Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 ve 7

Konu: eps yalıtım

Yeni Üye
    Thanks
    0

eps yalıtım

tüm site kullanıcılarına ıyı gunler

selcuk unıversıtesı endustrı muhendıslığı bolumunde okumaktayım kendımı eps ıle yalıtım konusunda yetıstırmek ıstıyorum.onerılınırız ıçın simdiden tesekkurler

Yasaklı Üye
    Thanks
    0
    Konu inşaat34 tarafından (07-01-2008 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Alıntı endustrim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüm site kullanıcılarına ıyı gunler

selcuk unıversıtesı endustrı muhendıslığı bolumunde okumaktayım kendımı eps ıle yalıtım konusunda yetıstırmek ıstıyorum.onerılınırız ıçın simdiden tesekkurler
    eps konusunda her türlü yardımcı olabilirim bilgilerine

Yeni Üye
    Thanks
    1
    Eps ile yalıtım yapılar için hiçte uygun ve verimli olmayan bir yöntemdir.Eğer uzun süreli ve %100 verim almak istiyorsan XPS ile yalıtım yöntemini kullan derim.Eps ye göre pahalı bir yöntemdir ama kesin sonuca götürür.

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Alıntı Thermaflex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eps konusunda her türlü yardımcı olabilirim bilgilerine
    XPS in iletkenlik değeri zamanla değişiyormuş,ne kadar sürede hangi oranda değişiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Yeni Üye
    Thanks
    0

Isı Yalıtım malzemesinde neler aranmalı?

Alıntı yasar42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eps ile yalıtım yapılar için hiçte uygun ve verimli olmayan bir yöntemdir.Eğer uzun süreli ve %100 verim almak istiyorsan XPS ile yalıtım yöntemini kullan derim.Eps ye göre pahalı bir yöntemdir ama kesin sonuca götürür.
    Merhaba Yasar Bey, bunları yazarken hangi doneleri baz aldınız acaba? Neden uygun ve verimli değil açıklayabilir misiniz? Ayrıca teoride ve pratikte %100'ün ne anlama geldiğinin farkında değilsiniz sanırım

Bugün Avrupa'da ısı yalıtım amaçlı EPS'in kullanımı XPS'in kullanımından kat kat fazladır. Ayrıca EPS'in ve XPS'in binalarda kullanım yerlerine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

Belirtmek gerekirse ve mantolama sistemini ele alırsak ısı yalıtım malzemesinde aranacak özellikler:

-buhar difüzyon katsayılarının uygun olması (binanın nefes alıp vermesini mümkün olduğunca engellememesi),

-ısı yalıtım malzemesinin üzerine gelen en dışta kalan sıvanın genleşip büzülmesine uyum sağlayacak (sıva çatlağına sebep olmayacak) yoğunlukta olması,

-Yeterli bağıl basma dayanımı, bükme dayanımı ve çekme mukavemetlerini karşılayabilmesi,

-Çevreye zararlı gazlar içermemesi,

-Isıl iletkenlik değerininin zamanla değişmemesi,

-Ve tabii ki aynı ısı yalıtım değerini daha ekonomik karşılaması,

olarak kısaca sıralanabilir.

Elimizin altında internet gibi bir derya vardır. Doğru yerde doğru malzemeyi seçmek isteyenlerin, araştırmalarının akabilnde doğru kararı verecekleri açıktır.

Son olarak belki de en önemlisi ve ülkemizde en büyük sorun şudur ki kalifiye uygulayıcı ustalarının eksikliği. Isı yalıtım malzemesi ne kadar iyi olursa olsun uygulaması hatalı ise yeterli performans alınamaycak hatta ve hatta çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilecektir.

Saygılarımla,

Yeni Üye
    Thanks
    4
    Alıntı Paris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Yasar Bey, bunları yazarken hangi doneleri baz aldınız acaba? Neden uygun ve verimli değil açıklayabilir misiniz? Ayrıca teoride ve pratikte %100'ün ne anlama geldiğinin farkında değilsiniz sanırım

Bugün Avrupa'da ısı yalıtım amaçlı EPS'in kullanımı XPS'in kullanımından kat kat fazladır. Ayrıca EPS'in ve XPS'in binalarda kullanım yerlerine göre avantajları ve dezavantajları vardır.

Belirtmek gerekirse ve mantolama sistemini ele alırsak ısı yalıtım malzemesinde aranacak özellikler:

-buhar difüzyon katsayılarının uygun olması (binanın nefes alıp vermesini mümkün olduğunca engellememesi),

-ısı yalıtım malzemesinin üzerine gelen en dışta kalan sıvanın genleşip büzülmesine uyum sağlayacak (sıva çatlağına sebep olmayacak) yoğunlukta olması,

-Yeterli bağıl basma dayanımı, bükme dayanımı ve çekme mukavemetlerini karşılayabilmesi,

-Çevreye zararlı gazlar içermemesi,

-Isıl iletkenlik değerininin zamanla değişmemesi,

-Ve tabii ki aynı ısı yalıtım değerini daha ekonomik karşılaması,

olarak kısaca sıralanabilir.

Elimizin altında internet gibi bir derya vardır. Doğru yerde doğru malzemeyi seçmek isteyenlerin, araştırmalarının akabilnde doğru kararı verecekleri açıktır.

Son olarak belki de en önemlisi ve ülkemizde en büyük sorun şudur ki kalifiye uygulayıcı ustalarının eksikliği. Isı yalıtım malzemesi ne kadar iyi olursa olsun uygulaması hatalı ise yeterli performans alınamaycak hatta ve hatta çok daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilecektir.

Saygılarımla,
    cok tesekkürlr parıs gercekten derdimin bir kısmına tercüman olmuşsunuz xps in sıva tutmadığını biliyoruz 5 sene içerisinde en geç dökülmeler baslıyor avrupada bırakın az kullanılmayı su anda yasak 5 sene sonra yerinden cıkarılan xps örneğini elinizle sıktığınız anda o kum gibi parcalanması xps in kalitesinin ne olduğunu ortaya koyuyor bilinçli insanlarda zaten xps kullanımıyor binalarında