4. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci ... 234
Gösterilen sonuçlar: 31 ile 34 ve 34

Konu: su yalıtımı için yardım

Üye
    Thanks
    32
    İZO PLATE (SU YALITIM HARCI)
    Özellikleri:
    * Tek bileşenli polimer esaslı Hazır su yalıtım harcı.
    * Güneşin yaymış olduğu UV-A ve UV-b ışınlarının zararlarından
    korur.
    * Aşırı sıcaktan ve soğuktan (-30 ile +80º) hiç etkilenmez korur.
    * Yapıları yer altı suyundan ve yağışlı bölgelerde direkt ve sürekli suya maruz kalan yüzeyleri korur.
    * Toprak altında kalan Temel, Perde ve Beyon gibi yerleri binaların çatı ve teras kısımlarını nem, rytubet ve
    küften korur.
    * Güçlü aderans kabiliyetine sahiptir.
    * Yapıdaoluşan Karbondioksit gazını engeller ve bu sayede karbonizasyon oluşumunu yavaşlatarak beton içindeki
    donatıları korur.
    * Kir tutmaz.
    * Tüm eklemlerde brleşim yerlerinde file kullanılmadan uygulama yapılır, çatlama yapmaz.
    * Solvent içermez.
    * Yüzeyde yosunlaşma yapmaz.
    * Çatlama dökülme yapmaz.
    * Yapıları darbelere karşı korur.
    * Tuz kusmalarını ve lekelenmeleri önler.
    * Yüzeyde su geçirimsiz bir tabaka oluştururken aynı zamanda duvarın bünyesine işleyerek içindeki nemi özel
    bleşenleri sayesinde kurutur.
    * Asit ve asit yağmurlarına karşı dayanıklıdır.
    * Doğal su yalıtımı malzemsidir.
    * Sağlığa ve çevreye zararı yoktur.
    * Uygulanan yapılarda korozyon problemi yaşanmaz.
    * Uygulanan alanların kullanım ömrünü uzatır.
    * Hafif ve elastik yapısı ile her türlü zemine kolayca uygulanabilir.
    * -5 ile + 50ºC arasındaki koşullarda uygulanabilen özelliğe sahiptir.
    * Üzeri boyanabilir.Astar ve boyadan %20 ye varan tasarruf sağlar.
    * Bir çok özelliği taşıması nedene ile çok ekonomiktir.

İZO PLATE : http://isiyalitim.org/yalitim-sayfal...-yalitim-harci

Atmosferik değişikliklerden hiç mi hiç etkilenmez

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Burada kullanacağın su yalıtım malzemesi dışında yapılacak uygulama da çok önemli. 20 tane güneş enerji sonucta terasa vidalanmış halde duruyor ve her vidanın bulunduğu alandan su kaçağı olabilir. Eger bu güneş enerjileri yerinden kaldırmayıp su yalıtımı yapılacaksa da, vidaların bulunduğu yere su yalıtım malzemelerin kaplaması gerekecek. Güneş enerjileri kaldırıp, su yalıtımı yaparsan da tekrar günes enerjilerini su yalıtım kaplamasının üzerine vidalaman gerekecek. Yine aynı sonuc olacak yani kaplamadaki deliğin iyi kapatılması gerekecek Kolay bir uygulama değil. Malzeme seçimi olarak poliüretan veya sprey polyurea su yalıtım malzemelerini kullanabilirsin. Bu tür uygulamaları yapan çok firma var fakat referansları iyi olanı seçmeni tavsiye ederim. Benim önerebileceğim Carbokaplama yalıtım http://www.carbokaplama.com firması ile konusabilirsin.

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Su izolasyonu (Yalıtımı) Nedir?

Suyun ahşap, metal, taş ve tuğla üzerinde oluşturabileceği zararı en aza indirebilmek için uygulanan yalıtıma su izolasyonu adı verilmektedir. Bina yapılarında temel malzemeler olan ahşaplar, mermerler, tuğlalar su izolasyonu söz konusu olduğunda rahatlıkla uzun ömürlü ve güvenli olabilmektedir. Aksi söz konusu olduğunda ya da yalıtıma gereken hassasiyet gösterilmediğinde banyo, mutfak ve tuvalet suları yapı içine zarar vermeye başlamaktadır. Önce evin rutubetini artıran sorun daha sonra binayı içten içe çürütecektir. Buna engel olabilmek için su izolasyonu her şeyden önce tamamlanmalıdır.

Su İzolasyonu Malzemeleri Nelerdir?

Yapının güvenirliği açısından su izolasyonunun en kaliteli ürünlerle tamamlanması gerekmektedir. Örtü kısmı için bitümlü ve sentetik örtüler, sürme kısmı için çimento, akrilik, bitüm, poliüretan esaslı malzemeler kullanılmaktadır.

İzolasyonun sonraki kısmı olan yapısal aşamada yapı kimyasalları ve derz malzemeleri kullanılmaktadır. Tüm bu malzemelerle birlikte yapı tamamlanacak ve kullanıma hazır olduğunda suya dair herhangi bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Her malzemenin muhakkak kalitelisi ve kalitesiz olanı mevcuttur. Bu noktada sürecin araştırılması ve güven veren malzemelerin kullanıldığı binaların tercih edilmesi önemlidir.

Kaynak: https://bilgihanem.com/su-izolasyonu...nasil-yapilir/

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Zemin rengi ve desenini değiştirmeden; tabiri caizse görünmez teras izolasyonu yapmak istersen bu firma ile irtibata geçmeni öneririm. http://www.terasbalkonizolasyonu.com/

4. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci ... 234