Takip et: @yapisal

Gösterilen sonuçlar: 1 ile 8 ve 8

Konu: netcad yol projesi enkesit sorunu

Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    3

Question netcad yol projesi enkesit sorunu

mrblar. benim yol projemde, netcadte enkesit çizimleri ile ilgili bir kaç sorunum var. sorun netcadte yaptıklarımın isimleriyle uyuşmaması. enkesit çizdirdim ama enkesitler normalde öyle değil. durumu resimlerle açıkladım. yardımcı olursanız sevinirim.
    not: enkesitlerden sadece birer kesitin örneğini koydum. atuocad ve netcadteki projeler farklı projeler.
    AUTOCAD TE:
    boykesit:
    http://b1212.hizliresim.com/14/h/gx2fr.png
    enkesit:
    http://g1212.hizliresim.com/14/h/gx2hb.png

NETCAD TE:
    boykesit:
    http://g1212.hizliresim.com/14/h/gx2hw.png
    enkesit:
    http://g1212.hizliresim.com/14/h/gx2j7.png

Paylaşımcı Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    123
    Merhaba;
    Netcad ile ilgili yolladığınız resimlerde sadece arazi tanımlaması gözükmekte. Yol platformu gözükmemekte Yol platformunu ya tanımlamadınız ya da enkesit-profil işlemlerinde yol platformunu seçmediğinizden enkesit ve profilinizde yol platformu gözükmemekte. Netsurf yerine netpro modülünü kullanmanızı öneririm. Netcad de yol, kanal, kazı, dolgu gibi işler için en uygun modül netprodur çünkü gerek enkesit gerek plan-profil gibi işlemlerde oldukça fazla seçenek sunar. Eğer netpro da standart sunulan seçenekler özellikle plan-profil ile ilgili çizimlerde size yeterli gelmezse kendi şablonunuzu oluşuturup, netpro->Profil->plan-profil dinamik/kalıcı paftala seçeneğinde bu şablonu gösterip, çizimlerinizi bu şablona göre alabilirsiniz. Daha fazla bilgi için netpro yardım dosyasına bakabilirsiniz.

Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    3
    güzergah tanımlaması yaptım, üçgen modelleme ile enkesit planını çizdirip kübaj hesabı yaptım ama enkesitleri alırken sorun oluştu. evet netpro daha iyi ama ben şuanda 5.0 kullanıyorum. netcad için acemi sayılırım netproyu yukleyebilirmiyim şuan bende olan sürüme ?

Paylaşımcı Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    123
    Netsurf hiç kullanmadım ama hem netsurf menüsünden hem de netsurf help dosyasından anladığım kadarıyla netsurf ile sadece arazi modelinden enkesit oluşturulabiliyor. Yol ya da herhangi başka bir platform tanımlama seçeneği yok dolayısıyla işiniz her halükarda netproya kalıyor. Netpro netcad' in her sürümü için kullanılabilir. 4.0 versiyonunda dahi netpro vardı. Şu an en çok kullanılan versiyonları netcad 5.1-netpro 6 ikilisi. Netpro ve yol projesi üzerine bir sunuma buradan ulaşabilirsiniz. En azından kaba hatlarıyla nasıl kullanıldığı hakkında fikir verecektir.

5. The Following User Says Thank You to darkinsun For This Useful Post:

maytekin1 (15-12-2012)

Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    3
    Alıntı darkinsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Netsurf hiç kullanmadım ama hem netsurf menüsünden hem de netsurf help dosyasından anladığım kadarıyla netsurf ile sadece arazi modelinden enkesit oluşturulabiliyor. Yol ya da herhangi başka bir platform tanımlama seçeneği yok dolayısıyla işiniz her halükarda netproya kalıyor. Netpro netcad' in her sürümü için kullanılabilir. 4.0 versiyonunda dahi netpro vardı. Şu an en çok kullanılan versiyonları netcad 5.1-netpro 6 ikilisi. Netpro ve yol projesi üzerine bir sunuma buradan ulaşabilirsiniz. En azından kaba hatlarıyla nasıl kullanıldığı hakkında fikir verecektir.
    hocam çok teşekkürler. verdiğiniz link için ben daha önce tam 1 saatten fazla uğraşarak prt src yaparak sunumu başka bir siteden indirdim. keşke daha önce görebilseydim bu daha iyi oldu. NETPRO için tekrardan birşey sormak istiyorum. ben netcad 5.0.023 sürümünü kullanıyorum. netpro modülü çalışmıyor. sadece proje ekle çıkıyor netproya tıklayınca. bilgisayarım 64 bit. acaba desteklemiyor mu yoksa modülü bulup yüklemem mi lazım ?

Paylaşımcı Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    123
    Sadece proje ekle çıkıyorsa netpro sizde yüklü değildir. Modülü bulup yüklemeniz lazım ya da direkt olarak netpro modülünü de içeren bir netcad kurulumu ile yükleme yapmanız lazım. 64 bit olması birşey değiştirmez, ben de 64 bitte kullanıyorum.

Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    3
    netproyu yukledim. ama enkesit çizimlerim şu şekilde çıktı. örnek olarak bir tanesi koyuyorum. http://f1212.hizliresim.com/14/p/h4dv0.png sorun şevlerdemi yoksa uzatmalardamı. neden böyle çıkıyor anlamıyorum.

Paylaşımcı Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    123
    İlk olarak arazi enkesit genişliği yetersiz gözüküyor. Arazi enkesitini alırken genişliği yol platformundan daha fazla olmalı. Örneğin yol platformunun toplam genişliği 18m ise arazi enkesitleri 25m den alınabilir. Platformun zemine ya da herhangi başka bir platforma uzatılabilmesi için yüzey tanımı yapılırken HDA, HDO,YKO,YKA kodlamaları kullanılmalı. Ardından kesit editöründe ilgili kesite kesit işlemleri->Yol->Zemine uzat işlemi uygulanır. Sıyırma için ayrı bir platform oluşturmanıza gerek yok. Kesit editöründe sıyırma işlemlerini yapabilirsiniz. Tüm bu anlattıklarımla ilgili ayrıntılı bilgiye NETCAD/HELP klasöründe bulunan Netpro.chm dosyasından ulaşabilirsiniz.

10. The Following User Says Thank You to darkinsun For This Useful Post:

maytekin1 (24-12-2012)