Takip et: @yapisal

1. Sayfa - Toplam 8 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 71

Konu: İnşaat Mühendisleri Odaları Hakkındaki Yorumlarınız

Uzman Üye
    Thanks
    137

İnşaat Mühendisleri Odaları Hakkındaki Yorumlarınız

Yönetimler tartışmaya açılıyor !

Pek çok oda üyesinin oda ile sıkıntıları olduğu düşünülüyor.

Peki neden ?

Siyasi mi , şahsi mi ?

Bu başlık altında şubelerinide belirterek oda yönetiminden beklentilerinizi belirtebilir, yönetim ile olan görüş birliklerinizi ve ayrılıklarınızı , icraatlarını , size göre hatalarını veya yanlış uygulamalarını , eksiklerini , memnuniyetinizi veya memnuniyetsizliğinizi tartışabilirsiniz.

10 küsür bin inşaat mühendisi ve öğrencisi üyesi olan inşaatforumu.com unda bir söz hakkı olmalı !

2. The Following 4 Users Say Thank You to Yapı Mühendisi For This Useful Post:

Ahmet Pervane (08-08-2009), cvleng (12-05-2008), essqi (11-09-2012), mbicakci (23-03-2011)

Kıdemli Üye
    Thanks
    82

Unhappy

Öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkürler. Ben Ankara İmo Düzce Şubesine bağlıyım. Şu ana kadar odamızdan hiçbir aktivite görmedim. Ne seminer ne bişey. Yeni deprem yönetmeliği çıktı tartışan anlatan bile yok. Projeler çiziliyor ben oda onayı için projeyi veriyorum üstüne para veriyorum. Sonra imza için oda başkanını veya vekilini arıyorum. Açıkcası odalar görevinden sapmış para alma kurumu haline gelmişlerdir. Odadan Ankara Bülten diye bir dergi geliyor arada sırada içi komple siyaset. Herşeyi hallettik ya o kaldı bitek...

Saygılarımla....

4. The Following 2 Users Say Thank You to Erman GÜDÜ For This Useful Post:

Ahmet Pervane (08-08-2009), statiker (22-08-2011)

Uzman Üye
    Thanks
    137
    Kimsenin bir şikayeti yok mu?

Mesela ben proje fiyatlarında yapılan kırımlara etkili önlem alamaması ,

Kontrolden geçirmesine karşın proje kalitelerine katkı sağlayamaması ,

Yeni mezun üyelerinin serbest piyasada ezilmesini önleyememesi

gibi konularda eleştirilerim var.

Ayrıca oda gelirlerinin (belge , üyelik , proje vizeleri vs.) nasıl harcandığını/dağıldığını (üyelere bir şekilde geri dönüş, oda ihtiyaçları, İMO merkez , TMMOB) merak ediyorum.

6. The Following 2 Users Say Thank You to Yapı Mühendisi For This Useful Post:

Ahmet Pervane (08-08-2009), mühendis78 (13-02-2009)

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    10
    Ayrıca oda gelirlerinin (belge , üyelik , proje vizeleri vs.) nasıl harcandığını/dağıldığını (üyelere bir şekilde geri dönüş, oda ihtiyaçları, İMO merkez , TMMOB) merak ediyorum.
    [/QUOTE]

nasıl harcandığına dair ben bi örnek vereyim.sizin ofis telefonunuzu cep telefonundan arayarak

8. The Following User Says Thank You to ceyarutku For This Useful Post:

Ahmet Pervane (08-08-2009)

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Alıntı Salih PEHLİVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

katılıyorum...

10. The Following 4 Users Say Thank You to y-s-m-n For This Useful Post:

dikkatmühendis (07-04-2015), essqi (11-09-2012), serdar_perwer (30-12-2009), zeliha3818 (09-01-2009)

Kıdemli Üye
    Thanks
    349
    Thanked 1.481 Times in 504 Posts
    Alıntı Salih PEHLİVAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimsenin bir şikayeti yok mu?

Mesela ben proje fiyatlarında yapılan kırımlara etkili önlem alamaması ,

Kontrolden geçirmesine karşın proje kalitelerine katkı sağlayamaması ,

gibi konularda eleştirilerim var.

Salih abi bu konular gecti aklımdan ve dikkat ettiyseniz forumda bu konular uzerinde cok seyler yazdım.Ozellikle proje fiyatlarındaki kırımlar ve bu kırımlar nedeniyle ortaya cıkan ozentisiz projeler,ve yeni mezunların onune cıkarılan SİM(Serbest İnsaat Muhendisligi) yasası uzerine cok seyler yazdım.Bunlar en buyuk problem suanda.

Ayrıca okul bittikten sonra yasadıklarımı Sim ve yetkin muhendislik nedir baslıgı altında yazdım.Ortaya bir yasa cıkmıs ve her oda bu yasa için farklı bilgiler verdi o zaman.(Bir oda sadece 1 yıllık oda kaydı yeterli dedi baska bir oda belli miktar + sigortayla bir yerde calısmam gerektigini soyledi).Bu odaların birbirinden baglantısı olmadıgını gosterdi.Ve odaya bir iş için gittigimde oda yetkililerinden kimseyle gorusemiyorum.Odada sadece sekreter bulunuyor.

Saygılarımla...

İyi Çalışmalar...
    Tesekkur etmek için "tesekkur et" butonunu kullanalım.Forumda mesaj kirliligi olusturmayalım daha kullanılır bir forum için butonu kullanalım...

Yapı Mühendisliği, kesin olarak belirlenemeyen yükler etkisinde, özellikleri ancak tahmin edilebilen malzemeler kullanılarak, sadece yaklaşık olarak analiz edilebilen gerçek yapılar yapma sanatıdır.

Edward L. Wilson

12. The Following 3 Users Say Thank You to TuğraMuh For This Useful Post:

Ahmet Pervane (08-08-2009), hellscream (24-07-2011), KentselDönüşümBaşvuru (11-03-2015)

Yeni Üye
    Thanks
    0
    yeni mezunlar için çıkarılan sim olayı bir çok genç mühendisimize dare vurmaktadır. ayrıca mustafa kemal kardeşimizin dediği gibi odalarda bu konuda farklı görüşler kimisi sigortalı olarak bi yerde çalışma isterken diğeri oda kaydı nı yeterli görebiliyor.

Yönetici YapisalAdmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    110
    İMO'daki yanlışlar

• Bütün inşaat mühendislerini bir araya getirmek (seminer, organizasyon vb.) ve onların hakkını korumak olan İMO nun tüm üyeleri yerine belli kesimlere taraflı desteği
    • Zaten yüklü miktarda para girişleri olduğu halde kursların dışarıyla aynı fiyat olması
    • İçinde farklı görüşlerde binlerce insan bulundurduğu halde İMO adıyla sanki bütün üyeleri aynı düşünüyormuş gibi yazılar yayınlayıp bir siyasi görüşün temsilciliği haline gelmesi
    • İnsanların meslektaşlarım ile bir araya geleceğim heyecan ve mutluluğuyla değil üye olmak zorunda oldukları bir oda haline gelmeleri.
    ..... vb.

Benim görüşlerim bunlar katılan da katılmayan da olabilir saygı duyarım.

15. The Following 5 Users Say Thank You to YapisalAdmin For This Useful Post:

Ahmet Pervane (26-04-2008), chasdemir (05-03-2012), hellscream (24-07-2011), mirek (23-06-2012), mühendis78 (13-02-2009)

Yasaklı Üye
    Thanks
    0
    Bu forumlar olmasa inşaat mühendisinin en ufak bir destek alabileceği hiç bir yer yok.

Odada sadece sekreter kalıyor o da aidatları ve proje parası kesiyor.
    İsim vermeyeyim. Bir büyükşehirde Çelik proje götürdüm inş. müh. kontrol arkadaş bana "Bunlar I Profil değil mi" diye sordu. Ve okur yazar olmayanların gazete sayfalarını çevirmeleri gibi projeyi şöyle bir çevirdi.
    Onayladı. O kadar.

17. The Following User Says Thank You to nrcn1113 For This Useful Post:

cvleng (12-05-2008)

Kıdemli Üye
    Thanks
    349
    Thanked 1.481 Times in 504 Posts
    Ayrıca bir ek yapmak istiyorum yeni deprem yonetmeligi cıktı.Acaba yapılan projelerin yeni deprem yonetmeligi ile desteklenmiş yada geliştirilmiş programlarca yapıldıgını biliyorlarmı?Yani yonetmelik cıktıktan sonra programlar biliyorsunuz ki yenilenmesi gerekmekte(sitelerinde download edilebilecek dosyalar ile) acaba bu dikkate alınıyor mu kontrollerde?Bence alınmıyor sizin dusunceniz nedir?

Saygılarımla...

İyi Çalışmalar...
    Tesekkur etmek için "tesekkur et" butonunu kullanalım.Forumda mesaj kirliligi olusturmayalım daha kullanılır bir forum için butonu kullanalım...

Yapı Mühendisliği, kesin olarak belirlenemeyen yükler etkisinde, özellikleri ancak tahmin edilebilen malzemeler kullanılarak, sadece yaklaşık olarak analiz edilebilen gerçek yapılar yapma sanatıdır.

Edward L. Wilson

1. Sayfa - Toplam 8 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu