Takip et: @yapisal

Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Yardımcı Kontrol Elemanı Şirket Sahibi veya Ortağı

Paylaşımcı Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    23

Post Yardımcı Kontrol Elemanı Şirket Sahibi veya Ortağı

Yapı Denetimde yardımcı kontrol elemanı olarak çalışan birisi limited yada A.ş şirkette şirket otağı yada şirket sahibi olabilir mi ? Bu şirket sim yada itb belgesi olan bir şirket değil yani proje firması değil bununla ilgili yasal mevzuatı bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yeni Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    0
    Yapı Denetim Uygulama Yönetmeliğinin 16.2 maddesinde
    (2) (Değişik:RG‐31/7/2009‐27305) Yapı denetim kuruluşunda görev alacak denetçi mimar ve denetçi
    mühendisler, denetim sorumluluğu üstlenileceğine ilişkin olarak ek‐14’de gösterilen form‐12’ye uygun taahhütnameyi, denetçi belgesini, noterlikçe tasdikli imza beyanını, T.C. kimlik numarasını, sabıka kaydı olmadığına dair beyanını, kontrol elemanı ve yardımcı kontrol elemanı ise; üstlenilecek denetim hizmeti için ek‐19’da gösterilen form‐17’ye uygun taahhütnameyi, İdare tarafından tasdikli
    diploma suretini, T.C. kimlik numarasını, odaya kayıt belgesini ve sabıka kaydı olmadığına dair beyanını (Değişik ibare:RG‐5/2/2013‐28550) İl Yapı Denetim Komisyonuna sunulmak üzere yapı denetim kuruluşuna vermek zorundadır. Yapı denetim kuruluşu ile istihdam edilecek denetçi, kontrol
    elemanı ve yardımcı kontrol elemanı arasında, çalışma saatleri, ücret, görev ve sorumlulukları içeren
    bir sözleşme akdedilir. Denilmektedir.
    Söz konusu Ek:19 Form 17’deki taahhütnamede ise :
    Yapı denetim kuruluşunun denetleyeceği yapılarda kontrol/yardımcı kontrol elemanı olarak çalışacağımı, kontrol/yardımcı kontrol elemanlığı görevini ifa ederken, başkaca mesleki ve inşaat işleri ile ilgili ticari faaliyette bulunmayacağımı, aynı anda bir başka yapı denetim kuruluşunda görev almayacağımı, denilmektedir.