Takip et: @yapisal

1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 32

Konu: devlet mi özel sektör mü...

Üye
    Thanks
    38

Arrow devlet mi özel sektör mü...

Arkadaşlar ben merak ediyorum acaba hangisi daha iyi bütün yönleriyle buyrun tartışalım.Şimdiden teşekkürler...

Katılımcı Üye
    Thanks
    2
    bu ikilem kişisel sanırım. özel sektör denince nedense daha çok para anlamı çıkıyor. ama kimse babasının hayrına para vermiyor pestilin çıkana kadar çalışıyorsun. devlet kurumlarını bilmiyorum birebir tecrübem olmadı

Üye
    Thanks
    38
    Başka fikri olan yokmu...

Kıdemli Üye
    Thanks
    349
    Thanked 1.481 Times in 504 Posts
    Arkadaslar biliyorsunuz ki insaat sektoru surekli kendini yenileyen surekli guncellenen ve daima gelistiren bir sektor.Bunun için ozel sektor devlet arasındaki en buyuk fark devlette bilgi olarak kendini gelistiremiyorsun.Surekli aynı seylerle ugrasıyorsun.Ancak ozel sektorde kendini gelişmelere acık hale getiriyorsun ve surekli gelişmeleri takip etmek zorunda kalıyorsun.Ucret kısımlarını tartısmaya gerek yok zaten.Ozel sektorde bir anda cok para eline gecip bir iki ay belkide cok zaman para eline gecmeyebilir.Ancak devlette surekli aynı maas ile devam edersiniz.

Eger bu iki farklı sektorden birisini secmek uzereyseniz.Bence cok geniş dusunun.Kendinizi hangi kurumda mutlu hissedecekseniz o kurumu secmenizde fayda var.Saygılarımla...

İyi Çalışmalar...
    Tesekkur etmek için "tesekkur et" butonunu kullanalım.Forumda mesaj kirliligi olusturmayalım daha kullanılır bir forum için butonu kullanalım...

Yapı Mühendisliği, kesin olarak belirlenemeyen yükler etkisinde, özellikleri ancak tahmin edilebilen malzemeler kullanılarak, sadece yaklaşık olarak analiz edilebilen gerçek yapılar yapma sanatıdır.

Edward L. Wilson

Üye
    Thanks
    4
    Bu sorulmamalıydı bile bence Tabi ki devlet işi...

Özel söktörü ne sanıyorsunuz siz. adam sizin sırtınızdan 3 liralık kar etmeden size1 lira vermez...

Son söz : ya devlet ya kendi işiniz.. ya da (özellikle sözüm yeni mezunlara) sömürülürsünüz...

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Arkadaşlar mezun olduktan sonra uzun bir süre özel sektörde iş aradım fakat yeni mezun bir mühendis için uygun görülen ücretlerle özellikle istanbulda kiranızı bile ödemeniz mümkün değil.Bu gerçekle bazı isteklerimden feragat edip devlet dairesinde çalışmaya başladım 3 aydır çalışıyorum maaşım 1400 YTL kendi memleketimde kendi evimde rahat bir hayat sürüyorum.Tabiki özel sektöre kıyasla mesleki tatminsizlikler yaşayabiliriz fakat bu birazda sizin şahsi kararlılığınıza kalmış birşey.Size çok iş gelmese bile siz kendiniz işe gidebilirsiniz Ben öyle yapıyorum.Eskiden süregelmiş elle yapılan projeleri buldum onları bilgisayar ortamına aktarıyorum yapılabilecek yenilikler üzerine proje üretmeye çalışıyorum .Sizin çalışmaya niyetiniz varsa devlet dairesinde bile olsanız önünüze bir engel çıkmıyor.Fakat en güzeli nerede olursa olsun tecrübe kazanıp bulunduğunuz yerde çevre edinmeniz ve kendi işinizi yapmanız. Bütün meslektaşlarıma iyi çalışmalar ve başarılar dilerim.

Kıdemli Üye
    Thanks
    82
    Özel sektör gelişime açık olduğu için bilgi tazelenmesi ve yeni uğraşlar için bence ideal. Ben bugüne kadar devlet dairesinde ki çalışanlarda bilgiden çok yönetmelik ezberş olduğunu gördüm. Özellikle yeni mezunlar için özel sektör derim. Devlet dairesi masanın öbür tarafı olduğu için bazen kırıcı tabirler kullanılabiliyor. Ben özel sektör derim. Saygılarımla....

Yeni Üye
    Thanks
    0
    devlet işi yada serbest hangisi olursa olsun bence bir mühendis her daim kendini geliştirmeli, yeniliklerden haberdar olmalıdır

Katılımcı Üye
    Thanks
    1
    Kendini geliştirme konusunda devlet işi daha sancılıdır.Devlet işini,bir hedefi olmayanların seçeceği kanısındayım.Bu sektörde saygın bir kişi olarak yer edinebilmek için ise kesinlikle özel sektörde çalışılmalıdır...
    Netice itibariyle devlet işinin şahsı paslandırdığını düşünüyorum...

Konu Yöneticisi Halil ÇAKICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    4
    her yıl 3-4 bin civarında inşaat müh mezun olduğunu düşünürsek bence herkes bulduğu işe girsin

11. The Following 3 Users Say Thank You to Halil ÇAKICI For This Useful Post:

m.yayla (26-10-2009), never_more (03-04-2012), nirengi (23-01-2009)

1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu