Takip et: @yapisal

Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: mühendis ve kayseri fıkraları

Kültür-Sanat
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    50

mühendis ve kayseri fıkraları

mühendis getirdik
    Kayseri'nin bir köyünde imece yöntemiyle yol yapılıyor. Bunun için de eşekten yararlanılıyor.Eşek hangi yolu izlerse, orası genişletip araba yoluna dönüştürülüyor. Köye gelen Amerikalı Barış Gönüllüsü, ne olup bittiğini kavrayamadığı için sorar : -Ne yapıyorsunuz böyle? -Yol yapıyoruz. -Bu eşşek ne için? -O, yolun mühendisi. Yola uygun geçişi o gösterir. Barış Gönüllüsü katıla katıla güler : -Ya eşek bulamasaydınız? -İşte o zaman Amerika'dan müh endis getirtirdik!

proje mühendisi sözlüğü
    Büyük bir teknolojik başarı! (Yine çuvalladık.) * Yıllarca süren kapsamlı çalışmalar sonucunda geliştirildi.(Kazara keşfettik.) * Tasarımlar toleranslar dahilinde oldu.(Kuralları esnettikten sonra güç bela becerdik.) * Test sonuçları son derece memnuniyet vericiydi.(İşe yarıyor ama nasıl oldu anlamadık.) * Müşteri memnuniyeti sağlanmıştır.(Programın öyle gerisindeyiz ki müşteri eline ne geçerse şükrediyor.) * Yakın proje koordinatörü(Başkasına yaptıramadık bari işi paylaşalım.) * Öngörülemeyen sorunlar nedeniyle proje programın biraz gerisinde kaldı.(Şu sıralar başka projeyle ilgileniyoruz.) * Proje bir sonraki rapor döneminde sonuçlandırılacak.(Daha başlamadık bile ama bir şeyler söylememiz gerekiyordu.) * Farklı yaklaşımlar denenmektedir.(Ne yaptığımızı biz de bilmiyoruz ama idare ediyoruz işte!) * Soruna yeni bir yaklaşım denenmektedir.(Yeni eleman aldık.Onun üstüne yıkacağız.) * Tasarımı baştan yapmamız gerekecek.(Bu şeyi anlayan tek adam vardı.O da istifa etti.) * Bazı küçük sorunları düzeltmek için üzerinde duruyoruz.(Baştan başlıyoruz.) * Esas olarak tamamlandı.(Yarısı bitti sayılır.) * Tahmin ediyoruz.(İnşallah) * Çizimin hazırlanması uzun sürdü.(Daha hiçbir şey çizmedik ki!) * İyi tanımlanmış değil.(kimse üzerinde düşünmedi.) * Daha fazla analiz gerekiyor.(İş çığırından çıktı.) * Proje önümüzdeki yılın son çeyreğinde hazır olcak.(O zamana kadar gecikmeden sorumlu birini buluruz elbet.) * Senin teorini biz çok denedik. Uygulanabirliği yok.(Aslında iyi fikir, kendi fikrimmiş gibi raporumda belirteyim.)

matematik
    Emekli öğretmen yolda giderken, yanına son model bir araba durmuş. İçinden çıkan bir genç:- Hocam sizi gideceğiniz yere kadar götüüreyim.Öğretmen genci tanımamış. Genç: 'Benim hocam Hacıbekir, tanımadın mı? Kayseri Lisesinden'Öğretmen biraz hafızasını yoklayınca genci tanımış.- Lan oğlum Hacıbekir seni tanıdım ama, bu ne zenginlik, sen fakir bir öğrenciydin.Hacıbekir anlatır:-Öyleydim hocam ama, okuldan sonra ticarrete başladım. Kısa zamanda biraz para kazandık.Bunu duyan öğretmen iyice şaşırır:- Lan oğlum ticaret hesap işidir. Ben seni matematikten sınıfta bırakmamışmıydım. Sen sanıl ticaret yapıyorsun?- Valla hocam matematik falan bilmem. (11)'e alıp (4)'e satıyorum. Aradaki %3'le de geçinip gidiyoruz.

çiftçi
    İki tane çiftçi, biri Adanali, digeri Kayserili... sohbet ederken, tabi haliyle zenginlikleriyle övünecekler...Kayserili tarlalarinin çoklugundan, isçi yetistirememekten, ürünlerin hersene telef olmasindan bahsedince Adanali atlıyor: 'Benim çiftlikte, sabah günes dogmadann biniyoruz arabaya, aksam oluyor, biz hâlâ çiftliğin öteki ucuna yetisemiyo oluyoz, çaresiz geri dönüyoruz'.Kayserili de hiç bozuntuya vermeden lafı yapistiriyor: -'Yahu bizim de vardı öyle bir arabamiz ama geçen sene sattik, illet onlarla yolculuk ya...
    2 kere 2
    Kayseriliye sormuslar 'İki kere iki kac eder?' 'Alcez mi Satcez mi?' demis

2. The Following 2 Users Say Thank You to neu For This Useful Post:

ereenn (22-04-2008), sevgiMi (22-04-2008)

Yeni Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    12

Talking

Alıntı neu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 kere 2
    Kayseriliye sormuslar 'İki kere iki kac eder?' 'Alcez mi Satcez mi?' demis
    pazarlıktaki tavırlarıyla ün salmış kayserililer için isabetli bir fıkra olmuş

Yeni Üye
    Download
    0
    Uploads
    0
    Thanks
    64

Talking

Alıntı neu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mühendis getirdik
    Kayseri'nin bir köyünde imece yöntemiyle yol yapılıyor. Bunun için de eşekten yararlanılıyor.Eşek hangi yolu izlerse, orası genişletip araba yoluna dönüştürülüyor. Köye gelen Amerikalı Barış Gönüllüsü, ne olup bittiğini kavrayamadığı için sorar : -Ne yapıyorsunuz böyle? -Yol yapıyoruz. -Bu eşşek ne için? -O, yolun mühendisi. Yola uygun geçişi o gösterir. Barış Gönüllüsü katıla katıla güler : -Ya eşek bulamasaydınız? -İşte o zaman Amerika'dan müh endis getirtirdik!
    TOKAT GİBİ fıkra ;daha ne olsun