayabilirim isterseniz.

Thanks
    16
    Alıntı mutoinsaat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle ilginiz için teşekkürler.hazırladığım modelde boru profiller yok.bilgisayarda gayet yeterli.modeli yollayabilirim isterseniz.
    özelde mesajdan bir modeli yollarsanız bakalım sorunu bulabiliriz belki.

Thanks
    16
    Alıntı mutoinsaat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [sıze=4]arkadaşlar merhaba.teklada hazırladığım bir modelde bazı kesitleri çizimini alamıyorum. Aut of memory diye bir uyarı geliyor.daha sonra run time error hatası veriyor .bu problemi nasıl aşabilirim.[/sıze]

Kardeş modeli aldım bayağı bi baktım. Ve drawing almayla ilgili hiç bir problem yaşamadım. Yani v14 de açtım modeli ve hiç bir sorunla karşılaşmadım, Hatta kendime göre bir yamuk kesit aldım onda bile çizim verdi. 3 boyutlu tepeden 2 ve 3 akslarını denedim ve herhangi bir sorun yaşamadan çizimleri aldım. Öncedende dediğim gibi bence sisteminizden kaynaklı bir sorun. Bir başka bilgisayarda deneyim. Ekran kartının iyi olmaması veya ram üzerinden paylaşım almasından dolayı raminizin kapasitesi düşüyor olabilir ve toplu çizim alırken bu yüzden sıkıştırıyor olabilir. Bu arada herhalde model tam bitmemiş çünkü teknik tasarım olarak gözüme çarpan hatalar oldu. Çok fazla parça kesişimi mevcut. İyi çalışmalar...