Takip et: @yapisal

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 16

Konu: STA4-CAD'in Geliştirilmesine Yardımcı Olun "Yeni Versiyonlar İçin Önerileriniz"

Forum Yöneticisi Yönetici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    72

STA4-CAD'in Geliştirilmesine Yardımcı Olun "Yeni Versiyonlar İçin Önerileriniz"

STA4-CAD'in Geliştirilmesine Yardımcı Olun Yeni Versiyonlar İçin Önerilerinizi Bu Bölüme Yazabilirisiniz.

Bu Başlığın Amacı Nedir?

Pek Çok Kullanıcının Program Kullanırken Programda Eksik Gördüğü Olmasını İsteği Ve Özellikle Programı Kendi Kullanım Tarzına Göre Özelleştirmek İstediği Aşikardır.,Daha Önce Çeşitli Üyeler Tarafından Değişik Başlıklar Altında Birçok Defa Açılmış Benzer Başlıkları Tek Başlık Altında Toplamak, Hem Üyelerimize Yardımcı Olmak Hemde Değerli Önerilerinizi Program Yapımcılarına İletmek Amacıyla Ve Program Yapımcılarının 50000’ne Yakın Üyesi Bulunan Sitemizi Ciddiye Alacaklarına Olan İnancımızla Bu Bölüm Açılmıştır.

Mesajlarınızı Açık Ve Anlaşılır Bir Şekilde ve Maddeler Halinde Yazmanızı Kolayca Okunup Arşivlenebilmesi Açısından Rica Ederiz.

Not:Aşağıdaki Link'in Devamı Niteliğindedir.
    http://www.insaatforumu.com/forum/sh...ad.php?t=10728
    Konu Yönetici tarafından (01-03-2008 Saat 20:54 ) değiştirilmiştir.

Katılımcı Üye
    Thanks
    10
    Programdan çok memnun olmakla beraber öncelikle programın menü kısmı ve görüntüsü değiştirilmeli, hala DOS programı ilkelliğinde görünüyor,1997 ile 2010 arasında pek fark yok...
    Autocad menüsüne benzer veri girişi ve analiz menüsü geçişleri tek ikonla ve diğer işlevlere kolay geçişi olan bir arayüz çalışmasına mutlak ihtiyacı var programımızın...
    Sürekli Prog. üzerinde çalışan Serdar bey bunu da halledecek inanıyorum ve kendisine başarılar diliyorum...

Yeni Üye
    Thanks
    0
    benim ki bir öneri olacaktı ama bulamadım bari cevap yerine yazayım...
    metraj: özellikle de temel de 8 lik donatı olduğu halde (bağ kirişlerinde...) hiç sonuç vermiyor...
    Ayrıca metraja neler dahil hiç bilemiyoruz... Biraz daha kısım kısım detaylı yazdırılabilir...(zaten hesap yapıyor... neden detaylı isimlendirme ile yazmıyor...
    Aslında keşif diye geçiyor ama lazım olan bir hesaplama...

Katılımcı Üye
    Thanks
    10
    3 Bodrumlu Toplam 13 Katlı bir bina çözüyorum ve birçok kolonda üst katlarda donatılar artmakta ve STA4 bunu düzeltmeden paftalara yansıtmakta...3. Bodrumdaki donatı 1. bodrumda, 3 katta, hatta 7 katta değişerek artmakta...Kolon sayısı arttıkça düzeltmekte zorlanmamak elde değil...Halbuki tüm kolonların aşağıya doğru maximum kat donatısı ile düzenlenmesi programda bir an önce düzeltilmesi gereken bir eksiklik kanaatimce...

Katılımcı Üye
    Thanks
    10
    Yine bir kaç nokta ilave edelim; Sanayi ve ya depo yapıları için kullanılan geniş kirişlerde döşeme pilye kırımları programda yanlış veriliyor, mesela 120 cm genişliğinde bir kirişe basan döşeme için verilen pilye kırımları kiriş içinde görünüyor, ayrıca döşemelerde kenar mesnet donatısı hiç atılmıyor, sta4 aleyhinde konuşan birinin bu noktalara vurgu yapıtığına şahit oldum....

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Günümüzde gelişen teknoloji ve ilerleme ile birlikte cesaretlenen inşaat sektöründe üretime geçen yüksek yapılar ve mimari tasarımların hesaplarının daha gerçekçi ve daha doğru olması için çaba sarfedenleri öncelikle takdir ettiğimi belirtmek isterim. Uzun süredir lisanslı Sta4CAD kullanıcısıyım. Proğramda olsa ne kadar güzel olurdu dediğim noktaları paylaşmak istedim. Öncelikle modelleme alttabanı daha geliştirilebilse çok memnun olurdum. Özellikle günümüzde cesaretli mimari tasarımların arttığı düşünülürse programda bulunan kırıklı yuvarlak aks modülü yerine gerçek yuvarlak aks tanımı yapılabilmesi, kirişlerin yarıçap verilerek değilde mimariden alınabilmesi yada verilen yuvarlak aks tanımı ile ifade edilebilmesi, panellerede kolonlardaki gibi düşey yönde eğim verilebilmesi, döşeme boşluklarını istediğimiz geometride yapabilmeyi ve tabiki bu yapılanların sadece grafiksel olarak değil hesaplarda da güvenilir olmasını çok isterdim. Ayrıca şuanda programda dilatasyonlu yapılarda farklı diyaframlar tanımlanabilmekte ancak Sta4cad çalışanlarından Onur Bey'den aldığım bilgiye göre bu farklı diyaframları kullanabilmek için R katsayıları aynı olan binalar olması gerekmektedir. Oysaki farklı dilatasyondaki binalar için aynı R katsayısı olması çok ekstrem bir durum olmakla birlikte genelde farklı çıkacaktır. Programında diyaframları farklı verdiğimiz takdirde farklı r katsayılarını hesaplayıp daha doğru bir çözüm yapması bu yapıları ayrı ayrı değerlendirebilmesi çok güzel olurdu.

Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.
    Saygılar

Akın ÇINAR
    İnş.Y.Müh.

7. The Following User Says Thank You to akin34 For This Useful Post:

rdvannn (16-11-2012)

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Bodrum katı,ve normal katlarda , hem kolon ,hem perde olan çerçeveli+ perdeli bir yapıda Taşıyıcı sistem davranış katsaysı R=8 alınması ile yapılan hesapların,güvenli tarafta kalması ve bina için risk oluşturması durumu var mı?bu riski mühendis program içinde halledebilir mi.?kısa olarak R=7 alınması gerekir iken niye bu Sta4 cad hesapları yapıyor ve rapor verip çıktı almayı imkanlı duruma getiriyor,programda benim bilmediğim farklı bir uygulama var mı ,teşekkürler....

Yeni Üye
    Thanks
    1
    yıl olmuş 2014
    sta4 da kirişi yay şekline sokabiliyoruz.
    ben istiyorumki sürekli temelede böyle bir yay gibi girme özelliği koyulsa bomba olacak. tam daire veyahut yarım daire şeklince sürekli temeli eğip bükmek benim işime çok katkı sağlardı.

Katılımcı Üye
    Thanks
    3
    arkadaşlar facebookta yeni bir grup kurmaktayız . daha aktif ve daha faydalı olmasını düşünüyoruz .
    https://www.facebook.com/groups/STACADPROJE/ grubumuza üye olarak proje paylaşımı ve fikir alışverişi yapabiliriz.

Yeni Üye
    Thanks
    0
    STA4CAD EĞİTİM
    STA şirketi dışında bazı başka kurumlar tarafından verilen yetersiz modelleme ve dizayn eğitimleri neticesinde yapılan hatalı modeller ile çok sık karşılaşmamız nedeniyle, STA4CAD eğitimlerinin kurumumuz tarafından daha fazla üstlenilmesine karar verilmiştir.
    STA tarafından verilecek eğitim, sadece arayüz ve programın kullanılışı hakkında olmayıp, mühendislik esasları doğrultusunda yapılması ve yapılmaması gerekenlerle, doğru tasarımların ortaya konmasını amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, STA tarafından verilen STA4CAD eğitim ücretlerinde, daha doğru modeller yapılması ve mühendislik açısından en uygun projelerin üretilmesi amacıyla indirime gidilmiştir.

STA4CAD eğitimleri her biri 45 saatten (15 gün) oluşan iki paket şeklinde verilmektedir.
    1. Paket, arayüz-modelleme-analiz-dizayn-rapor ve çıktıların alınması konularını kapsayan temel eğitim paketi olup ücreti 700 TL’dir.
    2. Paket, yüksek binalar- güçlendirme-performans analizi- -riskli binalar konularını kapsayan ileri seviye eğitim paketi olup ücreti 1500 TL’dir.
    Sta Bilg. Müh. Müş. Ltd. Şti.
    http://www.sta.com.tr
    destek@sta.com.tr
    tel:0212 483 71 63

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu