Takip et: @yapisal

Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: Betonarme statik proje açısından hangi programı önerirsiniz?

Deneyimli Üye
    Thanks
    150

Betonarme statik proje açısından hangi programı önerirsiniz?

Piyasada çok fazla program var sta4cad, idecad vs. vs.. bunlarında birbirlerine göre artıları eksileri mevcut..sizin tavsiyeniz hangisidir ?

Paylaşımcı Üye
    Thanks
    52
    Kendin için mi soruyorsun merak ettim

idecad çizim ve görsellik acısından en iyisi bence
    ben sta4cad kullanıyorum kullanımı daha basit belki de bana öyle geliyor öğrenciyken de çalıştığımdan dolayı

3. The Following User Says Thank You to civilengineer.v For This Useful Post:

civil.engineer (31-01-2017)

Özel Üye
    Thanks
    49
    İdecad'in forumu çok aktif ve kapsamlı, forumun takip edilmesi suretiyle programın öğrenilmesi etkin kullanılması kolaylaşıyor. İde çelik ve İde mimari entegrasyonları güzel, ilerde daha da iyi olacaktır. Sta4cad-sta steel ile çatı katı çelik olan bir yapıyı tek bir modelde tasarlamak mümkün değil ama idecad betonarme-çelik 'te mümkün. İde çelik yeni çelik yönetmeliği uyumlu, stasteel değil. sta'da güncellemeler ucuz, ide'de pahalı . ideçelik klasik burkulma katsayıları yöntemi ile hesap yapıyor, sta burkulma analizi ile. Burkulma analizi uzun sürüyor . Bazı karışık sitemlerde kullanıcı katsayıları yanlış alabilir veya her sistem standart katsayı lara uymayabilir, bu durumda burkulma analizi daha iyi gibi ama o da standart değil her analizde farklı sonuç verebiliyor. sta4cad'in betonarme modülünü ben kullanmadım ama ayrıntıya girildiği zaman bazı yönlerden sta'nın bazı yönlerden ide'nin öne çıkacağını düşünüyorum. Kullanıcı görüşlerini kullanan firmaların sayısını vs dikkate alınca benim için sta ile ide başa baş gidiyor gibi.

Üye
    Thanks
    11
    Sta4cad'i yeni kullanmaya başlayan biri için, kişilerin tecrübelerinden yararlanabileceği yada kişilerin karşılaştığı sorunları okuyup kendini geliştirebileceği çok aktif bir forum sayfası yok. Yalnızca birkaç facebook sayfası var. Ancak sta4cad'in teknik destek ekibi bu açığı kapatıyor. Sorunla karşılaştığınızda o kadar çok yardımcı oluyorlar ki; benden, bi mimariyi isteyip statik proje hazırlanmış halde geri göndermedikleri kaldı. Özellikle karşılaştığım sorunlardaki teknik yaklaşımları epey tatminkar. Bütün projelerimi bitirdikten sonra teknik ekibe kontrol etmeleri için gönderiyorum. Ve her defasında üşenmeden kontrol edip, önerilerde bulunuyorlar. Varsa hatalarımı belirtiyorlar. Bu nedenle de sta4cad'i gönül rahatlığıyla önerebilirim.

6. The Following 2 Users Say Thank You to emirhanaydin For This Useful Post:

civil.engineer (31-01-2017), sereze (09-12-2016)