Takip et: @yapisal

3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 30 ve 32

Konu: su yalıtımı için yardım

Kıdemli Üye
    Thanks
    349
    Thanked 1.481 Times in 504 Posts
    Alıntı 01DOĞAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞIM PES SANA YA !!! aDAM ÜZERİNDE KULLANILAN GÜNEŞ ENERJİLER VAR DİYOR SEN ÇATI EN İYİSİ DİYORSUN!!! eNERJİLERİDE EVİN İÇİNE KURSUN BARİ......
    AYRICA ÖNERİDİĞİNİZ ÇİMENTO ESASLI ESKİ TEKNOLEJİ BİR ÇÖZÜM ???

Arkadasım aradan 2 sene gecmis ama tepkini anlamıs degilim bu birincisi.İkincisi arkadasın yazdıgı yazıyı bence iyi okuyun.evinin en ust katta oldugunu ve terasta duran gunes enerjilerinden bahsetmis.Evinin uzerinde catı olup olmadıgı hakkında gordunuz de mi bana pes yani diyorsunuz?burada gormeden kisilerin aktardigi bilgiler uzerine yorumlar yapılır.Arkadasın evini gordunuz herhalde ki evinde catı oldugundan eminsiniz.Verdiginiz tepki cok garip

ikincisine gelince her yigidin bir yogurt yiyisi vardır ben bu dedigim urunleri kullandim ve guzel sonuclar aldim.Burda bilmedigim gormedigim emin olmadıgım konularda cevap yazmam. Herkes bildigi kadar bilgisini aktarır siz 15 yıllık tecrubenizde olsa saygım sonsuzdur ama saygı gosterene sonsuzdur.Ben burda sika yada weber malzeme satmıyorum.Herkes kendi sattıgına yonlendirir.Sika ve Weberin kalitesine kimsenin sozu olmaz bunu da belirtmek isterim.Ayrıca soz konusu bu konu 2 yıl once acilmis ve biliyorsunuz ki her sene sektorde yeni urunler yeni cozumler cikiyor.Eger bu kadar sene sektor içindeyseniz bunu zaten bilirsiniz bunu soylememe gerek yok...

Dogru bir tanedir ama ona giden yollar coktur.Siz a yolundan gidersiniz ben istersem b yolundan giderim ama onemli olan sonuctur DOGRUYU BULMAKTIR.

Umarım sorunu olan kişi de sorununu cozmustur...

Saygılarımla...

İyi Çalışmalar...
    Tesekkur etmek için "tesekkur et" butonunu kullanalım.Forumda mesaj kirliligi olusturmayalım daha kullanılır bir forum için butonu kullanalım...

Yapı Mühendisliği, kesin olarak belirlenemeyen yükler etkisinde, özellikleri ancak tahmin edilebilen malzemeler kullanılarak, sadece yaklaşık olarak analiz edilebilen gerçek yapılar yapma sanatıdır.

Edward L. Wilson

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Merhabalar yaklaşık 2 senedir Amerika'dan EnviorGuard isimli ısı ve su izolasyon ürünü getirmekteyiz. Çoğunlukla müşterilerimiz sizin gibi evlerinde su akması, küflenme, yoğuşma gibi sorun yaşayan insanlar.

Boya gibi olan %100 doğal hiçbir kimyasal içermeyen Su Geçirmez membran ürünümüz var. Kendiniz bile bir rulo fırçayla kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

10 senede garantimiz altındadır. Dilerseniz bana ulaşabilirsiniz 0554 923 55 55

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Size UV dayanımlı hafif yaya trfiğine dayanıklı çatlakları körüleme özelliğine sahip uygulaması kolay demir ( güneş enerji lerinin ayakları muhtemelen demirdir) beton ve eski membran gibi bütümlü yüzeylere yapışma özelliğine sahip elstomerik akrilik reçine esaslı weber.drv.FDF' yi tavsiye ederim

http://www.weber.com.tr/su-yalitim-u...erdry-fdf.html

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Alıntı 01DOĞAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım seninle hem fikirim,12 yıldır yalıtım sektöründeyim ve Türkiyenin her ilinde iş yapıyoruz.En güzel ve mantılklı bir açıklama yapmışsın.))) O kadar saçma çözümler üretenler varki konuşurken dünyadan bir haber.!! .))))
    Enerji ayaklarına uygulama esnasında mermer parçaları koyulur ise uygulama daha rahat olur.İsteyen yarın bir gün enerjisini söker götürür.
    Kösterin ürünü biraz pahalıdır.İzobil.com.tr de MARSİEL 250 diye bir POLİÜRETAN ürün var.Bu malzeme ithaldir.ve kösterden daha ucuz ve kalitelidir..

Saygılar

18 yıldır bu sektördeyim ve arkadaşlarıma kesinlikle katılıyorum. Çimento, bitüm ve akrilik esaslı ürünlerin UV dayanımı yoktur. Poliüretan esaslı ürünler bu tür yerler için en iyi çözümdür. Sadece detayları doğru çözmeniz gerekir. Firma ismi önemli değil. Sika, Remmers, AB Schomburg, İzobil, Emülzer ve daha bir çok firmada bu tür ürün portföyü var. İnternetten hepsini bulabilirsiniz.
    Saygılarımla,

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    1
    simdi bende merak ettim. catiyi nasil duzenleyeceksiniz? gunes enerjisinin uzerine cati yaparsaniz, paneller gunes isigini nasil alacak?

Kıdemli Üye
    Thanks
    349
    Thanked 1.481 Times in 504 Posts
    Herkes çatı konusunun uzerine durmus bunda anlasılmayacak ne var anlamıs degilim. Soruyu soran kişi son katta oturdugunu ve terasında 20 adet gün ısının oldugunu belirtmiş. Burada söz konusu evin çatısının olup olmadıgını bilmiyoruz.Kişinin son katta oturup catısının olmadıgını ve soz konusu ust katta (teras katında yani) 20 adet gün ısının oldugunu anlıyorum. Benim mantigima gore normal bir terasta 20 adet gün ısı olmaz. Bu nedenle bu evin çatısının olmadıgını ve teras katında 20 adet gun ısının oldugunu dusundum.Bu nedenle de çözüm yolu olarak gerek izolasyon malzemelerinin kullanımı gerekse de çatı yapımını onerdim.

Eger söz konusu yapıda çatı var ise ben yanlıs anlamıssam benim sundugum çözüm yolu yanlıs olabilir.Buna ek olarak yanlıs olabilecegini dusunerek diğer bir yöntem olan izolasyon uygulamalarından benim daha önce uygulamıs oldugum bir yöntemi önerdim.

Bir kaç teras kat ve teras kat üzeri gün ısı örnekleri: (fotoğraflar alıntıdır)

Sn Kara Kedi; gün ısılarının uzerine çatı yapılırsa tabiki olmaz.Eger yukarıda belirttigim gibi söz konusu yapıda çatı yoksa çatının imal edilip tekrar gün ısının çatı uzerime yerleştirilmesi gerekir.Sizin belirttiginiz gibi gün ısı uzerine çatı önermedim

Saygılarımla...

İyi Çalışmalar...
    Konu TuğraMuh tarafından (30-09-2010 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.
    Tesekkur etmek için "tesekkur et" butonunu kullanalım.Forumda mesaj kirliligi olusturmayalım daha kullanılır bir forum için butonu kullanalım...

Yapı Mühendisliği, kesin olarak belirlenemeyen yükler etkisinde, özellikleri ancak tahmin edilebilen malzemeler kullanılarak, sadece yaklaşık olarak analiz edilebilen gerçek yapılar yapma sanatıdır.

Edward L. Wilson

Yeni Üye
    Thanks
    0
    Madem elastik bir malzeme daha süreceksiniz neden çimento esaslı malzeme üzerine süresiniz ki
    kayaz kardeşim sonuna kadar haklı likit membran düşünmelisiniz

Yeni Üye
    Thanks
    0
    iyi akşamlar!
    deneyimli,muğla civarından bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var,konu açılmasına sebeb gibi bizimde rutubet sorunumuz var,polisanın bu iş için bir ürünü var 3-4 yıldır sürüyoruz ama biz tüm çatıya 2 kova sürerek yanlış yapmışız en azından 5 kova sürmemiz gerekir imiş o zamanda 600 tl gibi fiat çıkıyor binaenaleyh(onun için)3-5 yıl tekrar sürülmeyecek 500 ile 1000 tl arası alternatif önerilerinizi beklerim,
    başlangıçtaki Muğla civarından dememin sebebi bu civardan deneyimli bir arkadaştan talep olursa makul fiata anlaşabiliriz diye yoksa her deneyimli,bilgili arkadaşın önerilerine açığım.

Üye
    Thanks
    32
    en iyi çözüm çatı yaptırmak olacaktır ama bununda maliyeti yüksek, polisanın ürününü kullanmışsınız ne dir nekadar etkilidir bilgim yok , size önerebileceğim nem rutubet ve su izolasyonu olarak İzo plate ve İzo plate likit. bu ürünler kesinlikle çimento esaslı değildir , Tamamen doğal polimerlerden üretilmiştir ( TÜRK MALIDIR ) üretimi konyada yer alıyor. Biz istanbulda bu ürünü kullanıyoruz direk suya maruz kalan çatı kısımına uyguladığımız'da su göleti oluşsada kesinlikte tam çözüm . Güneşin yaymış olduğu UV ışınlara da dayanıklıdır.

Özellikleri:
    * Tek bileşenli polimer esaslı Hazır su yalıtım harcı.
    * Güneşin yaymış olduğu UV-A ve UV-b ışınlarının zararlarından
    korur.
    * Aşırı sıcaktan ve soğuktan (-30 ile +80º) hiç etkilenmez korur.
    * Yapıları yer altı suyundan ve yağışlı bölgelerde direkt ve sürekli suya maruz kalan yüzeyleri korur.
    * Toprak altında kalan Temel, Perde ve Beyon gibi yerleri binaların çatı ve teras kısımlarını nem, rytubet ve
    küften korur.

Tüm özellikleri buraya koymadım hepsini görmek istersen > http://www.isiyalitim.org/yalitim-sa...-yalitim-harci

Ürün yaya trafiğine müsaittir hatta hafif araç trafiğine de müsait. 11 yıllık bir ar -ge çalışması sonucu meydana gelen türk malıdır bu kısımda önemli...

Yeni Üye
    Thanks
    0
    senin susorunundeyıl ısı sorununvar selfleviligk kopuk döseyeceksın uzerıne kece sonra izolasyon yardımcı olurum iyibi usta bulman lazım tarif edrim

3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu