Takip et: @yapisal

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 18

Konu: 150 M2 Prefabrik Ev Maliyeti

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  19-10-2006
  Mesajlar
  1
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  150 M2 Prefabrik Ev Maliyeti

  150 m2 tek katlı ve üstünde çatı katı olan bir prefabrik ev yaptırmak istiyorum. Bana çıkacak maliyeti merak ediyorum. Temel ve tüm çıkabilecek masraflar dahil ne kadar olur. Bir bilen var mı acaba?

 2. #2
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  14-10-2006
  Mesajlar
  830
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 51 Times in 41 Posts
  Ytong ev tek ve 2 katlı 55 m2 den 225 m2 ye kadar m2 si bitmiş 350-400 dolar civarında.

  Ytong konut sistemi, konut üretimini hızlandırmak ve en ekonomik çözümü oluşturmak amacı ile geliştirilen bir hazır konut sistemidir.
  1.Yapı Tarzı:
  Yapının duvarlarından, çatı ve normal kat döşemelerine kadar tüm aksamları Ytong Yapı Malzeme ve Elemanları ile kolayca inşa edilir. İnşaat alanı nerede olursa olsun çimento, kum, kalıp ve işçilik masrafları diğer sistemlere göre en az seviyeye iner.
  Zemin cinslerine uygun olarak seçilmiş olan temeller üzerine Donatılı Düşey Duvar Elemanları tekniğine uygun olarak monte edilir. Montajı yapılan duvarlar min. 20x20 ebatlarında betonarme hatıllar ile bağlanır. Döşeme ve Çatı Panellerinin betonarme hatıllarının üzerine montajı ile kaba yapı tamamlanır. Paneller fabrika şartlarında milimetrik hassasiyette ve her türlü kalite kontrolü yapılarak imal edildiğinden yapı ± 10 mm hassasiyetinde inşa edilebilmektedir.
  Ytong Konut Sistemi, tam anlamıyla “Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik”in Yığma Kâgir Yapılar bölümünde mütalaa edilmesi gerekir. Ancak Ytong Konut Sistemine göre inşa edilecek yapıların projelendirilmesinde şirketimizin önerdiği proje ve uygulama esaslarına uyulmalıdır.

  Bu elemanlarla inşa edilecek yapıların kalkan duvarları, yangın duvarları gibi bölümlerinde G4 sınıfı Ytong blok malzemeler kullanılır.
  2. Projelendirme:
  Çelik donatılı olarak üretilmiş taşıyıcı Ytong duvar, döşeme ve çatı elemanları ile uygulanmak üzere birçok modelde proje sunulmaktadır. Tek veya iki katlı olarak sunulan tüm modellerin mimari, uygulama, elektrik ve tesisat projeleri Ytong tarafından sipariş sahiplerine verilmekte ve montaj konusunda gerekli destek sağlanmaktadır. Beğendiğiniz modelin uygulama projeleri siparişiniz ile birlikte ücretsiz olarak sunulmaktadır. Mevcut projeleriniz, Ytong’un uzman mimar ve mühendisleri tarafından ücretsiz olarak Ytong Konut Sistemi’ne göre yeniden modüle edilebilmektedir.
  3. İnce Yapı İşleri:
  Ytong paneller ile düzgün bir yüzey elde edildiği için geleneksel inşaat tekniğine göre sıva ve işçilikten büyük oranda tasarruf edilebilmektedir.
  4. Deprem Emniyeti:
  Deprem dayanımı ile ilgili teknik raporlar mevcuttur. Deprem bölgesinde, deprem öncesinde inşa edilmiş hiçbir yapı depremde yıkılmamış, hasar dahi görmemiştir. Ytong Yapı Sisteminin depreme karşı dayanıklılığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğü, İ.T.Ü. ve O.D.T.Ü. tarafından verilen raporlar ile kanıtlanmıştır.
  5. Yalıtım:
  Ytong Yapı Malzeme ve Elemanları yüksek ısı ve ses yalıtım değerlerine sahip olduğundan ilave yalıtım malzemesi gerektirmez.

  6. Yapının ekonomik ömrü:
  Betonarme yapıların ekonomik ömrü ile aynıdır.
  7. Ekonomi:
  Ytong Konut Sistemi geleneksel yapılar ve hafif geçici prefabrik yapılardan pahalı değildir. Buna karşın, yeni yapı sistemleri olarak lanse edilen çelik karkas, ahşap ve kütük evlerden % 50–70 mertebelerinde daha ucuzdur.
  8. Yapım Süresi:
  Kaba inşaat için ~30 gün, anahtar teslimi için ~90 gün hesaplanabilir. Diğer yapı sistemlerine göre inşaat süresi çok daha kısadır.
  9. Yangın Emniyeti:
  YTONG 1200 oC’ye kadar ateşe dayanıklı olduğundan yapıda yangın emniyeti sağlar. Özellikle deprem sonrası ülkemizde alternatif konut sistemlerinin yangın güvenliği göz ardı edilmektedir. Oysa bu tür yapılar yangına çok hassas olan ahşap, strafor, poliüretan gibi malzemeler kullanılarak inşa edilmektedir.
  10. Diğer avantajlar:
  Isı yalıtım özelliğinden dolayı kışın ve yazın, ısıtma-soğutma masrafları en az seviyeye iner. Ytong konut sistemi ile inşa edilen konutlar yapı kalitesi açısından 1. sınıftır. Bu yapılarda kullanılan Ytong malzemelerinin tutarı toplam konut maliyetinin yaklaşık % 20’si mertebesindedir.
  Kullanıldığı Yerler:
  Ytong Konut Sistemi ile 1963 yılından günümüze, yurdumuzun dört köşesinde; sağlık ocağı, deprem evleri, okul, yurt, karakol, muhtarlık gibi sosyal ve kamu binaları ile turistik tesis, dağ ve orman evleri, villa inşa edilmiş ve edilmektedir.
  Uygun bir montaj planlaması ile bir usta ve 3 işçi 100 m² tek katlı bir konutun Ytong montajını 5 günde tamamlayabilmektedir.
  www.ytong.com.tr

 3. #3
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  14-10-2006
  Mesajlar
  830
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 51 Times in 41 Posts
  Temeller
  Ytong konut sistemi ile yapılacak bir yapının temelleri ve su basmanı yapılırken Ytong modülasyon planına uygun olarak, duvar-temel bağlantı filizleri konmalıdır. Söz konusu filizler su basman betonu döküldükten hemen sonra ve beton henüz sertleşmeden konmalıdır.
  Duvar - temel bağlantı filizi detayları


  Duvarlar
  1. Ytong donatılı düşey duvar elemanları, betonarme su basman hatıl üzerine konmadan önce, zemin ince bir çimento harç ile tesviye edilerek oturtulmalıdır. Montaja binanın köşesinden başlanmalı, buradan iki eleman birbirine dik olarak konduktan sonra köşeden köşeye, köşeden pencere boşluğuna veya köşeden kapı boşluğuna doğru montaj sürdürülmelidir.
  2. Ytong donatılı düşey duvarlar, damlalık yapabilmek için, su basman betonundan 2 cm dışarıya taşacak şekilde monte edilmelidir.
  3. Montajın istenilen hassasiyetle yürütülebilmesi için ahşap bir mastar köşeden köşeye yere tesbit edilmeli ve montajdan önce hataları gidermek için zemine eleman genişlikleri işaretlenmeli ve montajın bu işaretlere uygun gittiği kontrol edilmelidir.
  4. Duvar elemanları monte edilirken terazisine ve gönyesine tam olarak getirilip birbiriyle iyice bitişmesi sağlandıktan sonra ahşap desteklerle takviye edilmeli ve her iki köşedeki iki eleman köşe kancaları ile birbirine tutturulmalıdır. Bkz şekil (Düşey duvar köşe birleşimi–1 ve Düşey duvar köşe birlesimi–2)
  5. Pencere altlarında parapet düşey duvar elemanları, taşıyıcı düşey duvar elemanlarına Şekil’deki gibi sabitlenmelidir.
  (Taşıyıcı Düşey Duvarlarda Gizli Hatıl Teşkili.wmf)
  6. Duvar montajı tamamlandıktan sonra, düşey şerbet kanallarının şerbetleme işlemine geçilmeli ve şerbetleme öncesi kanallar ıslatılmalıdır.
  7. Sonrasında çimento ve ince kumdan oluşan oldukça akıcı şerbet, 10 cm boşluk kalıncaya kadar kanallara doldurulmalıdır.
  8. Şerbet kanallarına doldurulan şerbet tamamıyla donmadan duvar-hatıl filizleri kanala yerleştirilmelidir. Şerbetleme işlemi tamamlandıktan ve her bir elemana üst kalınlıktan ikişer adet 30 cm uzunluğunda 12lik inşaat demiri çakıldıktan sonra betonarme hatıl kalıpları çakılmalı ve hatıl donatıları döşenmelidir.
  9. Betonarme hatılların genişliği, üzerinde durduğu duvarların genişliğinde ve en az 20 cm yüksekliğinde olmalıdır.
  10. Betonarme hatıl betonları döküldükten sonra prizini alıncaya kadar destekler sökülmemeli ve duvar üzerinde herhangi bir işlem yapılmamalıdır.
  11. Betonarme hatıl betonları tamamıyla donmadan, hatıl-üst duvar ve hatıl-döşeme filizleri konmalıdır.
  12. Betonarme hatıllar tamamıyla prizini aldıktan sonra döşeme veya çatı elemanlarının montajına geçilmelidir.
  Döşemeler
  1. Döşeme ve çatı elemanları betonarme hatıllara min 7 cm, çelik mesnetlere ise min 5 cm oturtulmalı, betonarme hatıllar önce temizlenmeli sonra ~1 cm kalınlığında akıcı olmayan bir harç konmalı, sonrasında döşeme ve çatı elemanlarının montajına geçilmelidir. Çelik mesnetler için harç kullanılmamalıdır.
  2. İnsan gücünü aşan ağırlıktaki elemanlar bir mobil vinç ile monte edilmelidir. Montaj için gerekli olan montaj aletleri Ytong firması tarafından temin edilebilmektedir.
  3. Ytong döşeme ve çatı elemanları ters monte edilmemeli montaj (Çatı ve Döşeme Plağı Montajı. wmf) sonrası elemanlar üzerinde bulunan yazılar okunur durumda olmalı ve üstte bir şerbet kanalı oluştuğuna dikkat edilmelidir.
  4. Döşeme veya çatı elemanları dizildikten sonra takozlar (Deprem Takozu Detayı. wmf) oluşturulmalı ve sonrasında döşeme donatıları konmalıdır.
  5. Bir ucu mesnetlerdeki hatıllara bağlanmış 10’luk inşaat demiri, döşeme elemanlarının şerbet kanalı boyunca kanala uzatılmalı ve harçlamaya daha sonra geçilmelidir.
  6. Şerbetleme öncesi kanallar temizlenmeli, bir miktar sulanmalı ve daha sonra da 300 doz çimento-kum karışımlı harç kanallara dökülmelidir. Harç işlemi aşırı güneş veya don etkisinde yapılmamalı, priz tamamlanıncaya kadar ıslak tutulmalı, üzerinde gezilmemeli, sarsıntıya maruz kalmamalıdır.
  7. Döşeme alanında boşluk oluşturabilmek için Şekil’deki (Döşeme Alanında Çelik Bant ile Boşluk Oluşturulması. wmf) detay uygulanmalıdır.
  8. Montajı tamamlanmış elemanlar üzerinde çekiç ve keski ile işlem yapılmamalıdır.
  9. Ytong donatılı döşeme ve çatı elemanları munzam yayılı yüke göre dizayn edilmişlerdir.
  Bundan ötürü noktasal yüklerden kaçınılmalı, ağır alet ve aksamlar mesnetler üzerine konmalı veya kalas atarak yükün muhtelif elemanlara dağılması sağlanmalıdır.
  10. Ytong donatılı döşeme ve çatı elemanları firmanın bilgisi dışında kesilmemeli, boydan kısaltılmamalı ve tarif edilen ölçülerin (Çatı ve Döşeme Elemanlarında Boşluk Oluşturma) dışında oyuklar açılmamalıdır.

  Detaylar (.wmf, .dwg)

  1. Döşeme Plağı+Duvar Elemanı Hatıl Bağlantı Detayı–1
  .wmf - .dwg
  2. Döşeme Plağı+Duvar Elemanı Hatıl Bağlantı Detayı–2
  .wmf - .dwg
  3. Düşey Duvar
  .wmf - .dwg
  4. Düşey Duvar Köşe Birleşimi - 1
  .wmf - .dwg
  5. Düşey Duvar Köşe Birleşimi- 2
  .wmf - .dwg
  6. Düşey Duvar Temel Bağlantı Donatısı Filiz Yerleşimi
  .wmf - .dwg
  7. Duvar Elemanı+Çatı Plağı Hatıl Bağlantı Detayı-Düz
  .wmf - .dwg
  8. Duvar Elemanı+Çatı Plağı Hatıl Bağlantı Detayı-Eğimli
  .wmf - .dwg
  9. Duvar Elemanı+Döşeme Plağı Hatıl Detayı
  .wmf - .dwg
  10. Çatı ve Döşeme Plağı Montajı
  .wmf - .dwg
  11. Deprem Takozu Detayı
  .wmf - .dwg
  12. Çatı ve Döşeme Elemanlarında Boşluk Oluşturma
  .wmf - .dwg
  13. Döşeme Alanında Çelik Bant ile Boşluk Oluşturulması
  .wmf - .dwg
  14. Eğimli Çatı Plaklarında Saçak Detayı
  .wmf - .dwg
  15. Hatıl Boy Demir Ek Bağlantısı
  .wmf - .dwg
  16. Hatıl Köşe Bağlantısı
  .wmf - .dwg
  17. Kapı Pencere Boşluğu Sarkan Hatıl
  .wmf - .dwg
  18. Taşıyıcı Düşey Duvarlarda Gizli Hatıl Teşkili
  .wmf - .dwg
  19. Derz Detayı
  .wmf - .dwg
  20. Kolonlar Arası Düşey Duvar Uygulaması
  .wmf - .dwg
  21. Düşey Duvar Alt Bağlantı Örneği
  .wmf - .dwg
  22. Düşey Duvar Boşluk Üstü Alt Bağlantı Örneği
  .wmf - .dwg
  23. Düşey Duvar Üst Bağlantı Örneği
  .wmf - .dwg
  24. Zemin Gruplarına Göre Temel Boyutları (A ve B)
  .wmf - .dwg
  25. Zemin Gruplarına Göre Temel Boyutları_1 (C)
  .wmf - .dwg
  26. Zemin Gruplarına Göre Temel Boyutları_2 (D)
  .wmf - .dwg
  27. Çatı Elemanları Montaj Planı
  .wmf - .dwg

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  15-04-2007
  Mesajlar
  1
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts
  abi sana guzel fıyat yaparız 150 m2 ıstıyosan 50 ytl alırız senden olmazmı

 5. #5
  Konu Yöneticisi
  Üyelik tarihi
  01-06-2006
  Yaş
  36
  Mesajlar
  989
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  9
  Thanked 107 Times in 40 Posts
  Alıntı CEMOO_69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  abi sana guzel fıyat yaparız 150 m2 ıstıyosan 50 ytl alırız senden olmazmı
  50 ytl yapcağına hiç yapma daha iyi..masrafını kurtarmaz
  tam bi pazarlık sitesine döndü
  '''Soylesem tesiri yok,Sussam;gonul razi degil'''

 6. #6
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  05-05-2007
  Mesajlar
  2
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  çatı katı

  merhaba ben altı dukkan üstte 2katlı bınam var kiramitle kapalı olan çatıyı kaldırıp en uygun ekonomik ve uzunsüre dayanıklı olacak şekilde bir çatı katı yapmak istiyorum yaklask 120m kare lik alan var aklımda ahşap gibi bi yapı sekli var acaba bunu bana en ekonomik maliyeti ne olur fazla lükse kaçmıyacak sekilde yada baska daha ekonomik bir yaklasım olabilirmi ? şimdiden cok tesekkürler

 7. #7
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  17-05-2007
  Mesajlar
  2
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Question

  Arkadaslar ben 2,5 katli Toplam 300 m2 yi gecmeyecek sekilde bir Müstakil ev yaptiracagim Bir kac sorum olacakti ! 1 sizce evi betonmu yoksa hazir yapimi yaptirmalimiyim ? hazir yapilarda evin bütün ince isleride yapiliyor diye duydum tuvaletin kiozetine kadar takiyorlar imis dogrumu acaba ?
  sizce betonmu yoksa hazir yapimi ?vede insaate baslamadan önce masrafi kac parayi bulabilir tahmini ? pilani belediye masraflari falanda Dahil sizler bu islerde tecrübelisinizdir umarim anlatabilmisimdir
  Arsa Kayseri de simdiden
  TESEKKÜRLER

  Turbo-Disel

 8. #8
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  23-03-2008
  Mesajlar
  1
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts
  Prefabrik Yapilar Yada Hazir Konut Sistemleri Mimar Sinan In Torunlarina Yakişmiyor..kayserili Arkadaşim Beklentilerinizi Iyi Belirleyin, Sonuçta Yillarca Oturacağiniz Bir Evyaptiracaksiniz.bana Sorarsaniz Projesi Içinize Sinecek Betonarme Bir Villa Yaptirin, Duvarlarini Da Tuğla Yaptirin..piyasadaki Yalitim Malzemeleriniden Evin Temelinden çatisina Kadar Hakkini Vererek Kullanin...

 9. #9
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  04-08-2008
  Mesajlar
  8
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts
  konu hakkında yardımcı olabilirim isteyen arkdaslara daha detaylı bilgiler verebilirim saygılar sunuyorum.  prefabrik ev prefabrik

 10. #10
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  07-05-2008
  Mesajlar
  2
  Download
  0
  Uploads
  0
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts
  çatı katı için proje lazım çizdirecekmisin yoksa kaçak,mı yapacaksın

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Prefabrik hangar maliyeti hakkinda
  By YapisalAdmin in forum Teklif Al/Ver
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-06-2008, 10:00
 2. Prefabrik Yapılar Hakkında Genel Bilgi
  By Volkan Donbaloğlu in forum Prefabrik Yapılar
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 23-02-2008, 21:40
 3. Kocaeli'de Prefabrik Evler Zorla Sökülüyor
  By Yönetici in forum Sektörel Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 16-09-2006, 13:42
 4. Prefabrik lükse kaçtı fiyat 90 bin $'a çıktı
  By Yönetici in forum Sektörel Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-06-2006, 05:56
 5. Türkiye Prefabrik Birliği'nde Yeni Yönetim
  By Mühendis in forum Sektörel Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-05-2006, 21:03

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •